Proč je Jóga Nidra účinný způsob, jak Relax

Home » Review » Fitness » Proč je Jóga Nidra účinný způsob, jak Relax

Proč je Jóga Nidra účinný způsob, jak Relax

Jóga Nidra je jedním z nejhlubších stavů relaxace vaše tělo může být v při zachování plného vědomí. Zůstáváte ve stavu jasného snění, jsou vědomi své vysněné prostředí, ale mají malou nebo žádnou informovanost o vaší aktuální prostředí.

Tento proces zachovává a konsoliduje svou energii pro jógy praktik. To také uvolňuje systém a připraví jej k meditaci a Pránájáma. Je nezbytné, abyste si čas na jógu Nidra uprostřed ostatních tréninkových postupů.

Getting Ready For Yoga Nidra

Když jste v tomto stavu hluboké obnově a relaxace, můžete nasměrovat svou pozornost na různých částech těla, a to aktivuje nervy v těchto oblastech. To také pomáhá tělu přijímat a integrovat výhody jógy ásan, které jste právě provádí. Trvá někde mezi 15 až 30 minut.

Obvykle děláte Jóga Nidra psát své jógy cvičení, a to je nejlepší pokrýt sami, nebo aby se vaše tělo v teple, zatímco dělá. Tělesná teplota klesne v tomto procesu, a můžete skončit pocit chladu. Takže mějte pokrývku po ruce.

To může být praktikována sama o sobě taky, ale to není vhodné, aby to po obědě, protože byste mohli skončit zdřímnout.

Ujistěte se, že budete praktikovat relaxační jógy v klidném místě, kde není žádný nepořádek ani rušení.

Jak to udělat jóga Nidra

 1. Lehněte si rovně na zádech, a převzít Corpse Pose nebo Savasana.
 2. Zavři oči. Umístit své nohy tak, aby byly pohodlně od sebe. Ujistěte se, že vaše nohy dokonale odpočinout a vaše prsty tvář do strany. Ruce musí být umístěna podél těla, ale mírně od sebe, takže dlaně otevřené a směrem nahoru.
 3. Ujistěte se, že máte dýchat pomalu, ale hluboko. To povede k dalšímu zlepšení kompletní relaxaci. Jak dýcháte, vaše tělo bude pod napětím, a jak si vydechnout, bude vaše tělo uklidnit. Zaměřit se na sebe a své tělo, zapomíná všechny ostatní úkoly. Pustit a vzdát!
 4. V případě, že se necítíte dobře, nebo si bolest nebo nepohodlí v dolní části zad, stačí použít polštář povýšit své nohy. To vám dá větší pohodlí.
 5. Poté, co jsou dokonale pohodlné začít ode dna. Řídit svou pozornost směrem k pravé noze. Relax nohu úplně a nechat svou pozornost točí kolem vaší nohy po dobu několika sekund. Pak se přesuňte na pravé koleno, pravé stehno a celou pravou nohu. To samé na levé noze.
 6. Nechť vaše pozornost věnována celé vaše tělo, vaše genitálie, váš žaludek, pupku, hrudníku, ramen, paží, krku, obličeji a korunu.
 7. Dýchejte zhluboka a pomalu a dodržovat všechny pocity v těle. Relaxovat úplně. Pobyt v tomto stavu relaxace po dobu několika minut.
 8. Poté, co vaše tělo je zcela uvolněná, uvědomit si své okolí. Pak se pomalu otáčet na pravé straně se zavřenýma očima. Lehněte si na pravé straně za pár minut.
 9. Když budete spokojeni, posadit se pomalu a opatrně otevři oči.

Výhody jógy Nidra

Jóga Nidra má mnoho výhod. Ale to jsou jeho hlavní přednosti.

 • To ochlazuje tělo po intenzivním tréninku jógy a obnovuje normální teplotu těla.
 • To zajišťuje aktivaci nervového systému a pomáhá tělu absorbovat výhody asanas.
 • To vyplavuje toxiny z těla.
 • Pomáhá odpočinku a relaxaci v průběhu těhotenství.

Jóga Nidra Vs. Rozjímání

Jóga Nidra opravdu není totéž jako meditace. Zatímco vy se Nidra, vy lehnout a jít do semi-hypnotického stavu, stavu mezi bdění a spánku.

Nicméně, když meditujete, sedíte s vaší páteře vzpřímeně a jsou čilejší a uvědomují si, než když jste v józe Relax Nidra.

Je to skoro jako příprava na meditaci. To je praxe tom smyslu, že odstoupení od smlouvy, které skutečně připravuje, abys šel do stavu meditace. Věnujte pozornost dovnitř, a vaše mysl a tělo se uklidnil natolik, že se dostanete na duševní stav meditace.

Pro většinu lidí dnes, že je velmi těžké přemýšlet, prostě proto, že jsou tak zaneprázdnění, a neklidný, že je obtížné sedět klidně a tiše po dlouhou dobu. Když se mistr jógy Nidra, automaticky se vám vzít na výzvy meditoval, a brzy budete moci meditovat s lehkostí.

Obecné tipy, aby učinily Yoga Nidra

 • Je jen přirozené, že mají náhodné myšlenky a nechat rozptylovat ně, zatímco jste v Nidra. Nemají omezit je. Také se necítí vinen, pokud usnete během tréninku.
 • Hrát nějaké jemné hudby – buď měkké odříkává nebo instrumentální hudbu – dříve, než začnete jóga Nidra Relax. To vám pomůže uvolnit. Ale to není nutné, protože budete nakonec relaxovat na své vlastní vnitřní rytmus.
 • Nenechte si ujít krok obracení na pravé straně a posadil se po několika minutách. Když jste na pravé straně, to pomáhá tok dechu přes levou nosní dírku, a proto se vaše tělo ochlazuje.

Nyní, když víte, jak to udělat jóga Nidra, co ještě čekáte? Jóga Nidra je stejně osvěžující jako dobrý zdřímnout. To osvěžuje a omlazuje vám líbí žádné množství kofeinu může. Dopřejte si a užívejte si!