Mudra Hand žeste Jooga

Home » Review » Yoga Basic » Mudra Hand žeste Jooga

 Mudra Hand žeste Jooga
Mudra on žest, tavaliselt tehtud käed, mis keskendub ning suunab energia jooga kujutavad või meditatsiooni. Mudras on iidse päritolu. Enamik neist kasutatakse tänapäeva jooga pärit Hindu ja buda traditsioonid. Mudras nimetatakse mõnikord ka tihendid, sest sa liituvad aktiivselt kaks osa poolt. See on arvatavasti luua radu energia (prana) voolata ning aidata blokeeringu tšakrad. Käed on kaetud akupunktuuri ja refleksoloogia punktid, mis võib seletada tervendavat mõju mõned mudras. Teised on rohkem sümboolne. Sarnaselt teiste aspektide jooga (asana, Pranayama ja meditatsiooni, näiteks), järjepidev praktika on võti. Mudras ei ole kiirparandus. Kuigi neid saab teha igal pool, nad on kõige tõhusam siis, kui lisada meditatsiooni või lõõgastumiseks rutiinne. Mudras kasutatakse sageli Kundalini jooga.

Ühine Mudras Hatha jooga

Sul võib olla juba kasutate mudras märkamatult. Kõige tavalisem on mõnikord nimetatakse palve või Namaste positsiooni, kuid täpsemalt kirjeldada Anjali Mudra.

Anjali Mudra : vajutage peopesad vasakule ja paremale käed kindlalt ühte teise. See Mudra arvatakse olevat rahustav mõju, kuna see toob vasakul ja paremal küljel aju harmooniat.

Gyan Mudra : vajutage pöidla ja nimetissõrmega kokku. Laiendada ülejäänud sõrmed sirge. Kui olete istub ristatud seisukoht, puhata selja oma käed reitele. See Mudra sümboliseerib ühtsust ja ühendus. Seda nimetatakse ka gnjaana (Knowledge) Mudra.

Vishnu Mudra: nimetissõrme ja keskmise sõrme on painutatud poole peopesa. Pöial, sõrmus sõrme ja roosakas jäävad pikendada. See on soovitatav Mudra asendusliikme ninasõõrmesse hingamine (Nadi sodhana).

Garuda Mudra : Hook pöidlad oma parema ja vasaku käega kokku ületavad oma randmete peopesade poole rinnus. Laiendada ülejäänud sõrmedega. Tundub nagu lind, mis on loogiline, kuna Garuda on samast tüvest nagu garudasana (kotkas poosi). See Mudra peetakse kosutavat ja tasakaalustamine.

Dhyana Mudra : Istumisasendis panna oma vasaku käe oma süles peopesaga ülespoole. Tee oma parema käe peal oma vasakule ja tuua oma pöidlad puudutada eespool peopesade. See on klassikaline budistliku meditatsiooni Mudra.

Lotus Mudra : Tooge oma peopesad puudutada nagu Anjali Mudra. Hoidke pöidlaid, pinkies ja alused peopesade kokku pressitud kui eraldi keskused peopesade ja ventilaator välja ülejäänud sõrmedega. See muudab kuju nagu lootose lille. See mudra on avatus ja õitsele.

Kundalini Mudra : Tee rusikas vasaku käega. Laiendada oma vasaku käe nimetissõrm ja teha rusikas parema käega haarates et nimetissõrm. Pöialt paremal puhkab atop oma vasaku käe nimetissõrm. See positsioon on seotud seksuaalsuse ja ühtsust.