Prasarita Padottanasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Home » Review » Yoga Basic » Prasarita Padottanasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Prasarita Padottanasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Prasarita – Geniş / Out Gerilmiş, Pada – Ayak, Uttana – Yoğun Stretch, Asana – Poz; pra-sa-NTE-tah pah hamuru-tahn-AHS-anna – olarak telaffuz.

Bu asana uygulaması, size bisiklet, yürüyüş ve koşu gibi egzersizler yapmış, özellikle sonra, vücudunuz iyileşmek ve genişletmek hissedeceksiniz. Bu asana genellikle ayakta pozlar sonunda uygulanan ve inversiyon için iyi bir hazırlık poz olarak hizmet vermektedir. Bu asana sırtını ve hamstrings hem uzanan bir ileri sakinleştirici viraj olduğunu.

Sen Asana musunuz Önce Bilmeniz Gerekenler

Bu asana sadece aç karnına yapılmalıdır. Dört ila altı saatte bir uygulama önce yemekler var ve vücudunuzun yiyecek sindirmek için yeterli zaman vermek emin olmak gerekir. İdeal olarak, neden iyi sabah erken bu asana uygulama tavsiye edilir yemekleriniz ve uygulama arasındaki bir 10-12 saatlik boşluk, olması gerekir. Ancak, yoğun programları nedeniyle, birçok insan zor sabah çalışmak bulabilirsiniz. Böyle insanlar akşamları yoga olabilir. Bu asana uygulama sırasında bağırsakları da temiz olmalıdır.

Seviye: Temel
Stil: Vinyasa Akış
Süre: 30 ila 60 saniye
: Tekrarlama Yok
gerer: Omurga sütunu, Bacaklar
Güçlendirir: Omurga kolonu, Bacaklar

Prasarita Padottanasana Nasıl Yaparsınız

 1. Bu asana başlamak için Tadasana içinde paspasınızın önünde durmak.
 1. Nefes. Vücudunuzun mat uzun kenarını bakacak şekilde sağ ayak ile geriye bir adım atın.
 1. Onlar omuz hizasında ve sağ ayak üzerinde olduğunu böyle Ellerini uzat. Ardından, kalça için ellerinizi getirin.
 1. Nefes, ve gövde de gerildiği şekilde göğüs ve kalp skywards, uzatın. Nefes ve parmaklarınızın önünüzdeki hasır dokunmak kadar ileri bükün.
 1. Eğer germe tutmak gibi, yere başının tacı getirmek ve tavana doğru kalça itin. Sizin karın kasları da omurganın uzatma ile meşgul olmalıdır.
 1. Dirseklerinizi bükük ile elleriniz gelince, sen kafanın yanında, bacaklarınızın altına veya mat üzerine koyun olabilir ya. Ayrıca parmaklarınızla senin büyük ayak tutabilir.
 1. bir dakika kadar için poz tutun. Derin ve yavaş nefes alın. gövde yere paralel oluncaya kadar Sonra ileri ellerini yürümek. Tam spinal nişan ile, kalça için ellerinizi getirin. Nefes ve gövdenizi yukarı kaldırın. geri Tadasana gel.

Önlemler Ve Kontrendikasyonlar

Bunlar, bu asana yapmadan önce aklınızda tutmalısınız biraz ihtiyat noktalarıdır.

 • Acıdan veya alt sırt bir yaralanma varsa pahasına bu asana kaçının.
 • Eğer sinüs tıkanıklığı varsa da, bu asana kaçının.

Başlayanlar İpuçları

Eğer zemine tacını dokunmak için başlayanlar gibi, zor olabilir. Sadece çok olabildiğince kendinizi itin. Bir battaniye kullanın desteklemek veya bir yastıklı blok bu asana başını desteklemek için.

Gelişmiş Değişiklikler Pose

Bu poz ilerlemek için, bir blok kullanmak ve bu poz iken kollarınızı çalışır. Sadece önünüzdeki katta mat bir tarafında bir blok olarak ayarlayın. öne eğilmek gibi, kavrama sadece senin dirsek altında, Kolları arasına olacak şekilde blok. Onu al. poz tamamlamak için yere avuç içi yerleştirin ve ön kollar arasında blok sıkın. ellerin iç yan katta sıkıca basılması gerekir. Bu kol eylem kol standları için büyük hazırlık poz olarak görev yapacak.

Geniş Bacaklı Öne Bükülme Faydaları

Bunlar geniş bacaklı ileri viraj bazı şaşırtıcı faydaları vardır.

 • Lütfen, bacakların iç kısmı ve omurga gerilir ve güçlendirilmektedir.
 • karın organları ve tonda olan ve bu nedenle sindirim artırıldı.
 • Beyin sakinleştirdi edilir.
 • Bu backaches, baş ağrısı, yorgunluk ve hafif depresyon rahatlatır.

Prasarita Padottanasana arkasında Bilim

Eğer denge halindedir olduğunuzu hissettiren zaman duygu arasında bir orta yol ücret ve boş, sen rahat hissediyorum burada, enerjik ve mutlu, bu durum Sattva denir. Manevi aydınlatma ve radyant sağlık bulmak için anahtardır. Bu durumda, henüz rahat, uyarı vardır; Eğer yükselmiş, henüz topraklı.

Eğer Prasarita Padottanasana pratik yaptığınızda, Sattva keşfetme fırsatı olsun. Sen zihni açık ve uyum içindedir. Aklını huzur sığar gibi alt vücut üzerinde kabalık hissediyorum. Bacakların sürekli istikrarlı, güçlü ve köklü kalmaya zorlanmaktadır. Kalbin ve baş sakinleşti ve temizlenmiş olan. Bu asana nedenle de endişeli sinirler için merhem olarak kullanılır.

Şimdi h biliyorum Prasarita Padottanasana yapmak ow, ne bekliyorsun? Vücudunuzun çevresine uyarı olduğu gibi huzur haline dalın. Tezat ve bu asana ile her iki dünyanın en iyisini yaşayın.