Mis vahe on Bikram ja Hot Jooga?

Home » Review » Yoga Basic » Mis vahe on Bikram ja Hot Jooga?

Mis vahe on Bikram ja Hot Jooga?
Hot jooga võib viidata mis tahes jooga klassi teha soojendusega tuba. Kuigi seal on mõned stiilid kuuma joogatunnid, Bikram jooga on originaal kuum jooga ja üks tuntumaid. Kuigi mõned inimesed võivad kasutada “kuum” ja “Bikram” sünonüümidena, tõde on see, et kõik Bikram jooga on kuum, kuid mitte kõik kuuma jooga on Bikram.

Hot Jooga

Hot jooga sageli kipub olema voolav vinyasa stiilis tava, kus õpetaja juhendab õpilasi seeria seotud kujutab. Ajal klassi toas hoitakse tavaliselt temperatuuril 95-105 F. Nagu võite ette kujutada, jõuline joogat kõrgetel temperatuuridel muudab keha väga soe ja indutseerib tugev higistamine. Eesmärk on, et soojuse lõdvendab lihaseid ja higi aitab puhastada keha.

Bikram jooga on vaid üks stiil kuum jooga. Teised populaarsed kuum jooga võimalused hõlmavad Kanada import mokša jooga (tuntud kui Modo jooga Ameerika Ühendriigid) ja CorePower jooga, kiiresti arenev ahela. Paljud kohapeal omandis ja sõltumatu jooga stuudiod pakuvad oma stiili soojendusega klasside samuti.

Nõuanded ja ettevaatusabinõud

Hot jooga on vaja ettevalmistamisel ja käik, mis saavad hakkama soojust:

  • On oluline, et on oma jooga matt, kui teed kuuma jooga, sest sa higistamine palju. Yogitoesi Skidless matt rätikud (või muud samalaadsed tooted) on populaarne kuum jooga tarvikuid. Need rätikud paigutatakse üle oma matt neelavad higi ja parandada veojõu.
  • Higistamine sa kuuma jooga tähendab ka tahad valida õige jooga kulumise. Üldiselt naised ja mehed leiavad, et liibuv tops ja capris või pikad püksid on parim, et vältida libisemist kujutab.
  • Tegelik temperatuur kuuma jooga klassi erinevad stiili ja stuudio. Mõned võivad olla nii kuum kui 108 F, mis muudab 75 F toas tunduda peaaegu jahe.
  • “Higistamine välja toksiinid” catchphrase on populaarne kuum jooga õpilastele. Tõde on, et higistamine ei ole tegelikult osa võõrutus süsteemi meie keha, kuigi seda saab teha te tunnete end paremini lõpuks.
  • Veenduge, et juua palju vett enne, selle ajal ja pärast klassi nii et sa ei saa kunstlikult. See ei ole soovitatav süüa kahe tunni jooksul enne te võtate klassi.
  • Hot jooga ei ole soovitatav rasedatele, sest see võib tõsta kehatemperatuuri.

Bikram Jooga

Bikram Choudhury on kuum jooga uuendaja ja asutaja Bikram jooga süsteemi. Tema meetod on originaal stiili määrata kuuma ruumi. See on sari 26 asendeid, sealhulgas kaks Pranayama harjutusi, millest igaüks on läbi kaks korda ühe 90-minutilise klassi.

Choudhuryga sündis Calcutta, India, 1946. Ta oli jooga meister noorpõlves, kui oli tema abikaasa Rajashree. Aastal 1974, Choudhuryga asutas Jooga College of India Beverly Hills, California, õpetada oma meetod. Peagi sai üks populaarsemaid stiilid jooga Asana praktiseeritud West.

Nagu Bikram jooga tunnid hakkas koostama liikmed Hollywood eliidi asus ta üha peenutsevate elustiili. Ta sai tuntuks oma laevastiku sportautode ja seljas kalleid ehteid. Edukas jooga guru oleks siiski sotkeutunut kohtuasjad vägistamisega väiteid.

Bikram ja autoriõigus

2002. aastal Choudhuryga autoriõigustega tema rida 26 poose teha kuuma ruumi. Ta on nüüdseks kaasatud mitmeid õiguslikke vaidlusi, nii üle omavolilist kasutamist oma nime ja kasutada oma meetodi teise nime all.

Choudhuryga edukalt kaevata Los Angeles jooga stuudio 2003. autoriõiguse ja kaubamärgi rikkumise. Ta sai kostja 2004. aastal, kui ta oli kaevata San Francisco põhinev kollektiivne kuuma jooga õpetajatele. See rühm sai relvarahu ja loobuma tähed üle oma litsentseerimata kasutamise Bikram meetod. Hagejad väitsid, et jooga ei saa autoriõigusega. Pooled jõudnud kohtuvälisele kokkuleppele 2005. aastal, mis Choudhuryga kokku mitte kaevata ja nad nõustusid mitte kasutada Bikram nimi.

Choudhuryga esitatud teise teravdatud ülikond 2011. Seekord oli vastu New Yorgis asuva stuudio Jooga Inimesed, mis pakub joogatunnid annetus mitmes USA linnades. Sel juhul lahendati 2012. aastal, kui Jooga Inimesed omanik Greg Gumucio kokkulepitud kasutamise lõpetada Bikram nimi ja seeria. Kuigi juhul ei läinud kohtuprotsessi, see oli oluline, sest USA Copyright Office teatas, et tema varem väljastatud autoriõiguse Bikram sari oli viga ja et jooga asendid ei saa autoriõigusega.

Bikram ja seksuaalne väärkohtlemine

2015. aastal keskendub Bikram õiguslikku mured eemale tõmbunud kaitse oma jooga meetod. Ta sai objektiks vähemalt kuus tsiviil- kohtuasjad väites seksuaalkuritegude või vägistamine läheb tagasi mitu aastat.

Kuigi andmed on erinevad, nad näitavad muster Choudhuryga preying noor naine jooga õpilaste ja õpetajate, sageli, kes osalesid tema intensiivne õpetajakoolituse programmi. Alguses 2016 Los Angeles kohus otsustas kasuks Choudhuryga endise juriidilise nõustaja, kes ütles, et ta oli seksuaalselt ahistatud ja vallandatud tema positsiooni uurimiseks teiste naiste ahistamise nõudeid.

Umbes samal ajal, Rajashree Choudhuryga esitatud abielulahutuse. Bikram põgenesid ka Ameerika Ühendriigid. Mais 2017 vahistamismäärus on tehtud tema Californias ja novembriks tema ja ta firma oli esitanud pankrotiavalduse.

mõju

Kokkuvarisemiseni Choudhuryga võib toimida hoiatav tale jooksul jooga kogukonnas. Milline on praktikas sageli moodustab tihedad suhted ja mõned inimesed võivad seda ära.

Bikram stuudiod avatuks ja paljud haldab sõltumatu instruktorid. Sel põhjusel, see on oluline meeles pidada, et ainult asutaja on seostatud ülekohus nendel juhtudel.

mõtte

Hot jooga on alternatiiviks palju jooga õpilaste, kuigi see on oluliselt intensiivsem kui klasside pakutakse jahedam tuba. Enne klassi kaaluda mõni haigus võib teil olla ja rääkida oma arstiga, kas see on õige.