Nasıl Tittibhasana Do Ve Faydaları Nelerdir için

Home » Review » Yoga Basic » Nasıl Tittibhasana Do Ve Faydaları Nelerdir için

Nasıl Tittibhasana Do Ve Faydaları Nelerdir için

Tittibha – Firefly Asana – duruşu; olarak telaffuz – de dişe THI-BHA-ah-sana

Ateşböceği duruşu hamstrings vücudun üst ve esneklik istisnai mukavemet gerektiren biridir. Ama bu iki nitelikleri tek uygulama ile elde edilebilir. Bu nedenle, yavaş poz master gerekir. Bu zor kol denge uçuşta bir ateşböceği taklit eder.

Bu Asana musunuz Önce Bilmeniz Gerekenler

Eğer asana uygulama sırasında diğer Yoga çalışmalarını olduğu gibi, bunun mide ve bağırsakları boş olması esastır. Yemekten ve uygulama arasında en az dört ila altı saatlik bir boşluk olmadığından emin olun. Bu size yemek sindirimi ve pratik için enerji üretmek için yeterli zamanı verecektir.

Ayrıca, sabahları yoga idealdir. Ama, sabah yoga yapılamaması durumunda, akşamları da iyi bir zaman vardır.

Seviye: Orta / İleri
Stil: Aştanga Yoga
Süre: 30 saniye ila 60
: Tekrar Yok
gerer: Kollar, Bilekler
güçlendirir: İç mahmuzlar, Arka gövde

Tittibhasana Nasıl Yaparsınız

 1. Bu asana başlamak için Adho Mukha Svanasana ile başlar.
 2. Ayaklarınızı senin elinde önünde olacak şekilde ellerinizde doğru yürüyün. Ardından, bacaklarının arasından ellerini izin ve size bacaklarının arasından derin tarama öyle ki, buzağı arkasına bastırın.
 3. Bunları yerleştirebilirsiniz olarak kollarınızı ve omuzlarınızı kadarıyla arkasında uyluk getirin. Sıkıca topuk baş ve işaret parmağı ile tutulur, öyle ki ayaklarının arkasında avuç koyun.
 4. Olabildiğince Omuzlarında yakın olarak bacaklarınızın arkasını dinlenme olarak yavaşça dizlerini ve bodur bükün.
 5. Parmaklarınızın avuç içi yayılır sonra, bunlar üzerine vücut ağırlığı kayması emin olun. yerden ayaklarınızı kaldırın. İlk bacaklarını düzelt. Eğer stabilize sonra, daha kollarınızı düzeltin. yükseklik kazanmak üst kollar karşı uyluk sıkın.
 6. Birkaç saniye ve serbest bırakılması için tutun.

Önlemler Ve Kontrendikasyonlar

Eğer aşağıdaki şartları varsa bu asana kaçının.

 • Bir omuz yaralanması
 • Bir dirsek yaralanması
 • Bir bilek yaralanması
 • Alt sırt yaralanmaları

Başlangıç ​​İpucu

Bir acemi olarak, bu hak poz almak zor olabilir. Yere oturun ve bir 90 derecelik açı oluşturacak şekilde bacaklarını. Sonra, bir blokta topuklar yükseltmek ve katta bacaklarının arasına avuç basın.

Gelişmiş Değişiklikler Pose

Bu başlı başına gelişmiş bir poz olduğunu. Ona hükmetmek ve kolaylıkla bunu yapmak mümkün olduğunda, zaten gelişmiş bir konumda bulacaksınız.

Firefly Faydaları Pose

Bunlar Titthibhasana bazı şaşırtıcı faydaları vardır.

 • Geri gövde ve iç Kasiklari iyi streç verir.
 • kollar ve bilekler güçlü hale gelir.
 • Bu zihninizi yatıştırır ve denge anlayışınızı geliştirir.
 • göbek tonda olan ve bu nedenle, sindirim artırıldı.

Tittibhasana Science Behind

Güven, kararlılık ve çok zor bir poz olduğu Tittibhasana, kendinizi kaldırın yardımcı olacaktır gitmesine izin yeteneği.

Tittibha ateşböceği anlamına gelir. Bu yogik uyanış yolu için büyük bir metafor.

Böyle bir poz çok da ciddiye alınırsa, en ağır uygulayıcı kapalı nöbet atmak yeteneğine sahiptir. Bu kol dengesi zordur ve gerektirmekte ve Vriya ve shraddha hem telkin eder. poz Bu ateş böceği yoga içine kayma olarak emin olun. Bu size kalça derin ileri viraj gereken metanet yardımcı olacaktır. Ayrıca kendinizi destekleyecek ve asansör izin bacaklarını etkinleştirmek için muazzam kol gücü oluşturmak gerekir.

Şimdi poz ateş böceği yok nasıl biliyoruz, ne bekliyorsun? yukarı kaldırın ve bu Asana bunu deneyin ilk defa yapabileceği çok az insan vardır. Do cesaretini. Sadece poz ile eğlenin.