Neden Yoga Nidra Relax için güçlü bir yol var mı

Home » Review » Fitness » Neden Yoga Nidra Relax için güçlü bir yol var mı

Neden Yoga Nidra Relax için güçlü bir yol var mı

Yoga Nidra tam bilincini koruyarak vücudun olabilir gevşeme derin devletler biridir. Sen berrak rüya bir halde, rüya ortamının vakıf olan kalır, ancak gerçek çevrenin az veya hiç farkındalık var.

Bu süreç tasarrufu ve yoga uygulamaları için enerjinizi birleştirir. Aynı zamanda sistem rahatlatır ve meditasyon ve Pranayama için hazırlar. Sizin diğer egzersiz uygulamaları ortasında Yoga Nidra için zaman yapmak esastır.

Yoga Nidra için Hazırlanmak

Eğer restorasyon ve rahatlama bu derin devlet olduğunda, vücudun farklı bölgelerine dikkatinizi ve bu bu alanlarda sinirleri harekete geçirir. Aynı zamanda vücudun kabul ve sadece uygulanan Yoga asanas faydalarını entegre yardımcı olur. Her yerde 30-15 arası dakika sürer.

Genellikle Yoga Nidra Yoga egzersiz sonrası yapmak ve kendini koru veya bunu yaparken vücudunuzun sıcak tutmak için en iyisidir. Vücut sıcaklığı sürecinde düşer ve soğuk hissi sonunda olabilir. Yani kullanışlı bir battaniye bulundurun.

Çok kendi başına pratik olabilir, ancak kestiriyordun sonunda olabilir çünkü öğle yemeğinden sonra bunu yapmak için tavsiye edilmez.

Eğer hiçbir dağınıklığı veya rahatsızlık olduğu huzurlu bir yerde rahatlatıcı yoga emin olun.

Yoga Nidra Nasıl Yaparsınız

 1. sırt üstü düz uzanın ve Corpse Pose veya Savasana varsayalım.
 2. Gözlerini kapat. onlar rahatça fark vardır öyle ki bacaklarını yerleştirin. Bacaklarınızı tamamen rahatlamak emin olun ve ayak parmakları yana karşıyadır. Kolların açık avuç bırakarak ve yukarı bakacak şekilde, biraz ayrı vücudunuzun boyunca yerleştirilmiş, ancak edilmelidir.
 3. Yavaş, henüz derin nefes emin olun. Bu tam gevşeme kazandıracaktır. Nefes alırken, vücudunuz enerji alacaktır, ve siz nefes gibi vücudunuzun sakin olur. Tüm diğer görevleri unutarak kendinizi ve vücut üzerinde odaklanın. gidip teslim edelim!
 4. sadece bacaklarını yükseltmek için bir yastık kullanın durumunda sizi rahatsız ya da arka senin alt ağrı veya rahatsızlık bulabilirsiniz. Bu size daha fazla konfor verecektir.
 5. Eğer mükemmel rahat sonra, alttan başlayın. Sağ ayak karşı dikkatinizi sürün. Tamamen Ayağını Rahatlayın ve dikkatinizi birkaç saniye ayağınızın etrafında döner edelim. Ardından, sağ diz, sağ uyluk ve bütün sağ bacağa hareket ettirin. Sol bacak için aynı şeyi yapın.
 6. Dikkatinizi tüm vücudunu, Yumurtalıklarında, midenizin, göbek, göğüs, omuzlar, kollar, boğaz, yüz ve taç çizilmiş olsun.
 7. Derin ve yavaş nefes ve vücuttaki tüm duyguları gözlemlemek. Tamamen rahatlayın. Birkaç dakika gevşeme bu durumda kalın.
 8. Vücudunuzun tamamen rahat sonra, çevresinin farkına varır. gözleriniz kapalı Sonra yavaşça sağa döndürün. Birkaç dakika için sağda uzanın.
 9. Eğer rahat olduğunda, yavaş yavaş oturup ve yavaşça gözlerinizi açın.

Yoga Nidra Faydaları

Yoga Nidra birçok faydası vardır. Ama bunlar onun ana avantajı vardır.

 • Bu yoğun Yoga egzersiz sonrası vücudun soğur ve vücudun normal sıcaklığını geri yükler.
 • Sinir sisteminin aktivasyonunu sağlar ve asanas faydalarını emmek için vücut yardımcı olur.
 • Bu vücuttan toksinleri dışarı atar.
 • Bu dinlenme ve gebelik sırasında dinlenmek yardımcı olur.

Yoga Nidra Vs. Meditasyon

Yoga Nidra gerçekten meditasyon ile aynı şey değildir. Eğer nidra yapmak yaparken, uzanıp yarı hipnotik duruma, uyanık ve uykuda olmak arasında bir duruma gidin.

Meditasyon zaman Ancak, sizin omurga dik ile oturmak ve Yoga olduğunda nidra Relax daha uyanık ve bilincindeyiz.

Bu neredeyse meditasyon hazırlık gibidir. Aslında meditasyon durumuna girmek hazırlar çekilme duygusu uygulamadır. Dikkat içeriye doğru çekilir, ve zihin ve beden meditasyon zihinsel durumunu ulaşmak o kadar ki, sakinleşti edilir.

Çoğu kişi bugün için, biz uzun süre hareketsiz oturmak zor ve sessiz olması için yoğun ve huzursuz çünkü, meditasyon yapmak son derece zordur. Eğer Yoga Nidra usta, otomatik Meditasyon zorluklar üzerine almaya yardımcı olacak ve yakında kolaylıkla meditasyon yapmak mümkün olacak.

Yoga Nidra Yapılacak Genel İpuçları

 • Rasgele düşünceleri var ve Nidra içinde iken onlar tarafından avunmak sadece doğaldır. Onları frenlemek vermeyin. Eğer uygulama sırasında uyuya Ayrıca, suçlu hissetmiyorum.
 • Bazı hafif müzik çalın – yumuşak ilahileri veya enstrümantal müzik ya da – Yoga Nidra Relax başlamadan önce. Bu rahatlamanıza yardımcı olacaktır. sonunda kendi iç ritmine sakin olur çünkü bu bir zorunluluk değildir.
 • sağınızda ters çevirerek ve birkaç dakikada oturan adımını kaçırmayın. Sağ tarafta olduğunda, sol burun deliğinden nefesin akışını yardımcı olur ve bu nedenle, vücudun soğur.

Şimdi Yoga Nidra nasıl biliyoruz, ne bekliyorsun? Yoga Nidra iyi şekerleme kadar yenileniyor. Bu yeniler ve kafein kutunun hiçbir miktarını gibi gençleştirir. Şımartın ve tadını çıkarın!