Použite Sama vrtite Pranayama, ako znížiť stres

Home » Review » Meditation » Použite Sama vrtite Pranayama, ako znížiť stres

 Použite Sama vrtite Pranayama, ako znížiť stres
Podľa California College of Ayurveda, “Pranayama je jogové techniky dýchania, pochádza zo sanskritského koreňa slova prané a Ayama. Prana znamená,životní sílu’a Ayame znamená,rozšíření, manifestácie, alebo prodloužení.’Praxe pránájáma, preto je prax rozširuje naše vlastné prána, takže ladia s univerzálnym prané. “

Existuje mnoho foriem pránájáma, vrátane single nosovej dýchanie, leví dych a dych ohňa. Niektoré z týchto techník sú veľmi pokročilých. Sama vritti je však jednoduchý postup, že niekto môže učiť. Zameriava sa na myšlienke “rovnosti” dychy, čo znamená, že inhalácia trvá rovnaký čas ako výdychu.

Prečo Sama Vritti má upokojujúce účinky

Jóga bol skúmaný z lekárskeho pohľadu na mnoho rokov. Štúdia zistí, že jogové praktiky dychu súvisí so ukľudnite svoju autonómny nervový systém, prirodzene znižuje stresové hormóny v tele. To tiež pomáha sústrediť svoju myseľ a môžu byť použité v meditačnej praxi.

Niektoré štúdie naznačujú, že jogové dychové cvičenia vplyv na hypotalamus-hypofýza-nadobličky osi (HPA osi alebo osí HTPA). Prístup HPA je termín, ktorý opisuje sadu interakcií, ktoré sa vyskytujú medzi rozdielom troch endokrinných žliaz: hypotalamus, nadobličiek a hypofýzy. Spoločne žľazy tvoriaci prístup HPA regulovať trávenie, imunitný systém, sexualita, emócie, a náladu.

Podľa zverejneného prehľadu lekárskej literatúry na túto tému:

“Znížením vnímaný stres a úzkosť, zdá jóga modulovať systém stresovej reakcie. To zase znižuje fyziologické vzrušenie napríklad zníženie tepovej frekvencie, zníženie krvného tlaku, a nábehu dýchanie. Existujú tiež dôkazy, že jóga postupy pomáhajú zvýšiť srdcovú frekvenciu variabilita, indikátor schopnosti organizmu reagovať na stres pružnejšie. “

ako začať

Sama vritti je jedným z najzákladnejších foriem pránájáma. Dokonca aj deti môžu naučiť, ako to urobiť praxi ako sama vritti, ktoré možno vykonať takmer kdekoľvek a znižuje stres a úzkosť pomerne rýchlo. Naučiť tento Pránájáma a potom ju pridať do svojho arzenálu upokojujúcich techník.

Inštrukcie

  1. Prísť na posedenie v príjemnom, skríženými nohami pozíciu, ako je ľahké póze, uvádzanie polstrovanie pod podľa potreby svojho sedadla. Ak sedí na podlahe nie je možné, ležať na chrbte alebo sedieť v kresle.
  2. Zatvorte oči a začať pozorovať svoje prirodzené dych, nemení nič na prvom mieste. Dajte si dobrých päť dychov alebo tak nejako.
  3. Začne pomaly počítať do štyroch, ako si inhalovať. Urobte si chvíľku na hornej časti inhaláciu s pľúcami plnými vzduchu. Potom tiež počítať do štyroch, ako si vydýchnuť. Opäť chvíľku cítiť prázdny. Potom inhalovať znovu do iného počtu štyroch. Pokračujte v tomto vzore. Toto cvičenie je, aby zodpovedali dĺžky vašich nadychuje a vydychuje.
  4. Môžete experimentovať so zmenou číslo, ktoré počítajú príliš; Len uistite sa, že inhalácia a výdych sú rovnakej dĺžky.
  5. Pokračovať dýchať týmto spôsobom po dobu niekoľkých minút.