Prenatální Yoga Practice k úlevě od bolesti, zlepšení mobility, a restrukturalizovat fascia

Home » Review » Health » Prenatální Yoga Practice k úlevě od bolesti, zlepšení mobility, a restrukturalizovat fascia

Prenatální Yoga Practice k úlevě od bolesti, zlepšení mobility, a restrukturalizovat fascia

Během mého těhotenství, každé ráno přivedl na novou výzvu pro mé tělo. Probudil jsem se cítil pevně v oblastech, které jsem nikdy nepoznal byly omezeny. Cítil jsem bolest a ztuhlost z ležící v poloze příliš dlouho během spánku. Cítil jsem nestabilitu v mých kloubů; výsledkem relaxin, hormon vylučovaný v průběhu těhotenství, která uvolňuje vazy kolem pánve. Přidávání izolační myofasciální uvolnění

Co je to Self-Myofascial Release?

Self-myofasciální uvolnění (SMR), je postup, který zahrnuje použití speciálních kuliček myofasciální uvolňováním, které se zaměřují na spouštěcí body na těle, propagaci pocit mobility, uvolňování a restrukturalizace fascie nebo pojivové tkáně.

(SMR) do svého pravidelného cvičení jógy mi přinesl tolik úlevu od bolesti a napětí na denní bázi, a zvýšenou mou mobilitu.

Obložení je jeden spojitý připojení tkáně, která existuje v těle od hlavy k patě. Spojuje, chrání, vyplňuje prostor, komunikuje, a propojuje se vším v těle. Fascia má také tendenci se dostat omezené nebo hojení těsný, a v některých případech může dokonce způsobit bolest v těle. To může mít mnoho nežádoucích účinků. Mobilita je klíčem k udržení optimálního zdravotního stavu v našich tkáních. Ať už jste či nejste těhotná, SMR zvyšuje rozsah pohybu a krevní oběh, zmírňuje bolesti a podporuje uvolnění.

Self-Myofascial Release praxe pro těhotenství

Následující postup je určen pro ženy v každém stadiu těhotenství, které byly vymazány na cvičení u svého lékaře nebo lékaře.

Budete potřebovat: pokrývky, blok, kolébky a dva tenisové míčky nebo míčky myofasciální uvolnění. Podpora stěny je vždy podporovat. Mějte na paměti, aby zůstali hydratované po celou dobu praxe.

Začíná v podpůrném sedadla s použitím kolébky nebo přikrývku, což kolena sedět pod čelní kyčelní kosti. Vedení své vědomí do svého dechu, pozorovat vzestup a pád vašeho břicha. Zaznamenáte jakékoliv pocity kolem břicha, možná i pocity z vašeho dítěte. Trvat několik minut, aby naladit. Nechte pánev dostat těžká a uzemněné do podpěry pod vámi. Změkčit kolem ramen a šíje.

Položte jednu ruku na srdce a jednu ruku na břicho. Začíná dýchat s plnými inhalacím a kompletních exhalací. Přidání hlubší povědomí kolem břicha, začít brát pupík směrem k páteři na výdechového počtu 3 nebo 4. Snažte se vytvořit nějaké napětí kolem horní části zad, ramen nebo krku. Představte si, že dává vaše dítě obejmout z hloubi. Pokračovat po dobu 10-15 kol.

Přesunout na všech čtyřech, s dekou pod kolena. Přineste kolena mírně za boky nabídnout větší prostor pro bříško. Pohybovat pomocí třech kolech cat / kráva. Chodit po ramena dopředu přidat pohyb přes trup a boky. Všimněte si, všechny oblasti, které mohou mít pocit, úzké nebo omezeno.

Ze všech čtyřech, zastrčit prsty do rohože. Začnou chodit po ruce zpátky ke kolenům, nechat boky sedět na patách. Upravte intenzitu při chůzi ruce dopředu. Přijít na místo, kde dech může protékat bez odporu. Zachovat pozici po dobu jedné minuty, aby mohl plantární fascie nohy uvolnit.

Přechod na Goddess Pose (Utkata Konasana). Přinášet vědomí do pánevního dna, energicky začnou obejmout sit kosti směrem k sobě, nebo Kegel. Trvat 5-10 hlubokých nádechů.

Urvat své tenisové míčky začít uvolňovat nohy, jednu nohu najednou. Nezapomeňte začlenit hlubokých nádechů při odvalování. Trvat několik minut na každé noze, pracující na paty, oblouk, a bříška chodidla ve válcování nebo ze strany na stranu pohybu.

Při umístění koule do zdi asi jeden palec od sebe, začnou valit do prostoru mezi rameny. Pomocí nohy, aby ho podpořili, valit nahoru a dolů a ze strany na stranu asi okruhu 4-5 palce. Vrátit tento prostor pro 10-15 plných dechů.

Zůstat u zdi. Položte obě koule v horní části ramen (do trapézového svalu). Ponořit se do kuličky a pohyb ramena nahoru a zpět směrem ke stěně. Pozastavit kdekoli, které by mohly nabídnout trochu víc pocit. Trvat 5-10 hlubin dechů. Odebrat jeden míč najednou a pomalu odcházeli ze zdi, míří zpět do své podložce.

Umístění složený deku pod pánve, vzít nohy široký pro širokoúhlý Sedící předklonu (Upavistha Konasa). Spočívat v rukou a hrudníku na kolébku, nechal břicho být svobodný. Nastavit záměr dýchat do prostornosti bez odporu. Najít místo lehkostí. Udržet tuto pozici pro 3-4 minut.

Umístěte míč na vrcholu bloku, aby se uvolnil tele do postupového nebo kývavým pohybem ze strany na stranu. Zůstat po dobu 10-20 plných dechů. Na stejné noze, přesunout míč těsně před sedacích tuberosity (sedět kost). Vzít nohy široký a posunutím bočních na stranu nebo rock kyčle dopředu a dozadu. Pohybovat rukama do podlahy za vámi pro menší intenzitou, nebo přesunout ruce před sebou na větší intenzitou. Pokud je to žádoucí, přesunout míč další palec nebo dva nižší, ke koleni. Pobyt pro 10-20 dechů za sekci. Všimněte si, že pocit v noze a rozdíl mezi oběma stranami. Přepnout nohy.

Zůstaňte sedět, přidání deku pod vaší pánve pro podporu. Aby si cestu do zkříženýma nohama vámi zvolenou pozici (zkuste Easy Pose nebo, je-li vaše praxe umožňuje, Fire Log Pose). Zůstat po dobu 10-15 plných dechů, změnou stran. Nastavit záměr pro dlouhodobé uvolňování výparů.

Umístit jednu ze svých koulí pod levém boku. Položte ruce za vámi a nastavit nohy do podlahy. Pomocí rukou a nohou jako podpora, začnou masírovat oblast kolem velkého hýžďového svalu a kosti křížové. Pro hlubší intenzitou v případě potřeby, přes kotník přes koleno. Zhluboka dýchat. Opakujte na druhé straně. Přidejte si deku přes míč pro jemnější úpravy.

Nalezení středu svého velkého hýžďového svalu, přesunout míč jeden palec bočně (směrem ven). S oběma podřepu a nohy do podlahy, začnou na čelní sklo otřít nohu s míčem pod ním. Měli byste cítit piriformis svalu uzavírání smluv proti míči. Trvat 5-10 hlubokých nádechů, a možná prodlévat na případné skvrny, které se cítí jemnější. Opakujte na druhé straně.

S kolébku a dvou bloků, nastavit jeden blok o průměrné výšce a druhý na nízké výšce. Sedět s levou kyčlí až u kolébky. Pomalu nižší dole na levé straně. Pomocí rukou a nohou k podpoře ty, jemně dorazí na zádech. Váš sacrum by měla být až na kolébky. Podpora v rámci stehen s polštáři, bloky, či přikrývky. Zůstat tak dlouho, jak si přejete. Pokud kdykoli stanete závratě, houpat se k levé straně. Trvat několik nádechů uvolňující a lehce zmírnit vaše tělo na pohodlí a relaxaci. Myslet nebo pronést následující mantru: I uvolňovat do prostornost v mém těle. Jsem v klidu Jsem v klidu ve svém vlastním těle. Věřím, že připojení ke své vlastní božské moudrosti a k vytvoření nového života . Namaste.