Mudra gestów w jodze

Home » Review » Yoga Basic » Mudra gestów w jodze

 Mudra gestów w jodze
Mudra jest gestem, zwykle odbywa się z rąk, który skupia i kieruje energię w jodze stanowią lub medytacji. Mudry są starożytne pochodzenie. Większość z tych stosowanych we współczesnej jogi pochodzą z hinduskich i buddyjskich tradycji. Mudry są czasem nazywane również uszczelki ponieważ aktywnie łączenia dwóch części dłoni. To jest myśl, aby utworzyć ścieżki dla energii (prany) do przepływu i pomóc odblokować czakry. Ręce są pokryte akupresury i refleksologii punktów, co może tłumaczyć lecznicze działanie niektórych mudras. Inni są bardziej symboliczny charakter. Podobnie jak inne aspekty jogi (asany, pranajamy i medytacji, na przykład), stałą praktyką jest kluczem. Mudry nie załatwi. Choć mogą one być wykonane w dowolnym miejscu, będą najbardziej skuteczne, gdy włączone do medytacji lub relaksacji rutyny. Mudry są często wykorzystywane w kundalini yogi.

Wspólne Mudras w Hatha Jogi

Być może już być za pomocą mudry nie wiedząc. Najczęstszym z nich jest czasami nazywana modlitwą lub stanowisko Namaste ale jest dokładniej opisany jako Anjali Mudra.

Anjali Mudra : Naciśnij dłonie lewej i prawej ręce mocno do siebie. Ta mudra jest myśl, aby mieć działanie uspokajające, gdyż przynosi lewej i prawej strony mózgu do harmonii.

Gyan Mudra : Naciśnij kciukiem i palcem wskazującym razem. Rozszerz resztę prosto palcami. Kiedy siedzisz w pozycji ze skrzyżowanymi nogami, reszta plecami ręce na udach. Ta mudra symbolizuje jedność i połączenia. Jest również nazywany Jnana (wiedza) Mudra.

Wisznu Mudra: indeks i środkowy palec są wygięte w kierunku dłoni. Kciuk, palec serdeczny i mały palec pozostaje przedłużony. Jest to zalecany mudra alternatywnej oddychania nozdrza (nadi sodhana).

Garuda Mudra : Hook kciuki swojej prawej i lewej ręce przez skrzyżowanie nadgarstków z dłońmi w kierunku klatki piersiowej. Rozszerz resztę palcami. To wygląda jak ptak, co ma sens, ponieważ Garuda jest z tego samego źródła co garudasana (orła pozie). Ta mudra jest uważany ożywczy i bilansowania.

Dhyana Mudra : Podczas siedzącej, połóż lewą rękę na kolanach, a dłoń do góry. Połóż prawą dłoń na górze po lewej stronie i przynieść swoje kciuki dotknąć powyżej dłońmi. Jest to klasyczny buddyjska medytacja mudra.

Lotus Mudra : Przynieś swoje dłonie w dotyku jak w Anjali mudra. Trzymaj kciuki, pinkies oraz podstaw prasowanych razem dłońmi jak oddzielić centra dłońmi i wentylator z resztą palcami. To sprawia, że kształt jak kwiat lotosu. Ta mudra oznacza otwartość i rozkwit.

Kundalini Mudra : Zrób pięść lewą ręką. Rozszerz swój lewy palec wskazujący i zrobić pięść prawą ręką chwytając ten palec. Kciuk prawej ręki spoczywa na szczycie lewym palcem wskazującym. Stanowisko to jest związane z seksualnością i jedności.