Power Yoga historie a zdravotní přínosy

Home » Review » Yoga Basic » Power Yoga historie a zdravotní přínosy

 Power Yoga historie a zdravotní přínosy
Power jóga je obecný termín používaný k popisu energické, fitness-založený přístup k vinyasa styl jógy se. I když mnozí považují power jógy být povrchní „tělocvičně jógy,“ tento styl cvičení jógy bylo původně míře vychází z metody Ashtanga.

Power jóga zahrnuje atletiky v Ashtanga, včetně mnoha vinyasas (série póz prováděných v pořadí), ale dává každý učitel flexibilitu naučit nějaké pózy v libovolném pořadí, takže každá třída jiný. S jeho důrazem na pevnost a pružnost, power yoga přinesl jógu do tělocvičny v Americe, jak lidé začali vidět jógu jako způsob, jak pracovat ven.

Kdo vynalezl Power Yoga?

Výraz „power yoga“ se stala populární v polovině 1990, kdy dva američtí učitelé jógy, kteří studovali s Ashtanga guru Sri K. Pattabhi Jois začal dělat to, co se naučili více přístupný západním studentům. Chtěli také k odklonu od tuhého Aštanga sledu, což je sada série póz, které se provádí vždy ve stejném pořadí.

Bryan Kest, se sídlem v Los Angeles, a Beryl Bender Birch, se sídlem v New Yorku, jsou nejčastěji připočítán s téměř současného vynálezu powerjógy na protilehlých pobřeží. Oba byli součástí druhé generace amerického Ashtanga studentů; Kest původně dozvěděl od Davida Williamse a Bender narození z jógy guru Norman Allen. Williams a Allen byli oba mezi prvními západními žáky Jois lidové. Kest pokračoval ve studiu s Jois v Mysore, Indie. Bender Birch, který předtím dělal Sivananda, Kundalini, a Iyengar jógy, pracoval s Jois při svých cestách do Spojených států v roce 1980.

Kest a Bender narození oba používali termín power jógy odlišit intenzivní, plynulý styl jógy byli učit od jemné protahování a meditace praxe založená že mnoho Američanů spojené s jógou. Bender Birch říkal, že když začala volat své třídy power jógy, pořád učil Ashtanga posloupnost póz.

Některé běžné učitelé jógy propustit power jógy jako trik, který oslabuje o celostní a duchovní základy klasických forem praxe a klade příliš velký důraz na fyzické námaze.

Styly Power Yoga

Larry Schultz, který studoval Ashtanga s Jois začíná v roce 1980, také představil formu powerjógy na jeho kultovní San Francisco studiu, „To je jóga,“ v časných 1990s. Schultz zlomil s Jois metodou smícháním pózy z první tři série Ashtanga. Schultz později kodifikováno jeho přístup do stylu nazval „raketa jóga.“

Baron Baptiste je další známý učitel jógy, který úspěšně založil vlastní styl powerjógy, Baptiste Power vinyasa. Baptiste byl také studoval Iyengar a Bikram. Použití non-konkrétní termín power jógy dal každému z těchto novátorů svoboda k tomu metody a představuje ze všech svých vlivů současně vytvořit něco nového.

Ačkoli síla jógy se značně liší od učitele k učiteli, můžete očekávat, že najde nějaký intenzivní tekoucí jógu s minimálním množstvím skandování a meditace. Mnoho tělocvičny a kluby zdraví, zejména, vzali se termín jako způsob, jak nechat své klientely vědí, že je to vážné cvičení. Pokud se rozhodnete vyzkoušet výkon jógy, připravte se na tvrdě pracovat a pracovat až pot.

Zdraví Výhody Power Yoga

nadšenci Power jóga tvrdí, že zvyšuje vytrvalost, pružnost, držení těla a mentální soustředění. Stejně jako všechny fyzické aktivity, ale také uvolňuje napětí a uvolňuje toxiny prostřednictvím potu. Vzhledem k tomu, že je přísný, spálí více kalorií, než většina tradičních forem jógy, a proto může pomoci při hubnutí.

Některé Upozornění

Předtím, než se ponořit, mějte na paměti, že power yoga je tvrdá práce a není pro každého. Obecně platí, že byste ji měli vyhnout, pokud:

  • Nejste v dobré kondici. Power jóga, minimálně vyžaduje, abyste být mírně přizpůsobit, jinak jsou fyzicky náročné ásany (pózy) může skončit dělá víc škody než užitku.
  • Jsi těhotná. Určité ásan může potenciálně způsobit komplikace během těhotenství. (Místo toho, zkuste prenatální jógy, které jsou jemné a je určeno pro těhotné ženy.)
  • Trpíte chronickým fyzické onemocnění, jako je cukrovka nebo artritida

Máte-li jakékoli pochybnosti, je nejlepší se poradit se svým poskytovatelem zdravotní péče, než se snaží power jógy nebo jakékoliv formy namáhavá fyzická cvičení.