Robí Bezpečné cvičenie jogy v priebehu tehotenstva

Home » Review » Fitness » Robí Bezpečné cvičenie jogy v priebehu tehotenstva

 Robí Bezpečné cvičenie jogy v priebehu tehotenstva
Prenatálnej jóga je populárny spôsob, ako pre nastávajúce mamičky pretiahnuť a relaxovať v priebehu tehotenstva, a naučiť sa techniky, ktoré môžu použiť pri pôrode. Ak pôjdete do prenatálnej jógy budú pózy byť prispôsobené pre tehotenstva, ak je to nutné, ale ak chcete trénovať na vlastnú päsť, alebo sa pýtajú, prečo je potrebné sa vyhnúť zvláštne pózy, táto príručka je všetko jasné, pre vás.

Uistite sa, poraďte so svojím prenatálnej poskytovateľa zdravotnej starostlivosti pred začatím akéhokoľvek cvičebného režimu, a to najmä ak máte tehotenstvo vysoko rizikový.

Bezpečné predstavuje pre jogu počas tehotenstva

Tieto pózy sú bezpečné pre tehotné ženy, ak je správne prevedené:

Hip Otváraky : Poses ako holub, bojovník II, trojuholník, ardha chandrasana, baddha Konasana a kolená k členku pomôže vytvoriť flexibilný, že môže robiť pôrod jednoduchšie.

Bočné Úseky : Gate predstavovať a variácie na bočné dosky, okrem iného bočných úsekoch cítiť obzvlášť dobré, keď vaše brucho začína cítiť preplnené.

Všetky Fours : pozícia ako mačacie krava pomôcť dostať dieťa do optimálnej polohy pre narodenie (hlavou dole, späť do brucha). Táto póza môže byť použitá, aby sa pokúsila otočiť zámkový dieťa v neskoršom tehotenstve v prípade odporúčania vášho prenatálnej poskytovateľa starostlivosti.

Stojaci Poses : Ako vaše brucho rastie, začínajú rozširovať svoju pozíciu v stojace pózy. Vezmite si svoje nohy na najmenej hip-vzdialenosti od seba, aby sa vytvoril priestor pre hrču, a to najmä ak ste predklone. To prenatálnej slnka oslovenie ponúka príjemnú alternatívu v priebehu tehotenstva.

Predstavuje, že tehotné ženy sa mali vyhnúť

Tehotné ženy by sa mali vyvarovať tieto pohyby a pózy:

Over-stretch : Telo produkuje hormón zvaný počas tehotenstva relaxínu, ktorý je určený na zmiernenie svojej neflexibilný diely (ako sú kosti a väzy), aby sa vytvoril priestor pre dieťa a pripraviť sa na pôrod. Je ľahké nadmernému roztiahnutiu a zraníte. Snažte sa vyhnúť ísť hlbšie do pózy, než ste zvyknutí, pretože vytiahol väz je vážne zranenia, ktorá trvá dlho hojiť. Byť najmä vedomí svojich kolenách.

Tehotné ženy sú citlivé k nadmernej rozťahovanie kvôli hormónu relaxínu. Uistite sa, že prispôsobí svoje pózy, aby nedošlo k zraneniu.

Zvraty : Deep zvraty z brucha, ako ardha matsyendrasana, stláčajú vnútorné orgány, vrátane maternice. Namiesto toho, krútiť jemnejšie od ramien, alebo sa otvorený zvrat, čo znamená, že krútenie ďaleko od svojho predného nohy tak, aby vaše brucho má veľa priestoru namiesto toho, aby stlačený.

Skoky : Skoky predstavujú mierne riziko vytlačeniu oplodnené vajíčko z maternice a je potrebné sa vyhnúť začiatku tehotenstva. Neskôr, pravdepodobne nebudete cítiť ako skákanie.

Rýchle dýchanie : Je potrebné zabrániť akémukoľvek pránájáma vyžadujúce zachovanie dychu alebo rýchle inhaluje a vydychuje (napríklad kapalabhati). Začnú cvičiť pôrodná dych (hlboké nádychy nosom a exhalátmi ústami) namiesto. Táto technika má priamy aplikáciu do pôrodného procesu. Učenie sústrediť sa na dych a použiť ju, aby vás zakotvený v súčasnej dobe môže byť najužitočnejší vec, ktorú ste sa naučil od prenatálnej jógy.

Inverzia : Turning seba hore nohami nepredstavuje žiadnu inherentnú riziko pre svoje dieťa, ale chcete, aby sa zabránilo pádu. Ak nie ste spokojní s extra inverzie, to nie je čas na prácu na nich. Skúsenejší jogíni so stanovenými inverzných postupov môže mať hovor, na ktorom inverzie do činenia, ale mal by mať na pamäti, že rozšírenie brucha zmení rovnováhu. Použite stenu alebo vyhnúť sa prevráti, ak nemáte pocit, že im robí. Vždy sa môžete nahradiť nohy múru v prostredí triedy.

Backbending : Všeobecne platí, že nedošlo k hlbokej backbends, rovnako ako plné koleso predstavovať. Pokiaľ toto predstavovať vykonané ľahko pred tehotenstvom, môžete pokračovať, aby to v prvom trimestri, pokiaľ je to dobrý pocit na vás.

Brušný práce : Poses, ktoré sú brušné spevňujúce, ako je loď predstavovať, je potrebné sa vyhnúť. Zmäkčenie abs trochu im umožňuje pretiahnuť ľahšie, ktoré vám môžu pomôcť vyhnúť sa podmienok, ako je rozostup grécki.

Ležal na bruchu : predstavuje vo ktorom leží na bruchu, ako je kobra, môže byť realizovaná v prvom trimestri, pretože plod je stále veľmi malý. Neskôr v tehotenstve, táto predstavuje, je potrebné sa vyhnúť, a môže byť prerušené kedykoľvek v prípade, že spôsobiť žiadne ťažkosti.

Ležiaci na chrbte : Vo svojom druhom trimestri, lekár môže odporučiť proti ležať na chrbte po dlhú dobu, a to aj tí podporovať spať na vašej strane. Môžete začať robiť Savasana ležať na ľavej strane už v tehotenstve, ako sa vám páči. Možno budete chcieť použiť prikrývky alebo kolísky pre podporu, aby si pohodlie. Ak ste sa nakoniec nemôže dostať pohodlne poležiačky, môžete sedieť v skríženými nohami pozíciu.

Bikram Yoga / Hot Yoga : Zvyšovanie teploty jadra vášho tela sa neodporúča počas tehotenstva; Preto, horúca joga by nemal byť realizovaná. Pamätajte si, že jóga je o tom byť flexibilný v mysli i tela, takže horúce jogy oddaní by mali využiť túto príležitosť, aby preskúmala ďalšie možnosti jogy.

Vinyasa joga : Ak budete cvičiť veľmi intenzívny formu vinyasa jogu, rovnako ako ashtanga a powerjogy, byť flexibilný a ochotní prispôsobiť svoj krok podľa potreby, alebo sa snažia jemnejšie štýly ako vaše tehotenstvo postupuje.

Ak chcete vedieť viac o každom trimestri, používať tieto pokyny pre prvý štvrťrok, druhý štvrťrok a treťom trimestri.