Robi Bezpieczne praktyki jogi w czasie ciąży

Home » Review » Fitness » Robi Bezpieczne praktyki jogi w czasie ciąży

 Robi Bezpieczne praktyki jogi w czasie ciąży
Prenatalna Joga jest popularnym sposobem na oczekujący mamusie, aby rozciągnąć i relaks w czasie ciąży, a także uczyć się techniki, które mogą wykorzystać podczas porodu. Jeśli pójdziesz do prenatalnej jogi, pozy zostaną dostosowane do ciąży, gdy jest to konieczne, ale jeśli chcesz ćwiczyć na własną rękę lub zastanawiasz się, dlaczego poszczególne pozy należy unikać, ten przewodnik sprawia, że ​​wszystko jasne dla ciebie.

Upewnij się, aby skonsultować się z prenatalnym świadczeniodawcę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek aktywności fizycznej, zwłaszcza jeśli masz ciążę wysokiego ryzyka.

Sejf pozuje do jogi w czasie ciąży

Te pozy są bezpieczne dla kobiet w ciąży, gdy wykonywana prawidłowo:

Otwieracze biodrowe : Pozuje jak gołąb, wojownik II, trójkąt, ardha chandrasana, baddha Konasana i kolana kostkę pomogą stworzyć elastyczność, która może sprawić porodzie łatwiej.

Rozciąga uboczne : Brama stwarzają i wariacje na boku deski, wśród innych odcinkach bocznych, czują się szczególnie dobrze, gdy Twój brzuch zaczyna odczuwać przepełnione.

Czworakach : Pozycje takie jak kotka krowy pomóc dziecku w optymalnej pozycji do porodu (głową w dół, z powrotem do brzucha). Ta poza mogą być wykorzystane, aby spróbować obrócić dziecko zamkowego w późniejszym okresie ciąży, jeśli zalecane przez prenatalnej świadczeniodawcy.

Stojąc Poses : Jak twój brzuch rośnie, zaczyna rozszerzać swoje stanowisko w stojący pozy. Zabierz swoje stopy w najmniejszej odległości od siebie hip-by zrobić miejsce dla guz, zwłaszcza jeśli są pochylony do przodu. Ten prenatalna słońce witanie oferuje miłą alternatywą w czasie ciąży.

Pozuje, że kobiety w ciąży powinny unikać

Kobiety w ciąży powinny unikać tych ruchów i stanowi:

Nadmierne rozciągnięcie : Organizm produkuje hormon zwany relaxin przez cały okres ciąży, który jest przeznaczony do zmiękczania swoich sztywnych elementów (takich jak kości i więzadeł), aby zrobić miejsce dla dziecka i przygotować się do porodu. Jest to łatwe do nadmiernego rozciągnięcia i zranienia. Staraj się unikać idzie dalej w pozach niż jesteś przyzwyczajony, ponieważ wyciągnął więzadło jest poważny uraz, który zajmuje dużo czasu, aby uzdrawiać. Być szczególnie świadomi swoich kolanach.

Kobiety w ciąży są narażone na nadmierne rozciąganie powodu relaksyny hormonów. Upewnij się, przystosować swoje pozy, aby uniknąć obrażeń.

Skręty : Głębokie zakręty z brzucha, takie jak ardha Matsyendrasana, kompresować narządów wewnętrznych, w tym macicy. Zamiast skręcać bardziej delikatnie z ramion, lub podjąć otwartą Twist, co oznacza, skręcanie z dala od nóg do przodu tak, że brzuch ma sporo miejsca zamiast się zgniecione.

Skoki : Skoki stwarzają niewielkie ryzyko strącając zapłodnionego jaja z macicy i należy unikać na początku ciąży. Później, prawdopodobnie nie będą czuć się jak skoków.

Szybkie oddychanie : Należy unikać wszelkiego pranajamą wymagając zatrzymania oddechu lub szybkiego wdechu i wydechu (takie jak Kapalabhati). Zacząć ćwiczyć narodzin oddech (głębokich wdechów przez nos i wydechów przez usta) zamiast. Technika ta ma bezpośrednie zastosowanie do procesu narodzin. Uczenie się skupić na oddechu i użyć go, aby był zakotwiczony w chwili obecnej może być najbardziej przydatne rzeczy dowiesz się z prenatalnej jogi.

Inwersje : Włączanie się do góry nogami nie stwarza nieodłączne ryzyko dla dziecka, ale chcesz, aby uniknąć upadku. Jeśli nie są super wygodne z inwersji, to nie jest czas, aby pracować nad nimi. Bardziej doświadczeni jogini z ustalonymi praktykami inwersji można wykonać połączenie, w którym inwersje do zrobienia, ale należy mieć na uwadze, że ekspansja brzuchu zmienia równowagę. Użyj ścianę lub unikać inwersji, jeśli nie masz ochoty robić im. Zawsze można podstawić nogi ścianie w otoczeniu klasy.

Backbending : Na ogół uniknąć głębokich wygięcia do tyłu, jak pełne koło stwarzają. Jeśli wykonano tę pozę łatwo przed ciążą, można dalej robić to w pierwszym trymestrze ciąży, jeśli czuje się dobrze dla ciebie.

Brzucha pracy : pozy, które są wzmacniające brzucha, takich jak łodzi ułożenia, należy unikać. Zmiękczanie abs nieco pozwala im łatwiej naciągnąć, które mogą pomóc w uniknięciu warunków, takich jak RECTI diastasis.

Leżąc na brzuchu : stawia w której leżysz na brzuchu, jak kobra, może być praktykowane w pierwszym trymestrze ciąży, gdy płód jest wciąż bardzo mała. W późniejszym okresie ciąży, te pozy należy unikać i można przerwać w dowolnym momencie, jeżeli powodują one żadnego dyskomfortu.

Leżąc na plecach : W drugim trymestrze ciąży, lekarz może zalecić przed leżąc na plecach przez dłuższy czas, nawet zachęcając do spania na boku. Można zacząć robić Savasana leżącej na lewym boku, jak na początku ciąży, jak chcesz. Możesz używać koce i poduszki dla wsparcia rozgościć. Jeśli w końcu nie może się komfortowo leżącej, można również usiąść w pozycji ze skrzyżowanymi nogami.

Bikram Yoga / Hot Yoga : Podniesienie temperatury wnętrza organizmu nie jest zalecany w czasie ciąży; Dlatego gorąco joga nie powinno być praktykowane. Pamiętaj, że joga jest o bycie elastycznym w umyśle, jak i ciała, tak gorących wielbicieli jogi powinien skorzystać z tej okazji, aby zbadać inne opcje jogi.

Vinyasa Yoga : Jeśli praktykujesz bardzo energiczne formy Vinyasa jogi, jak Ashtanga lub Power Yoga, być elastyczny i skłonny dostosować swoje tempo w miarę potrzeby lub spróbuj łagodniejsze style wraz z postępem ciąży.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o każdym trymestrze, korzystają z tych wytycznych dla pierwszego trymestru, drugim trymestrze i trzecim trymestrze.