Nasıl Adho Mukha Svanasana Do Ve Faydaları Nelerdir için

Home » Review » Yoga Basic » Nasıl Adho Mukha Svanasana Do Ve Faydaları Nelerdir için

Nasıl Adho Mukha Svanasana Do Ve Faydaları Nelerdir için

Aşağı bakan köpek poz veya Adho Mukha Shvanasana bir hamuru Moo-kah shvah-NAS-anna olarak telaffuz edilir Asana olup. Sanskritçe:  अधोमुखश्वानासन; Adho – İleri; Mukha – Yüz; Svana – Köpek; Asana – Poz;

Adı Sanskritçe kelime geliyor  adhas  (अधस्) anlamına gelen ‘aşağı’  mukha  , ‘yüz’ (मुख) anlam  Svana  (श्वान) ‘köpek’ anlamına gelen ve  Asana  (आसन) ‘duruş’ anlamına gelir. Adho Mukha Svanasana o öne eğildiğinde bir köpek nasıl göründüğünü bir benziyor. Bu asana Eğer her gün uygulamaya yönelik son derece önemli kılmaktadır sayısız şaşırtıcı faydaları vardır. En iyi bölüm bile bir acemi kolaylıkla bu asana asmak alabilirsiniz vardır.

Bu Asana Başlamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Size bu asana gerçekleştirmeden önce bağırsakların ve mide boş olduğundan emin olmak için son derece önemlidir. Son yemek ve egzersiz arasında birkaç saatlik bir boşluk vermek için iyi bir fikir olabilir. gıda iyi sindirmek için bu yeterli süreyi sağlar. Sabah uygulanan bu asana iyi çalışır.

Seviye: Başlangıç
Stil: Aştanga Yoga
Süre: 1 Dakika ila 3
Tekrarına: Yok
güçlendirir: Bacaklar, Kollar, Geri
Esneme: Omuzlar, Buzağı, ayağın Hamstring, Eller, Geri ve Kemerler

Köpek Karşı Karşıya Aşağı Do Nasıl Poz (Adho Mukha Svanasana)

 1. Vücudunuzun Tablo benzeri bir yapı meydana getirecek şekilde, dört bacağı üzerinde durun.
 2. kalçanızı kaldırın ve dirsek ve diz düzeltin Exhale ve yavaşça. Vücudunuzun formlarını ters ‘V’ sağlamak gerekir.
 3. Ellerin Omuzlarında ve kalçalarınla ​​doğrultusunda ayaklarınızın doğrultusunda olmalıdır. Ayak parmaklarını dışa doğru işaret ettiğinden emin olun.
 4. Şimdi, toprağa ellerinizi basın ve boynunu uzatmak. Kulakların iç kollarını dokunmak olmalıdır ve göbek sizin bakış açmalısınız.
 5. Birkaç saniye tutun ve sonra, dizlerinizi bükmeye ve masa pozisyonuna dönün.

Önlemler Ve Kontrendikasyonlar

Size bu asana yapmadan önce profesyonel eğitmen veya tıp uzmanının danışmak en iyisidir. Eğer muzdarip eğer bu asana uygulayan kaçının

 • Karpal tünel Sendromu
 • Yüksek tansiyon
 • Bir müstakil retina
 • Bir çıkık omuz
 • Zayıf göz kılcal
 • İshal.

Hamile kadınlar dikkatle bu asana uygulamalıdır. Bu uygulamada şımartmak önce doktorunuza danışmak en iyisidir.

Adho Mukha Svanasana Başlayanlar İpuçları

Eğer yoga sizin ilk günlerinde ise, burada akılda tutulması gereken bazı ipuçları.

 1. Size bu asana hakkı yapıyoruz olsun veya olmasın bilmek kolaydır. Eğer eklemleri stresli olduğunu düşünüyorsanız veya kararsız iseniz, sizin hizalamasını kontrol etmeniz gerekir. Yeniden başlat ve dizlerin kalçaların altına doğru ve ellerinizi omuzlarından altında olduğundan emin olun. Ayrıca, el bileği ve dirsek üzerine kırışıklıklar paspasınızın aynı hizada olduğundan emin olun.
 2. Başlangıçta, omuz bırakma hakkını elde etmek zor olabilir. Bu hakkı almak için duvara pratik olabilir. bacak parçaları (kalça mesafe) yaklaşık üç ayak duvardan uzağa dur. Eğer duvara dönük olduğundan emin olun. Sonra duvara ellerinizi yerleştirin ve bunlar gövde seviyesine ulaşmak kadar onları inilir. Kolların yere paralel olmalıdır.

Gelişmiş Değişiklikler Pose

Burada Pratiğinizi yoğunlaştırmak ve temel işlemlerle rahat bir kez daha etkili hale nasıl bu.

1. Ayak topları tarafından vücudunuzu kaldırma ve bunlar yüksek olduğunu böyle kalçanızı çekerek streç arttırın. içeride pelvis çekmeye unutmayın. geri yere topuklarını bırakın ve yoğunluğunu korumak.

Eğer kollarına odaklanmak istiyorsanız 2. döngü bir etraflarındaki kemer ve sonra, kemer askısı karşı basın yoğunluğunu arttırmak. ayakları üzerinde odaklanmak için, bacakların üst kısmında diz boyunu kemer yerleştirmek ve sonra, dışa uyluk çizerek aktif bacak üzerinde çalışır.

Geriye Doğru Köpek Yüzleşmek Faydaları Pose (Adho Mukha Svanasana)

Adho Mukha Svanasana, zaten kurulmuş gibi, yoga iyi pozlar biridir ve çok sayıda faydası vardır. sizin pratikte bu asana dahil bazı yararları bir göz atın.

1. Karın Kaslar güçlendirir

aşağıya doğru bakan köpek poz inversiyon tekne poz olduğunu. Hepimiz Navasana da omurga desteklemek karın kasları yarar sağladığını biliyoruz. Bu egzersiz karın kasları üzerinde benzer etkilere sahiptir. Bu germek ve bu kasları güçlendirmeye yardımcı olur.

2. dolaşımını artırır

Bu sizin haber gelmiş olmayabilir, ama aşağı bakan köpek aslında bir inversiyon olduğunu. kalçalar kaldırılır ve kafa kalp altına düştü edilir. böylece dolaşımını teşvik ağırlık çekme bir ters, çok taze kan akımları vardır.

3. sindirim geliştirir

Bu asana tam kat değil, ama yine de karın kasları karaciğer, böbrekler, dalak dahil sindirim sistemi organları, sıkıştırmak için izin verir.

4. Sesleri Eller Ve Ayaklar

Eğer Adho Mukha Svanasana ne zaman vücut ağırlığı el ve ayaklarda üzerindedir. Bu nedenle, uzuvları sesleri ve daha iyi denge için onları hazırlar.

5. Anksiyete azaltır

Bu poz da böylece anksiyete azaltarak, rahatlamak yardımcı olur ve zihninizi yatıştırır. boyun ve servikal omurga gergin olduğundan, stres serbest bırakılır.

Adho Mukha Svanasana arkasında Bilim

Adho Mukha Svanasana kasları gevşetmek bilinmektedir. Bu poz üzerinde alırken ellerini çekmeye teşebbüs kas tendon gerginliği tırmandırıyor ve gerginliğe tepki olarak, omurilik dinlenmek için kaslara bir sinyal verir. Vücudunuzu ve zihninizi (rahatlamanıza yardımcı poz bültenleri endorfin sayesinde germe 1 ).

Hazırlık Poses

 • Phalakasana
 • Uttanasana

Takip Poses

 • Sirsasana
 • Uttanasana

Bu da başka bir önemli asana olduğunu. Bu güneş selamlama veya Surya Namaskar bir parçasıdır. Bu nedenle size sağlık faydaları bir dizi vererek aksi gergin edilemez vücudun bu bölümlerini uzanır.