Nasıl Sudarshan Kriya Do Ve Faydaları Nelerdir için mi?

Home » Review » Yoga Basic » Nasıl Sudarshan Kriya Do Ve Faydaları Nelerdir için mi?

Nasıl Sudarshan Kriya Do Ve Faydaları Nelerdir için mi?

Eğer stresle başa çıkmak için bir çözüm mü arıyorsunuz? , Iyi görünmesini ve daha iyi yaşamak, daha iyi hissetmek istiyor musunuz? Tüm bu çözüm de nefes söylesem bana inanır mıydın? Evet, doğru okuyun. Bu doğru yaparsanız o kadar basittir.

Gerginlik ve kaygı bizim hızlı tempolu modern bir yaşam tarzının yan ürünleri bulunmaktadır. Ve bu kalıcı sonuçlar verir çeşitli kültürel geleneklerin doğal şifa yöntemleri keşfetmek için en iyisidir. Sudarshan Kriya Hindistan’ın eski yogik bilimden böyle bir yöntemdir. Burada, size bu konuda bilmeniz gereken her şeyi anlatacağım. Daha fazla bilgi edinmek için aşağı kaydırın.

Sudarshan Kriya Nedir?

‘Su’ doğru anlamına gelir ve ‘darshanı’ vizyon demektir. yogik biliminde ‘Kriya’ vücudu arındırmak anlamına gelir. Bir bütün olarak, Sudarshan Kriya ‘arındırıcı eylemiyle doğru vizyon.’ anlamına Sudarshan Kriya Yoga yavaş ve sakinleştirici gelen hızlı ve uyarıcı değişir döngüsel solunum şekilleri içeren benzersiz bir nefes uygulamadır. Bu Kriya’nın olarak, olumlu bağışıklık sistemini, sinir ağları ve psikolojik sorunlar başarısını etkileyecek nefes, kontrol altına almak.

Harvard Tıp Okulu bir 2009 yayınlanan araştırmaya göre, Sudarshan Kriya yoga etkin bir anksiyete ve depresyon ele alabilir. yöntem serbest risk ucuz ve bağlıdır ve zihin-beden bağlantısı üzerinde olumlu etkileri vardır. çevre kirliliği, kötü beslenme alışkanlıkları ve aşağı bogging hareketsiz yaşam tarzı ile, Sudarshan Kriya daha iyi bir hayat sürmek için bir çıkış yolu olduğunu.

onun sürecini öğrenmek için okumaya devam edin. Yalnızca sertifikalı yoga öğretmeni veya guru tarafından Kriya’nın içine başlatılması gerekir, unutmayın.

Sudarshan Kriya Tekniği

 1. Ujjayi (galip Nefes)
 2. Bhastrika (Körük Nefes)
 3. Om Chant
 4. Kriya (Arıtma Nefes)

kriya başlamadan önce, Vajrasana pozisyonda oturmak.

1. Ujjayi (galip Nefes)

Ujjayi bilinçli nefes gerektirir. Sen boğazını dokunarak nefesini hissedebiliyorum. Ujjayi Nefes ve nefes alma ve verme eşit süreleri tutulması rahat bir şekilde nefes yavaş solunum süreçtir. Bu teknik yaklaşık dakikada 2-4 nefes almaya gerektirir. Yavaş nefes nefesinde kontrol altına almak için sizi eğitir ve tam sayım kadar bunu uzatmak sağlar. Ujjayi seni sakinleştiriyor ve uyarı tutar.

2. Bhastrika (Körük Nefes)

Bhastrika olarak, nefes ve hızlı ve zorla havayı nefes gerekecektir. Sen Dakikada 30 nefes yapmak gerekir. Nefes tarzı öncelikle kısa ve hızlıdır. dumanlarla süresi inhalasyon iki katı olmalıdır. Bhastrika sakinliği ardından vücudu uyarıcı benzersiz bir etkiye sahiptir.

3. Om Chant

‘Om’ tüm yaşamın temelinde, saf ses 3 kez attılar edilir. Om ilahi evrenin kökeni ve yaşam amacı sizi bağlar. Om yaşam sürdürmektedir nefesinde çalışır. yüksek sesle söylediğinde Om, üç bölüme ayrılmıştır – Aum. İki OMS ilahi sonra sessizlik olmalıdır. Bu Yüce yaşayabilirsiniz mutluluk bir durumu temsil eder.

4. Kriya (Arıtma Nefes)

Üçüncü ve en önemli şekli nefes gelişmiş bir şeklidir Kriya vardır. Yavaş, orta ve hızlı döngü içinde nefes gerektirir. nefesler döngüsel ve ritmik olmalıdır. senin inhalasyon süresi sizin dumanlarla iki katı olduğunu olduğundan emin olun. Bu son adım görüşünüzü temizler ve varlık arındırır.

Tüm süreç yaklaşık 45 dakika sürer, ve günün her saatinde onu çalışabilirler. Bir yemek yaptıktan sonra hemen yapıyor kaçının.

Yan etkiler

Çeşitli uluslararası eğitim kuruluşları inceledi ve Sudarshan Kriya bilinen hiçbir yan etkisi olduğunu kanıtladı. Onlar öğretim ve etkinliğinin bunun yolunu belgelenmiştir. iyi o size yol gösterecektir uzman yoga öğretmeni öğrenince Sudarshan Kriya sende harikalar yapacağız. Kendi üzerinde denemek için tavsiye edilmez.

Önlemler

Sudarshan Kriya sağ bir yoga öğretmeni rehberliğinde yapılmalıdır. Aksi takdirde, etkisiz ve hatta belki de zararlı olacaktır. Eğer fiziksel ve zihinsel doktorunuz ve yoga eğitmeni danışarak Sudarshan Kriya yapmaya uygun olduğundan emin olun. En iyisi aşırı akıl hastalığı muzdarip hamile kadınlar, alkol ve uyuşturucu bağımlılığı altında olanlar ve kişiler bu kriya kaçınmak eğer olduğunu.

Sudarshan Kriya’nın Faydaları

 • Sudarshan Kriya genel sağlık ve refahını artırır
 • Bu enerji seviyenizi artırır ve bağışıklık sistemini güçlendirir
 • Bu kolesterol seviyelerini azaltır ve organ işlevleri geliştirir
 • Kriya daha iyi bir şekilde zorlu durumlarla başa çıkmak için trenler
 • Bu gereksiz yığılmayı başınızı temizlemek ve uyku kalitesini artıracaktır
 • Bu sizin beyin fonksiyonu ve ups yaratıcılığınızı artırır
 • Sudarshan Kriya stresi azaltır ve anksiyete kolaylaştırır
 • Bu post-travmatik stres bozukluğu ve depresyon için harikalar yaratıyor
 • Tamamen size dinlenmek ve iç huzuru almasına yardımcı olacaktır
 • Kriya kişisel ilişkilerinde gerginliğin dışarı kolaylaştırmak ve sevinç, uyum ve sevgi bağı kuracak
 • Bu kendiniz ve çevresinin farkında yapacak
 • Bu sizin güven düzeylerini artırmak ve daha sabırlı yapacak

Şimdi Sudarshan Kriya nasıl biliyoruz, ne bekliyorsun? antrenmandan hakkında sık sorulan soruların bazılarına bir göz atalım.

Okuyucuların Soruları İçin Uzman Cevapları

yoga ve Sudarshan Kriya’nın arasındaki fark nedir?

Yoga fiziksel egzersizler çok daha fazlasıdır. Bu zihin ve nefeste çekici içerir. Sudarshan Kriya İçinizdeki enerjiyi musluklar ve yaşam kaynağına bağlar.

sinirlendirecek bir çözüm nedir?

Öfke bir süre devam ettiğinde tamamdır. Aksi takdirde, sizin varlığa zarar veriyor. İyi haber meditasyon ile çözebilirsiniz olduğunu.

Şimdi Sudarshan Kriya’nın gibi nispeten basit bir işlem, ruhsal, fiziksel, duygusal ve sosyal refahını sağlamak yardımcı olduğunu biliyorum, hiçbir şey bir sınıfta kayıt ve sertifikalı yoga öğretmeni onu öğrenme durdurmak gerekir. Bir yer bulun ve başlayın!