Nasıl padmasana Do Ve Faydaları Nelerdir için

Home » Review » Yoga Basic » Nasıl padmasana Do Ve Faydaları Nelerdir için

Nasıl padmasana Do Ve Faydaları Nelerdir için

Sanskritçe: पद्मासन; Padma – Lotus, Asana – duruşu; ped-MAHS-anna – As telaffuz

nilüfer veya Padma, din ve zamanı hem aşan var bilinmektedir en güçlü sembollerinden biridir. Yüzyıllar boyunca, lotus dekolmanı, yeniden doğuş, güzellik, saflık, maneviyat, aydınlanma, maddi zenginliğin ve kozmik yenilenme ile eş anlamlı olmuştur. Sağ Mısır’dan Hindistan’a, lotus birçok destanları bir parçası olmuştur. Hindu ikonografi olarak, Tanrıça Lakshmi ilahi açık lotus üzerinde kendini koltuklar. Hatta Rab Ganesha Lord Vishnu bazen lotus üzerinde oturmuş gösterilir edilmektedir. Biz Budizm söz ederken, Buda ayak basan her yerde, bir lotus yeşerdi söylenir.

Bu asana geçmişten böylesine güçlü fabl çıkar.

Sen Asana musunuz Önce Bilmeniz Gerekenler

Bu asana meditasyon poz, yani sabah bu poz uygulama eğer en iyisidir. Ama akşamları meditasyon olamaz herhangi bir kural yoktur söyledikten.

Asana aç karnına yapılması gerektiğini zorunlu değildir. Eğer önceki veya yoga asanas ile takip edilmektedir Ama eğer bu asana yapmak için önce en az dört ila altı saat yemek içinde en iyisi. Ayrıca, bağırsakları temiz olduğundan emin olun.

 

 

Seviye: Orta / İleri
Stil: Hatha Yoga
Süre: 1 ila 5 dakika (uzun meditasyon yapar)
Tekrarlama: Bir kez üst üzerindeki her bacakla
uzanıyor: Dizler, Bilekler
güçlendirir: Omurga, Karın, Pelvis, Mesane

Padmasana Nasıl Yaparsınız

 1. uzanmış senin omurga dik ve bacaklarınızı yere düz bir yüzeye otur.
 2. Yavaşça sağ diz bükülür ve sol uyluk üzerine yerleştirmek için ellerini kullanırlar. Kişisel tabanı yukarı bakmalıdır ve topuk karın yakın olmalı.
 3. diğer bacak ile aynı yapın.
 4. Şimdi hem bacakların birbirine geçebileceğine dikkat ve ayaklarını rahatça zıt uyluk yerleştirilir, model ellerini seçtiğiniz bir mudra içine ve konumda yerleştirin. Tipik olarak, eller dizlerinin üzerine yerleştirilir.
 5. Kafanın düz olması gerektiğini unutmayın ve omurga her zaman dik.
 6. Uzun ve derin nefes alın. Birkaç dakika pozisyonda tutun. Serbest bırakmak.
 7. Üzerine başka bacakla poz tekrarlayın.

Not: Mudra enerji akışını aktive etmek için bilinir ve Padmasana birlikte uygulanan zaman etkileri çarpılır. Her Mudra farklıdır ve böylece onların faydaları bulunmaktadır. Chinmaya Mudra Chin Mudra, Brahma Mudra ve Adi Mudra – Bunlar Padmasana ile mucizeler bazı mudras bulunmaktadır. Eğer mudra ile bu asana uygulama olarak enerji akışını hissedin.

Önlemler Ve Kontrendikasyonlar

Bunlar, bu asana uygulaması ne zaman akılda tutmak gerekir biraz ihtiyat noktalarıdır.

 • Eğer bir diz veya ayak bileği yaralanması varsa bu asana yapıyor kaçının.
 • Bu asana bu poz için bir acemi, özellikle, deneyimli bir öğretmen gözetiminde uygulanmalıdır. Çok basit görünebilir, ama öyle değil.

Başlangıç ​​İpucu

Eğer poz içine almak gibi bir acemi olarak, bileğini overstretch başladı. senin ayak bileği streç dengeli şekilde Bunu önlemek için, kolun üst kısmına karşı ayağın iç tarafı itmek gerekir. Ayrıca, ters kasık yakın ayağınızı getirmek zaman, iç ve dış ayak bileğinde streç aynı kalır emin olun.

Gelişmiş Varyasyon Pose

Eğer padmasana yoğunlaştırmak istiyorum Matsyasana size daha derin bir streç verecektir. Eğer Padmasana içine aldıktan sonra başınızın tacı yere değen öyle ki, ayaklarınızı tutun göğüs kaldırın ve geriye yaslanıp. İşte bu asana yapmak nasıl adım hesabıyla adımdır.

 1. Bacakların birlikteyiz ve ellerinizi vücudunuzun yanına rahatça yerleştirilir emin olarak sırt üstü düz uzanın.
 2. Yere yukarı bakacak şekilde çıkarlar kalçaların altına Avuçlarını yerleştirin. Şimdi, birbirine dirsek yaklaştıracak belinize yakın yerleştirerek.
 3. ayakların ortasında birbirlerine çapraz ve kalçalar ve dizler yere düz yerleştirilir şekilde bacak bacak.
 4. Nefes. başınız da kaldırılır ve taç yere değen kadar öyle ki göğüs kaldırın.
 5. Vücudunuzun ağırlığı Dirseklerinde beynini açık olduğundan emin olun. göğüs kaldırdı gibi, hafifçe omuz bıçakları basınç.
 6. Eğer rahat kadar sadece pozisyonda tutun. Normal nefes.
 7. İlk başınızı kaldırarak ve ardından yere göğüs bırakarak, Nefes ve konumunu bırakın. Bacaklarınızı çözmek ve rahatlayın. üstte diğer bacağınızla tekrarlayın.

Lotus Faydaları Pose

Bunlar Padmasana bazı şaşırtıcı faydaları vardır.

 • Bu asana zihni rahatlatır ve beyni rahatlatır.
 • Bu omurga, pelvis, karın ve mesaneyi harekete geçirir.
 • dizler ve ayak bilekleri iyi streç olsun.
 • Regl konular ve siyatik bu asana düzenli uygulandığı takdirde ele alınmaktadır.
 • Bu asana gebelik boyunca uygulanan ise, doğum kolaylaştırır.
 • Bu asana daha esnek hale kalça açılır.
 • Bu asana Çakralar uyandırmak yardımcı olur ve aynı zamanda şeylerin daha farkında yapar.
 • Kişisel duruş Padmasana düzenli uygulama ile geliştirmek emin.
 • Enerji seviyeleri bu asananın uygulama ile geri yüklenir.

Padmasana arkasında Bilim

Eğer tereddüt duygusu olmadan, endişeli ve emin olmayan zaman, Padmasana içine almak. Seni toprağa emin. Onlar anında uyluk kemiklerinin köklenmeyi ve kasıktan çökmesini hissedeceksiniz söylüyorlar. Eğer enerji kadar gitmek hissedecek ve bu gerçekleşir gerçekleşmez, neredeyse seni topraklama, senin orta hat boyunca hafif bir geçiş hissedeceksiniz. Bu asana sayısız fiziksel ve ruhsal faydaları ile bir güç dolu kalça ve kalp açıcı vardır. En iyi meditative pozlar biridir.

Bu asana olarak, ayak düzenlemesi güzel nilüfer yaprakları andırır. Sadece çamurdan nilüfer çiçekleri gibi sizin sıradan yaşam kir ve çamur temsil çünkü mecazi olduğunu. Her an hayatta – Yoga ve özellikle bu asana pratik olarak, çok güzel bir çiçek içine çiçek potansiyeline sahiptir. Bu asana onları dışarı dengelemek ve uyandırmak yardımcı birçok Çakralar üzerinde güzel çalışıyor.

Hazırlık Poses

Ardha Matsyendrasana
Baddha Konasana
Virasana
Janu Sirsasana

Takip Poses

Adho Mukha Svanasana
Supta Padangusthasana

Bu asana bazı şaşırtıcı fiziksel yararları olmasına rağmen, ruhsal daha olduğunu, meditative olduğu kanallar bizim yaşam gücünü oluşturmaktadır. sizin yaşam gücü kanalize sonra, daha köklü ve hayat dolu hissediyorum bağlanmıştır. Orada akıllıca enerji kullanarak daha iyi bir şey olduğunu ve bu asana tam da bunu yardımcı olur.