Prenatalna Joga w trzecim trymestrze

Home » Review » Health » Prenatalna Joga w trzecim trymestrze

 Prenatalna Joga w trzecim trymestrze
Jako trzeci trymestr postępuje, prenatalna joga może stać się trudniejsza (tak jak chodzenie po schodach, wiązanie własnych butów i przewracając się w łóżku). Wielkość brzuch staje się prawdziwym czynnikiem, podobnie jak ogólne zmęczenie i uczucie kłopotliwe. Jeśli były w stanie ćwiczyć jogę z pewną siłą w drugim trymestrze, dać sobie pole manewru do złagodzenia się teraz. Należy unikać teraz wszystkie pozy że ściskać brzuch. Brać coraz ostrożne podejście jak Twój termin zbliża, ale nie ma powodu do zaprzestania praktykowania jogi prenatalnej tak długo jak czujesz się na siłach. Jak zawsze, należy przejrzeć prenatalnych dos jogi i zakazów.

Nowe jogini

Niektóre kobiety mają tylko czasu, aby zacząć robić prenatalnej jogi, kiedy skorzystać z urlopu macierzyńskiego. Jeśli jest to przypadek, nadal można uzyskać pewne korzyści z jogi robi odcinki i delikatne praktyki. Wystarczy upewnić się, że nauczyciel zna sytuację i pilnuje go zabrać łatwe; to nie jest czas, aby nie przesadzić.

Doświadczeni Jogini i domowe Praktycy

Teraz jesteś przyzwyczajony do słuchania ciała i szanując to, co każe zrobić. Kontynuuj to zrobić i będzie czerpać korzyści z bezpiecznej praktyki jogi do końca ciąży. Prenatalnych powitania słońca można zrobić tak późno, jak się czujesz w stanie je wykonać.

Przygotowanie do porodu

Nawet bardziej niż fizycznie przygotowuje, joga pomoże Ci przygotować się psychicznie do narodzin dziecka, ucząc cię słuchać swojego ciała i być w tej chwili bez uprzedzenia. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, to skupić się na oddechu, używając długich wdycha przez nos i wydech przez usta. Ta pranajama nazywa narodzin oddech i może być tylko rzeczą, która dostaje się dzięki swojej pracy.

Trzeci trymestr Adaptacje

Na około 36 tygodni, to zwykle zaleca się zmniejszyć liczbę inwersji ty. Dziecko jest rozliczanie w pozycji urodzeń w tym czasie, więc nie chcemy robić żadnych póz, które mogą zmienić swoją pozycję w sposób negatywny. Należy również przestać robić nogi ściany i mostu stanowią chyba że dziecko jest zamkowy, w którym to przypadku te pozy można jej pomóc, aby włączyć. Stwarza odbywa się na czworakach, jak kot, krowa odcinku są również dobre do toczenia dziecko zamkowego. Należy również zmniejszyć liczbę Skierowane w dół psów zrobić, ponieważ pies jest łagodny dół inwersja, zastępując czworakach stwarzają. Przysiady nadal być odpowiednie do końca ciąży, jeśli nie jesteś w grupie ryzyka przedwczesnego porodu.

Porozmawiaj z lekarzem lub położną

Inversion stawia nogi jak ściany, stwarzają Bridge, skierowaną w dół, pies lub kot, krowa odcinek może zmusić dziecko do zamka obrócić, ale powinno być zminimalizowane, jeśli dziecko jest rozliczanie się w kanał rodny głową naprzód.

Ponadto, przestać robić żadnej pozy, która staje się niewygodne. Dać sobie uprawnienia do przyjęcia, że ​​może nie być w stanie robić rzeczy, które już zawsze. Ciąża była prawdopodobnie duża korekta w swoim życiu, ale blednie w porównaniu do posiadania nowego dziecka. Wszystko elastyczność (psychicznego więcej niż fizyczne) można uprawiać teraz zrobi ci nic oprócz dobra, gdy dziecko przychodzi.