Prečo Vyrovnávacia Matters v joge

Home » Review » Yoga Basic » Prečo Vyrovnávacia Matters v joge

 Prečo Vyrovnávacia Matters v joge
“Načúvajte svojmu telu” je niečo, čo počul znovu a znovu v jogy. Pre mnoho študentov, to je ťažké smernice sledovať, najmä keď tie isté učitelia jogy, ktoré sú tí načúvať svojmu telu sa tiež trénovať vás v nepohodlných pozíciách a podporiť vás tam zostať dlhšie, než by ste chceli. Ako to teda je? By ste mali to urobiť si cestu alebo cestu?

Čo je Alignment?

Vyrovnanie je slovo používame v joge, keď hovoríme o ideálny spôsob, ktorý póza by malo byť hotovo. Než začnete vyšilovat o slovách “ideálny” a “by” vedia, že dobrý učiteľ jogy uznáva, že existuje mnoho variantov v ľudskom tele a zvážiť vyrovnanie za proces viac ako konečný výsledok.

Vyrovnanie je slovo, ktoré sa odvoláva na spôsob, akým vaše kĺby pozíciu seba vo vzťahu k sebe navzájom. Dobrý vyrovnanie kladie minimálne nároky na vaše kĺby pre efektívny pohyb.

To ďalej komplikuje záležitosť, každý štýl jogy má svoje vlastné myšlienky na optimálne prispôsobenie, jej vlastných techník, a niekedy (v Anusara, napríklad), svoj vlastný popisný jazyk.

Na začiatku sa “keď v Ríme” prístup k týmto štylistické rozdiely. Nakoniec zistíte, štýl a zarovnanie filozofiu, ktoré najlepšie vyhovujú vám. Stojí za to poznamenať, že väčšina, ak nie všetky, z našich predstáv o vyrovnanie, vyjsť z vplyvu devätnásteho storočia fyzického pohybu kultúry na rozvoj súčasník joga, nie z akéhokoľvek starovekého univerzálneho zdrojového materiálu.

Alignment Paradox

Na jednej strane vieme, že žiadne dva orgány sú podobní a ako póza cíti, je oveľa dôležitejšie než to, ako to vyzerá. Bolo nám povedané, nedá sa to porovnávať seba s ostatnými, alebo usilovať o dokonalej pozícii. Na druhej strane, čo je ideálne usporiadanie je vždy preukázané, ilustrovaný, usiloval a korigovať. Ako môžeme zladiť tieto dva protichodné pokyny? Mali zarovnanie ísť von z okna v mene prijatie?

Ako vy póza záleží. Vyrovnanie nie je len o tom, póza vyzerajú pekne.

Vo väčšine prípadov je správne zarovnanie poskytuje najbezpečnejší spôsob, ako robiť držanie tela. Často sa jedná o stohovanie kosti pre optimálnu stabilitu a aby sa minimalizovalo opotrebenie na kĺby.

Môžete byť schopní svalu sa do faksimile komplexné póze (alebo dokonca jednoduchý jeden), ale bez správne zarovnanie, potom ste na väčšie riziko úrazu. Súčasťou prevzatia je ochota prijať pomoc, keď ju budete potrebovať. V modernej jogy, to znamená s použitím rekvizity liberálno, ako propagoval Iyengar. S rekvizitami, môžete predpokladať, viac polôh, a to spôsobom, ktorý podporuje bezpečné vyrovnanie.

Riešenie vyrovnávacej paradox vyžaduje prímeria medzi svojho intelektu a svojimi emóciami. Intelektuálne, vidíte učiteľ robiť pózu, vidíte sami robiť to, môžete skúsiť modelovať sami na učiteľa. Citovo, ste v poriadku s kdekoľvek vo vzťahu k učiteľovi. Budete pestovať povedomie cítiť pózu vo svojom tele cítiť, keď by ste mohli použiť nejakú pomoc, a umožniť seba prijať túto pomoc.