Onarıcı Yoga An Introduction to

Home » Review » Yoga Basic » Onarıcı Yoga An Introduction to

 Onarıcı Yoga An Introduction to
Onarıcı yoga yavaşlatan ve pasif germe yoluyla vücudunuza açma konusunda hepsi bir uygulamadır. Eğer bir restoratif sınıf alırsak, hiç bir saat boyunca sadece birkaç duruş yapıyor, hiç hareket edebilir. Bu en çağdaş yoga tamamen farklı bir deneyimdir.

yoga dersleri çoğunluğu Eğer ısı oluşturma ve eşit ölçüde gücünü ve esnekliğini arttırarak poz poz diğerine geçmek olduğu bir aktif uygulama vardır. yoga genel eğilim uygulamalarının daha atletik ve akrobatik tarzlara yönelik olduğunu.

Uzun restoratif yoga tutan sırasında ise kaslarınız derin rahatlamaya izin verilir. sahne, daha doğrusu kaslarınızda daha vücudunuzu desteklemek için kullanılır, çünkü eşsiz bir duygu. Restoratif sınıflar, çok tatlı olan daha aktif uygulamalar ve strese karşı mükemmel bir panzehir için onlara iyi bir tamamlayıcı yapma.

Tüm aksesuvar Tüm Zaman

restoratif yoga olarak, sahne sen daha uzun süreler için pozlar tutabilir böylece vücudunuza destek yaygın olarak kullanılmaktadır. Postures genellikle gereksizdir ıkınmayı ortadan kaldırmak için bloklar, destekleri ve battaniye eklenmesiyle sırtüstü veya oturma Yoga uyarlanmıştır.

Örneğin, bir oturmuş ileri viraj ( paschimottanasana ) bacaklarınızı üstüne bir destek veya birkaç katlanmış battaniye koyarak onarıcı olabilir. Tam bu tüm gövde senin sahne üzerinde dinlenmeye izin vererek ileri viraj destekler.

Duvara kadar Bacaklar ( viparita karani ) klasik onarıcı Eğer Bilindiği gibi poz olduğunu. Bu durumda, duvar bacaklarını desteklemek üzere bir pervane gibi davranır. Diğer konumlar aşina olabilir, yaslandığı tanrıça poz ve desteklenen köprü teşkil gibi, aynı zamanda onarıcı pozlar içine adapte edilebilir.

Ne sınıfında Beklemelisiniz

Eğer bir restoratif derse zaman derin gevşeme için kendinizi hazırlayın. Gerekli sahne sizin için kullanılabilir olması için öğretmen düzenlemek için bekleyin. ışıklar soluk ve yumuşak müzik çalınabilir.

o soğuk ise, çorap tutmak ve vücudu normal bir sınıfta olurdu yol ısınma olmayacak beri sweatshirt’ü. Bazı pozlar, öğretmen bile ekstra sıcaklık ve rahatlık için battaniye size kozaladiktan olabilir.

tüm sahne ile poz ayarlanır sonra, uzun bir süre poz tutun genellikle on ya da yirmi dakika kadar olacaktır. Eğer destek verilmesine rağmen, kesinlikle muhtemelen hala uyanık tutmak yardımcı olacaktır germe hissedeceksiniz.

Sen boyunca nefes odaklanmaya devam edecektir. Öğretmen kendi stiline bağlı olarak, meditasyon veya çalma müzikle bahsedebilir. Yalnızca bütün bir sınıfın boyunca dört ya da beş pozlar yapabilirsiniz.

Oturumun sonunda, vücudunuz açık ve tazelenmiş hisseder. Hatta derin germe ertesi gün biraz ağrılı olabilir.

Birkaç duruşlar için temel set-up öğrendiğinizde, evde restoratif yoga yapmak kolaydır. Birkaç sahne monte gerekecektir, ancak birçok pozlar muhtemelen zaten sadece birkaç battaniye ile yapılabilir.

özet

Onarıcı yoga stresi azaltmak ve uzun, meditative uzanıyor tadını çıkarmak için mükemmel bir yol olabilir. evde denemeden önce tempoda için bir fikir almak için bir sınıf katılmadan düşünün. sabret ve beden ve zihin durgunluğu tadını çıkarın. Bazı alışmak alır, ama bir süre sonra daha kolay hale gelir ve siz faydaları hayret edilebilir.