Sağ Yoga Mat Alış Nasıl

Home » Review » Yoga Basic » Sağ Yoga Mat Alış Nasıl

Sağ Yoga Mat Alış Nasıl

onların ayakkabı geldiğinde koşucu seçenekleri bir sürü var gibi onların paspaslar gelince, bu yüzden, Yogilerin yok. çatıdan esen bu fantastik uygulama popülerlik sayesinde, üreticiler farklı insanların ihtiyaçlarını karşılamak için farklı keçe yapımı ilham almaktadır. Ama çok fazla seçenek varken Bazen, karışık eğilimindedir ve sadece yanlış mat toplama sonunda olabilir.

Yani burada o mükemmel yoga matı için alışveriş için dışarı baş size yapmak hususlar listesini verecek bir kılavuzdur. o Yoga pratik için bir cephanelik toplayıp gelince, siz “kapağına göre bir kitap yargıç” göze alamaz. Sen şu noktaları müzakere eder ve dikkate almak zorunda.

İlk – Your Body Tipi

Evet! Bu doğru. Vücudunuz türü yatırım gerekir yoga matı türünü belirleyebilir.

Eğer ince ve minyon ise, bir yastıklı yoga matı için gidiyor tavsiye edilir. Vücudunuz doğal olarak daha az ya da yağ hiç cepler vardır göz önüne alındığında, daha az yastıklama sahiptir. hakkında bir yoga mat ¼ inch kalınlığında tamam olmalıdır. Hatta boğaz eklemleri olanlar egzersiz daha rahat hale getirmek için daha kalın paspaslar pick up gerekir.

“Sağlıklı” ve iyi yastıklı olanlar yaklaşık ⅛ inç kalınlığında bir mat alabilirsiniz.
Standart bir yoga minderi genellikle yaklaşık 68 santim uzunluğundadır. Eğer uzun boylu iseniz, mat uzunluğunu göz önüne almalıyız. Standart bir yoga minderi olan yükseklik altında veya yaklaşık 5 ‘6” olanlar için yeterince iyidir. Bundan daha uzun boylu iseniz, süper gerilmiş yoga matı isteyin.

İkinci – Yoga Tipi

Eğer bir hasır yatırım yaparken içine kayıtlı yoga uygulama tür göz önüne almalıyız.

Eğer yoga için yeni iseniz, daha ucuz bir satın mat emin olun. basic için gidin. uygulamaya birkaç hafta sonra yoga sizin için değil fark, bir hasır üzerinde çok fazla harcama konusunda suçlu olmayacak. Ayrıca, yoga oluk içine almak kez satın mat ihtiyaçlarınızı yakışmıyor fark olabilir ve o zaman ihtiyaçlarınıza bağlı olarak mat değiştirebilir.

Hatırla bunu:

Vinyasa Yoga sınıfları kompleks hareketleri dahil, bu nedenle kol ve bacaklar kayma yok böylece daha sürtünme ile mat gerekecektir.

Yin Yoga hareketleriniz yavaş ve yoğun olması gerektiğini vardır bir restoratif sınıf olduğunu, bu nedenle yumuşak ve minderli hasır daha apt.

Eğer içine iseniz Sıcak Yoga veya Bikram Yoga sınıfı ısıtılmış bir odada gerçekleşir, özel olarak bu sınıflar için tasarlanmış paspaslar yatırım gerekir. Bu paspaslar teri emer yok, bu nedenle mat uzun süre temiz kalır. Eğer yoga içine bu tür Eğer hasar alacak şekilde, kesinlikle temel bir mat kullanamazsınız.

Üçüncü – Uygulama Yeri

Ayrıca mat satın alıyor zaman yoga olacaktır akılda tutmak gerekir. Evde yoga yapıyorsanız, temel bir mat yapacağız. halindeyken yoga Ama eğer hafif mat önerilir. Bu daha taşınabilir olacaktır. Eğer çok seyahat ederseniz, gezileri boyunca taşımak için ikinci bir mat satın düşünebilir.

Dördüncü – Materyalli Mat Made Of mı

Bir mat almaya gelirken yoga matı malzemesi de zorunludur. Bunlar, egzersiz için bir mat satın almak için pazarda gittiklerinde sahip olacak bazı seçeneklerdir.

1. PVC Minderleri

Bu muhtemelen basit, ucuz yoga minderleri yapmak için kullanılan en yaygın olarak kullanılan malzemelerden biridir. Ancak, bu paspaslar çok Yogilerin tavsiye edilmez. Polivinil klorür kanserojen. o geri dönüşüm çok zor çünkü sizin için iyi ne de çevre de değildir. Sağlığınız uğruna, ve çevrenizdeki yararına, denemek ve her ne pahasına bu mat kaçının.

2. Lastik halılar

Lastik paspaslar daha iyi bir seçimdir. Doğal kauçuktan yapılmış, yoga meraklıları bu mat onaylamaz. Ya çok pahalı olmayan bir temel, basit mat olduğunu. Eğer piyasada dışarı gittiğinizde, oldukça kolay olan bu paspaslar bulmak mümkün olacak.

3. Destekli Paspas

Bu paspaslar, yumuşak ve rahattır. Genellikle bu paspaslar içleri bezle kaplı köpük, yapılır. Bu paspaslar ortalama mat daha fazla destek vermek ama daha az kavrama verir. Ayrıca sadece kısmen yıkanabilir – kaplama kumaşı yıkamak için kolay iken, köpük yıkanamaz.

4. Bez Paspas

Bunlar piyasada bulunan tüm paspaslar en doğal ve bunlar ter ıslatmak bile, kolayca yıkanabilir. Bunlar yumuşak ve yastıklı paspaslar daha oturmalıdır.

Beşinci – Mat Yüzey

Eğer yoga daha dinç formlarını yapıyor olacak, özellikle eğer mat satın aldığınızda kaymayan mat arayın. Bu paspaslar olursa olsun hareket ne kadar size ihtiyacınız kavrama, verecektir.

Ayrıca yapışmaz paspaslar alabilirsiniz. Bu paspaslar yüzeyin kaba vardır ve hassas ise cildinizi tahriş olabilir iken yoğun yoga pozlar uygulama, bunun büyük bir avantaj olacaktır.

Altıncı – Mat Kalınlığı

Standart yoga paspaslar vardır ⅛ kalın inç. Eğer bir acemi iseniz, kalın inç ⅙ bir mat yatırım düşünebilir. Bu paspaslar da rulo kolaydır, bu yüzden onları daha taşınabilir hale getirir. Eğer eklemlerde ile sorunlar varsa veya Yin Yoga yapıyorlarsa bile, ¼ inç kalınlığında bir mat tercih gerekir.

Yedinci – Kolay Depolama

mağazaya kolay bir paspas daima büyük bir satın! Rulo yok paspasları saklamak için oldukça acı olabilir. mağazaya kolay bir mat seç. Her zaman hafif paspaslar yatırım yapmak iyi bir fikirdir. Kolayca sarıp saklamak ve taşımak süper kolaydır. Eğer mat satın almak gittiğinizde, kolayca hareket kazandırıyor emin olmak için birkaç kez katlayıp emin olun.

Sekiz – Mat Accessorizing

Eğer bir yoga düzenli iseniz, paspasınızın için aksesuarlar satın düşünebilir. Bir sap, bir pamuk sapı, bir taşıma çantası orada bazı seçenekler mevcuttur. Ne kadar ve nasıl mat kullanmak bağlı İstediğinizi seçin.

Dokuzuncu – Fiyat Noktası

Fiyat Ayrıca size satın mat önemli bir husustur. Genellikle hiçbir fırfırlar ile ⅛ inç kalınlığında PVC mat ucuz olduğunu. fiyat içine bakın. Ancak bu paspaslar uzun ömürlü yok ve hızlı yıpranacaktır eğiliminde olacaktır. Eğer uygulama hakkında ciddi iseniz, daha pahalı bir mat satın düşünebilir. kaliteli ürünler garanti bazı iyi markalar için dikkat edin. Eğer dolgu ve non-stick ya yapışkan paspaslar gibi özellikleri arıyorsanız, daha fazla mal olacak. O ihtiyacınız buysa Ama buna değer!

İyi vites her zaman ilham verici olduğunu ve yoga gelince, sadece ödün vermek göze alamaz. Kişisel mat Pratiğinizi sağlayan aşağı son şey olmalıdır. Şimdi o mat satın, doğru seçimi yaptığınızdan emin iken düşünün ne olacağı!