Praktyka jogi prenatalnej w celu łagodzenia bólu, zwiększenie mobilności, powięzi i restrukturyzacji

Home » Review » Health » Praktyka jogi prenatalnej w celu łagodzenia bólu, zwiększenie mobilności, powięzi i restrukturyzacji

Praktyka jogi prenatalnej w celu łagodzenia bólu, zwiększenie mobilności, powięzi i restrukturyzacji

Podczas mojej ciąży, codziennie rano przyniósł na nowe wyzwanie dla mojego ciała. Obudziłem się czując się mocno w obszarach, które nie wiedziałem były ograniczone. Poczułem ból i sztywność od leżącego w stanie zbyt długo podczas snu. Czułem niestabilność w moich stawach; wynikiem relaksyny, hormon wydzielany w czasie ciąży, które rozluźnia więzadła w obrębie miednicy. Dodawanie samodzielne powięziowy uwalnianie

Co to jest Self-Myofascial Release?

Self-powięziowy uwalnianiu (SMR) jest praktyką, która obejmuje korzystanie z wyspecjalizowanych kulki powięziowy uwalniania kierować punktów spustowych na ciele, promując poczucie mobilności, wydanie i restrukturyzacji powięzi lub tkanki łącznej.

(SMR) do mojej regularnej praktyki jogi przyniósł mi tyle ulgę od bólu i napięć na co dzień, i zwiększona mobilność moje.

Rozdzielcza jest stałe połączenie z tkanki, która występuje w organizmie, z góry do dołu. Łączy, chroni, wypełnia przestrzeń, komunikuje, a interrelates do wszystkiego w organizmie. Powięź ma również tendencję do ograniczonego lub gojenie się mocno, aw niektórych przypadkach może nawet powodować ból w organizmie. To może mieć wiele negatywnych skutków. Mobilność jest kluczem do utrzymania optymalnego stanu zdrowia w naszych tkankach. Czy jesteś w ciąży, SMR poprawia zakres ruchu i krążenie, łagodzi ból i zachęca do relaksu.

Self-Myofascial Praktyka Dopuszczenie do Ciąża

Poniższa praktyka jest dla kobiet w każdym etapie ciąży, które zostały sprawdzone dla wykonywania przez lekarza lub lekarza.

Potrzebne będą: koc, blok, poprzecznicy i dwie piłki tenisowe lub Myofascial kulki uwalnianiu. Wsparcie ścianie jest zawsze mile widziane. Proszę pamiętać, aby pobyt uwodniony całej praktyce.

Rozpocznie się wzmacniały siedzeniu za pomocą poduszki lub koc, pozwalając kolana siedzieć poniżej czołowych kości biodrowych. Prowadząc swoją świadomość na oddech, obserwować wzrost i spadek swojego brzucha. Wystąpią jakiekolwiek odczucia wokół brzucha, może nawet odczucia z dzieckiem. Poświęć kilka minut, aby dostroić. Pozwól miednica, aby uzyskać ciężkie i uziemione do wsparcia na dole. Zmiękczyć wokół ramion i szyi.

Umieść jedną rękę na serce i jedną rękę na brzuchu. Rozpocząć oddychanie pełnych wdechów i wydechów kompletne. Dodawanie głębszej świadomości wokół brzucha, zaczynają brać pępka w kierunku kręgosłupa na wydechu hrabiego 3 lub 4. Staraj się nie tworzyć żadnych napięć wokół górnej części pleców, barków lub szyi. Wyobraź sobie, że dajesz dziecku przytulić z głębi. Kontynuować przez 10-15 rund.

Przenieś do czworakach, z kocem pod kolanami. Doprowadzić kolana lekko za biodra oferować więcej miejsca na brzuchu. Poruszać się po trzech rundach cat / Cow. Spacer ramiona do przodu, aby dodać ruch poprzez tułowia i bioder. Wystąpią jakiekolwiek obszary, które mogą czuć się mocno lub ograniczone.

Od czworakach, podwinąć palce do maty. Zaczynają chodzić ręce z powrotem w kierunku kolan, pozwalając biodra usiąść na piętach. Modyfikować intensywność chodząc ręce do przodu. Dojść do miejsca, w którym oddech może przepływać bez oporu. Utrzymanie pozycji przez minutę, aby umożliwić rozcięgna podeszwowego stopy, aby zwolnić.

Przejście do Bogini Pose (Utkata Konasana). Przynosząc świadomości w miednicy, energicznie rozpocząć przytulić kości siedzieć do siebie lub Kegel. Weź 5-10 głębokich oddechów.

Chwycić piłki tenisowe zacząć uwalniać nogi, jedną nogą na raz. Pamiętaj, aby włączyć głębokie oddechy podczas toczenia. Poświęć kilka minut na każdej stopie, pracując pięty, łuku i śródstopie na stopniowe lub z boku na bok, ruch.

Umieszczenie obu kul o ścianę o jeden cal od siebie, zaczynają toczyć przestrzeń między ramionami. Korzystanie z nóg cię wspierać, zwinąć w górę iw dół i na boki w promieniu około 4-5 cali. Toczyć ten obszar 10-15 pełnych oddechów.

Pozostają pod ścianą. Umieścić obie kule w górnej części barków (w mięsień czworoboczny). Tonąć w kulki i przenieść ramiona i plecy do ściany. Pauza w dowolnym miejscu, które mogłyby oferować trochę więcej sensację. Weź 5-10 głębokich rowków oddechów. Usuń jedną kulkę naraz i powoli odchodzić od ściany, kierując się z powrotem na matę.

Umieszczenie złożony koc pod miednicą, podejmuje szeroko nogi dla szerokokątnych pozycji siedzącej Forward Bend (Upavistha Konasa). Spoczywa na ręce lub piersi na wałek, pozwalając brzuch być wolny. Ustaw zamiar oddychać na przestronności bez oporu. Znajdź miejsce łatwością. Utrzymanie tej pozycji przez 3-4 minuty.

Umieszczenie kulki na wierzchu bloku uwalniania cielęcia w walcowania lub kołysania bocznego do siebie ruchem. Bądź na 10-20 pełnych oddechów. Na tej samej nodze, przenieść piłkę tuż przed guzowatości kulszowej (siedzieć kości). Wziąć nogi szeroko i wsunąć z boku nogi na bok lub skały biodra do przodu i do tyłu. Przenieś swoje ręce do podłogi za Ciebie za mniejszą intensywnością, lub przesuń ręce przed sobą na większą intensywnością. W razie potrzeby, przenieść piłkę kolejny cal lub dwa niżej, w stronę kolana. Bądź na 10-20 oddechów na części. Zwróć uwagę na sensację w nodze, a różnica między stronami. Przełączyć nogi.

Pozostać w pozycji siedzącej, dodając koc pod miednicy do wsparcia. Sprawdź swoją drogę do pozycji ze skrzyżowanymi nogami swojego wyboru (spróbuj Łatwy Pose lub, jeśli zezwala na to praktyka, Ogień Log Pose). Bądź na 10-15 pełnych oddechów, przełączanie stron. Ustaw zamiar długich uwalniający wydechów.

Umieścić jeden z kulkami pod lewym biodrze. Umieścić ręce za siebie i ustaw stopy na podłodze. Korzystanie z rąk i nóg jako wsparcie, zacząć masować obszar wokół gluteus maximus i sacrum. Do głębszej intensywności razie potrzeby przekraczania kostkę nad kolanem. Weź głęboki oddech. Powtórz po drugiej stronie. Dodaj koc nad piłką za łagodniejszym modyfikacji.

Znalezienie centrum swojego pośladkowy wielki, przenieść piłkę jeden cal bocznie (w kierunku na zewnątrz). Z obu kolan giętych i stopy w podłogę, zaczynają przedniej szyby przetrzeć nogi z piłką pod nim. Powinieneś czuć kontraktowanie mięsień gruszkowaty przed piłką. 5-10 wziąć głęboki oddech, a może pozostawać na żadnych plam, które czują więcej ofert. Powtórz po drugiej stronie.

Ze swoimi poprzecznicy i dwa bloki, ustawione jeden blok na średniej wysokości, a druga na niskiej wysokości. Siedzieć z lewego biodra aż obok poprzecznicy. Powoli niżej na lewym boku. Korzystanie ręce i nogi, aby Ci pomóc, delikatnie przybyć na plecach. Twój sacrum powinno być aż przed konsolą. Wsparcie w ramach udach z poduszkami, bloków, lub koce. Zostać tak długo, jak chcesz. Jeśli w dowolnym momencie stajesz się zawroty głowy, kołysać się na lewym boku. Poświęć kilka oddechów uwalniające i delikatnie złagodzić swoje ciało do komfortu i relaksu. Pomyśl lub wypowiedzieć następującą mantrę: zwalniam do przestronności w moim ciele. Jestem spokojny, jestem swobodnie we własnym ciele. Ufam połączenia do własnej mądrości Bożej i do stworzenia nowego życia . Namaste.