Použijte Sama vrtti Pranayamu, jak snížit stres

Home » Review » Meditation » Použijte Sama vrtti Pranayamu, jak snížit stres

 Použijte Sama vrtti Pranayamu, jak snížit stres
Podle California College of Ayurveda, „Pranayama je jógové techniky dýchání, pochází ze sanskrtského kořene slova prány a āyāma. Prana znamená‚životní sílu‘a āyāma znamená‚rozšíření, manifestace, nebo prodloužení.‘Praxe pránajámy, proto je praxe rozšiřuje naše vlastní prána, takže ladí s univerzálním prány.“

Existuje mnoho forem pránajámy, včetně single nosní dýchání, lví dech a dech ohně. Některé z těchto technik jsou velmi pokročilé. Sama vritti je však jednoduchý postup, že někdo může učit. Zaměřuje se na myšlence „rovnosti“ dechy, což znamená, že inhalace trvá stejnou dobu jako výdechu.

Proč Sama Vritti má uklidňující účinky

Jóga byl zkoumán z lékařského pohledu na mnoho let. Studie zjistí, že jógové praktiky dechu souvisí se zklidněte svou autonomní nervový systém, přirozeně snižuje stresové hormony v těle. To také pomáhá soustředit svou mysl a mohou být použity v meditační praxi.

Některé studie naznačují, že jógové dechová cvičení vliv na hypotalamus-hypofýza-nadledviny osy (HPA osy nebo os HTPA). Přístup HPA je termín, který popisuje sadu interakcí, které se vyskytují mezi rozdílem tří endokrinních žláz: hypothalamus, nadledvinek a hypofýzy. Společně žlázy tvořící přístup HPA regulovat trávení, imunitní systém, sexualita, emoce, a náladu.

Podle zveřejněného přehledu lékařské literatury na toto téma:

„Snížením vnímaný stres a úzkost, zdá jóga modulovat systém stresové reakce. To zase snižuje fyziologické vzrušení například snížení tepové frekvence, snížení krevního tlaku, a náběhu dýchání. Existují také důkazy, že jóga postupy pomáhají zvýšit srdeční frekvenci variabilita, indikátor schopnosti organismu reagovat na stres pružněji.“

Jak začít

Sama vritti je jedním z nejzákladnějších forem pránajámy. Dokonce i děti mohou naučit, jak to udělat praxi jako sama vritti, které lze provést téměř kdekoliv a snižuje stres a úzkost poměrně rychle. Naučit tento pránájámu a poté ji přidat do svého arzenálu uklidňujících technik.

Instrukce

  1. Přijít k posezení v příjemném, zkříženýma nohama pozici, jako je snadné póze, uvádění polstrování pod podle potřeby svého sedadla. Pokud sedí na podlaze není možné, ležet na zádech nebo sedět v křesle.
  2. Zavřete oči a začít pozorovat své přirozené dech, nemění nic na prvním místě. Dejte si dobrých pět dechů nebo tak nějak.
  3. Začne pomalu počítat do čtyř, jak si inhalovat. Udělejte si chvilku na horní části inhalaci s plícemi plnými vzduchu. Pak také počítat do čtyř, jak si vydechnout. Opět chvilku cítit prázdný. Pak inhalovat znovu do jiného počtu čtyř. Pokračujte v tomto vzoru. Toto cvičení je, aby odpovídaly délky vašich nadechuje a vydechuje.
  4. Můžete experimentovat se změnou číslo, které počítají příliš; Jen ujistěte se, že inhalace a výdech jsou stejné délky.
  5. Pokračovat dýchat tímto způsobem po dobu několika minut.