Power Yoga histórie a zdravotné prínosy

Home » Review » Yoga Basic » Power Yoga histórie a zdravotné prínosy

 Power Yoga histórie a zdravotné prínosy
Power joga je všeobecný termín používaný na opis energické, fitness-založený prístup k vinyasa štýl jogy sa. Aj keď mnohí považujú power jogy byť povrchné “telocvični jogy,” tento štýl cvičenie jogy bolo pôvodne miere vychádza z metódy ashtanga.

Power joga zahŕňa atletiky v ashtanga, vrátane mnohých vinyasas (séria póz vykonávaných v poradí), ale dáva každý učiteľ flexibilitu naučiť nejaké pózy v ľubovoľnom poradí, takže každá trieda iný. S jeho dôrazom na pevnosť a pružnosť, power jóga priniesol jogu do telocvične v Amerike, ako ľudia začali vidieť jogu ako spôsob, ako pracovať von.

Kto vynašiel Power Yoga?

Výraz “power yoga” sa stala populárnou v polovici 1990, keď dvaja americkí učitelia jogy, ktorí študovali s ashtanga guru Sri K. Pattabhi Jois začal robiť to, čo sa naučili viac prístupný západnom študentom. Chceli tiež k odklonu od tuhého Aštanga slede, čo je sada série póz, ktoré sa vykonáva vždy v rovnakom poradí.

Bryan KEST, so sídlom v Los Angeles, a Beryl Bender Birch, so sídlom v New Yorku, sú najčastejšie pripočítaný s takmer súčasného vynálezu powerjogy na protiľahlých pobreží. Obaja boli súčasťou druhej generácie amerického ashtanga študentov; KEST pôvodne dozvedel od Davida Williamsa a Bender narodenia z jogy guru Norman Allen. Williams a Allen boli obaja medzi prvými západnými žiakmi Jois ľudovej. KEST pokračoval v štúdiu s Jois v Mysore, India. Bender Birch, ktorý predtým robil Sivananda, Kundalini, a Iyengar jogy, pracoval s Jois pri svojich cestách do Spojených štátov v roku 1980.

KEST a Bender narodenia obaja používali termín power jogy odlíšiť intenzívny, plynulý štýl jogy boli učiť od jemnej preťahovanie a meditácie prax založená že veľa Američanov spojené s jogou. Bender Birch hovoril, že keď začala volať svojej triedy power jogy, stále učil ashtanga postupnosť póz.

Niektoré bežné učitelia jogy prepustiť power jogy ako trik, ktorý oslabuje o celostnej a duchovné základy klasických foriem praxe a kladie príliš veľký dôraz na fyzickej námahe.

Štýly Power Yoga

Larry Schultz, ktorý študoval ashtanga s Jois začína v roku 1980, tiež predstavil formu powerjogy na jeho kultový San Francisco štúdiu, “To je joga,” v skorých 1990s. Schultz zlomil s Jois metódou zmiešaním pózy z prvé tri série ashtanga. Schultz neskôr kodifikovať jeho prístup do štýlu nazval “raketa joga.”

Baron Baptiste je ďalší známy učiteľ jogy, ktorý úspešne založil vlastný štýl powerjogy, Baptiste Power vinyasa. Baptiste bol tiež študoval Iyengar a Bikram. Použitie non-konkrétny termín power jogy dal každému z týchto novátorov sloboda k tomu metódy a predstavuje zo všetkých svojich vplyvov súčasne vytvoriť niečo nové.

Hoci sila jogy sa značne líši od učiteľa k učiteľovi, môžete očakávať, že nájde nejaký intenzívny tečúcou jogu s minimálnym množstvom skandovanie a meditácie. Mnoho telocvične a kluby zdravia, najmä, vzali sa termín ako spôsob, ako nechať svoje klientely vedia, že je to vážne cvičenie. Ak sa rozhodnete vyskúšať výkon jogy, pripravte sa na tvrdo pracovať a pracovať až pot.

Zdravie Výhody Power Yoga

nadšenci Power joga tvrdí, že zvyšuje vytrvalosť, pružnosť, držanie tela a mentálne sústredenie. Rovnako ako všetky fyzické aktivity, ale tiež uvoľňuje napätie a uvoľňuje toxíny prostredníctvom potu. Vzhľadom k tomu, že je prísny, spáli viac kalórií, než väčšina tradičných foriem jogy, a preto môže pomôcť pri chudnutí.

niektoré Upozornenie

Predtým, než sa ponoriť, majte na pamäti, že power yoga je tvrdá práca a nie je pre každého. Všeobecne platí, že by ste ju mali vyhnúť, ak:

  • Nie ste v dobrej kondícii. Power joga, minimálne vyžaduje, aby ste byť mierne prispôsobiť, inak sú fyzicky náročné ásany (pózy) môže skončiť robí viac škody ako úžitku.
  • Si tehotná. Určité ásan môže potenciálne spôsobiť komplikácie počas tehotenstva. (Namiesto toho, skúste prenatálnej jógy, ktoré sú jemné a je určené pre tehotné ženy.)
  • Trpíte chronickým fyzické ochorenie, ako je cukrovka alebo artritída

Ak máte akékoľvek pochybnosti, je najlepšie sa poradiť so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ako sa snaží power jogy alebo akékoľvek formy namáhavé fyzické cvičenia.