Podstawy Jogi Kripalu

Home » Review » Yoga Basic » Podstawy Jogi Kripalu

 Podstawy Jogi Kripalu
Podczas gdy większość stylów jogi obejmują medytacji i oddychania, Kripalu joga kładzie równy nacisk na umysł, ciało i ducha. Jest to idealne rozwiązanie dla początkujących i jest przyjmowanie i dostosować do każdego, bez względu na swój wiek, zdolności, rozmiar lub inne okoliczności.

Dla wielu Kripalu joga rozciąga się ich codziennym życiu i może być źródłem wielkiej przemiany duchowej i psychicznej, a także zdrowie fizyczne. Jest to bardzo popularny styl i to jest zdecydowanie coś do rozważenia, jak zbadać jogi.

Podstawy Jogi Kripalu

Kripalu jest łagodna praktyka hatha jogi z współczujący podejścia. Ma nacisk na medytację, uzdrowienia fizycznego i duchowej przemiany, która przelewa z maty do jogi w codziennym życiu. Z biegiem czasu, uczniowie uczą się obserwować swoje myśli bez osądzania i akceptować i kochać siebie takimi, jakimi są.

W klasie Kripalu każdy student uczy się znaleźć swój własny poziom praktyki w danym dniu, patrząc do wewnątrz. Klasy zazwyczaj rozpoczynają się ćwiczenia pranajamy i łagodnych odcinków następnie praktykę asan, a kończąc na ostatecznym relaksu.

W zajęciach dla początkujących, pozy są utrzymywane przez krótki czas jako studenci zaczynają odczuwać skutki prany w organizmie. Bardziej zaawansowane zajęcia obejmują dłuższy czas utrzymywać i, ostatecznie, płynąć.

Pod koniec zajęć, nauczyciele Kripalu powiedzieć  Jai Bhagwan  zamiast  Namaste . Te dwa terminy mają zasadniczo takie samo znaczenie, przy czym ta pierwsza Hindi a drugim w sanskrytu.

Ponieważ nacisk Kripalu w sprawie adaptacji i akceptacji, to jest styl, który jest przyjazna dla ludzi, którzy czują się jak są one poza normę. Jest to także popularne dla tych, którzy szukają transformacji w trudnych chwilach życia lub którzy mają urazy lub inne fizyczne ograniczenia.

Kripalu Centrum Jogi i Zdrowia

Nazwa Kripalu jest związany zarówno ze stylem hatha jogi i jogi i centrum odnowy biologicznej w Stockbridge, w stanie Massachusetts. Obie zostały założone przez guru jogi Amrit Desai, który przybył do Stanów Zjednoczonych z Indii w 1960 Kripalu został nazwany dla nauczyciela za Desai, Sri Kripalvananda, a kundalini jogi mistrza.

Po outgrowing dwa zakłady w Pensylwanii, Centrum Kripalu zaczęła działać z obecnym domu w górach Berkshire w stanie Massachusetts w 1983. Programy na środku nadal rozwija się aż do roku 1994. Wtedy to okazało się, że założyciel Amrit Desai brał udział w niewłaściwe stosunki seksualne z uczniami. Wyszedł z centrum i kierownictwo zostało przeniesione do grupy starszych członków, którzy przystąpili do odbudowy.

W ramach tej nowej grupy zarządzającej, Centrum Kripalu zaczęła rozszerzać swoją ofertę do klasy obejmują szeroki wachlarz stylów jogi i tematów wellness. To również zaczął ustanowić siebie jako wielowymiarowego miejsca odosobnienia.

Te dni, ośrodek oferuje niezwykle zróżnicowany plan zajęć. Często odbywają się najbardziej znane nauczycieli jogi, którzy prowadzą warsztaty weekendowe i tygodniowe. Oferują one również joga, masaże ajurwedyjskie oraz szkolenia dla nauczycieli. Stało się jednym z najbardziej popularnych ośrodków rekolekcyjnych w Stanach Zjednoczonych.

Czy Kripalu Joga dla Ciebie?

Kripalu przemawia do ludzi, którzy chcą pracować zarówno fizycznie, jak i duchowo, aby poprawić swoje zdrowie i poczucie dobrego samopoczucia. Delikatny i zindywidualizowane podejście sprawia, że ​​to dobry wybór dla studentów, którzy mogą korzystać z adaptacyjnego praktyce. Dotyczy to również osób z zapaleniem stawów, seniorzy, a kto może być nadwaga. Kripalu jest również wspaniałym praktyka wprowadzająca dla prawie każdego, kto nigdy wcześniej wykonanej jogi.