Nasıl Astavakrasana Do Ve Faydaları Nelerdir için

Home » Review » Yoga Basic » Nasıl Astavakrasana Do Ve Faydaları Nelerdir için

Astavakrasana ya Sekiz açısı Pose Asana olduğunu. Ashta – Sekiz, Vakra – Eğrisi / Bend, Asana – Poz; Gibi telaffuz – ahsh-tah-vah-krahs-anna

Bu asana adaçayı Ashtavakra için özveri içindedir. Efsaneye karnında hala iken Ashtavakra babasını öfkeli, o yüzden lanetlendi ve sekiz yerlerde çarpık doğdu o var.

Bu asana gelişmiş bir kol denge, ama bir bükülme vardır. bunu baktığınızda, Sekiz Açı Pose gibi vücudunuzu yerleştirmek için oldukça imkansız ve çarpık bir şekilde görünebilir ve siz kollarına kendinizi dengelemek ederken.

Ashtavakra akıllıca “bir insanın kendini serbest düşünen, ücretsiz, ve kendisi olarak bağlı düşünürse, tek bağlıdır.” Diyor bu asana çalıştığınızda Yani, yetersizliklerin veya sınırlamalar bırakmaya unutmamalıyız, fiziksel ve zihinsel hem. Bu, bu poz iken sizin ayağa ve denge için boşluk ve özgürlüğü bulmak için izin verecektir.

Sen Asana musunuz Önce Bilmeniz Gerekenler

Diğer Yoga çalışmalarını gibi, bu asana pratiği yaparken mide ve barsak boş olması esastır. Yemekten ve uygulama arasında en az dört ila altı saatlik bir boşluk olmadığından emin olun. Bu size yemek sindirimi ve pratik için enerji üretmek için yeterli zamanı verecektir.

Ayrıca, sabahları yoga idealdir. Ama, sabah yoga yapılamaması durumunda, akşamları da iyi bir zaman vardır.

Seviye: İleri
Stil: Aştanga Yoga
Süre: 60 saniye
Tekrarlama: Bir kere her tarafında
uzanır: Bacaklar, Kollar
Güçlendirir: Kollar, Bilekler

Nasıl Astavakrasana Yapılacaklar

  1. Dandasana ile başlayın. Ardından, bu göğsünüze yakın o emin olarak, sağ diz sarılmak. Nefes alın ve nefes kalçanızı oluşmasını sağlayacak verir. Kişisel sol bacak düz kalır ve ayak fleksiyonda ile genişletilmiş gerekir.
  2. Sağ diz hala gövde içine çekilir ile yere sağlam Avuçlarını basın. Bu noktada, sağ bacak sağ uyluk arka sağ triceps üzerine oturan şekilde, sağ omuz arkasında konmalıdır. Vücudun geri devreye girer ve böylece arka omuz çizin.
  3. Nefes ve yerden bacaklarını ve kalçalarını kaldırmaya ellerini itin. Sağ birinin üzerine sol bileğini Mandal. Nefes ve ayakların sağ tarafında üzerinde salıncak gibi dirseklerde 90 derece açı oluşturacak şekilde omuzlarınızı getir. Bacakların sağlam olacak şekilde iç uyluk sağ kollarını sıkmak edelim.
  4. Bu noktada, çekirdek meşgul olması gerekir. Size dengesini tutmak için önünüzde katta herhangi bir noktada bakışını engelleyebilir. yaklaşık 30 ila 60 saniye boyunca poz tutun ve yavaşça serbest bırakın. senin kadar birkaç saniye istirahat nefes sabit tutun. Sağ bacak ile asana tekrarlayın uzanmış ve sol bacağı katlanmış.

Önlemler Ve Kontrendikasyonlar

Eğer omuzlar, bilek veya dirsek yaralanmaları varsa bu poz kaçınılmalıdır.

Başlangıç ​​İpucu

Bir acemi olarak, zor bu poz dengelemek için yararlı olabilir. Bu gibi durumlarda, bir kalça ve dış bacaklarının alt kısmını dinlenmeye desteklemek kullanabilirsiniz.

Gelişmiş Tadilatına Pose

Gelişmiş bir de Bu asana poz ve bu nedenle, daha fazla ilerlemediği vardır.

Sekiz Açı Faydaları Pose

Bunlar Astavakrasana bazı faydaları şunlardır.

  • Bu kollar ve bilekler güçlü kılar.
  • Bu sesleri ve böylece sindirim iyileştirilmesi, karın kasları güçlendirir.
  • Bu konsantrasyon ve denge oluşturmanıza yardımcı olur.
  • Bu stres ve anksiyete vücudunuzu rahatlatır.
  • Regl bozuklukları ve menopoz semptomları appeased edilir.
  • poz zorluğu büyük bir bağlantı kurmak beden ve zihin yardımcı olur.

Astavakrasana arkasında Bilim

İlk gördüğünüzde bu oldukça zorlu bir poz gibi gelebilir. Kollarını gövde şınav pozisyonunda bir çeşit indirilir ve bacakların kolların etrafına sarılmış olan, kalçanızı yukarı kaldırın. Eğer barış, sakin ve zarafet sürdürürken, tüm vücudunuzu Dengeleme oldukça korkutucu olabilir. poz elde edilmesi imkansız görünüyorsa, henüz pes etmeyin. Öncelikle kol ve çekirdek gücüne çalışması gerektiğini ve zaman ve deneyime sahip, sen güçlendirme yanı sıra neşe duygusu sağlayan bu asana mükemmele ulaşmak mümkün olacak.

Şimdi Astavakrasana poz nasıl biliyoruz, ne bekliyorsun? Eğer büyüyecek her gün kendinizi meydan zaman sadece. Bu asana size mastering görev üstlenmesi gibi zihin ve beden hakkında yeni bir şey kendinizi itin ve öğrenme fırsatı verir.