Salamba Sarvangasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Home » Review » Yoga Basic » Salamba Sarvangasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Salamba Sarvangasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Sanskritçe: सर्वाङ्गासन; Salamba – Bütün, Anga – – uzuvlar, Asana – Sarva Desteklenen Pose; Gibi telaffuz – Sahr-vahn-gah-sah-nah

Bu asana tüm asanalardan “anne” ya da “kraliçe” olarak adlandırılır. Tam anlamıyla tüm uzuv poz çevirir. Ama vücudunuzun ağırlık omuzlarında kemikli kısmına dayanmaktadır çünkü sadece bir omuz standı denir. Bu asana güçlü biridir ve bu size daha karmaşık inversiyon içine kolay yardımcı olan bir tersten. Bu önemli yoga asana bunu hakim sonra bile alıştırma yapacaksınız uygulamaya devam edecektir ilk olanlardan biridir.

Bu Asana musunuz Önce Bilmeniz Gerekenler

Bu asana ilk şey sabah veya en az dört bir yemekten sonra altı saat ya uygulanmalıdır. Bu asana pratiği yaparken mide ve bağırsaklar boş olması gerekir. Uygulamada sırasında sarf etmek yeterli enerji olacak şekilde sindirilen gıda sindirmek gerekir.

Seviye: Orta / İleri
Stil: Hatha Yoga
Süre: 30 saniye 60 için
Tekrar: Yok
gerer: Omuzlar, Boyun
Güçlendirir: Omurga, Sırt, Omuzlar

Salamba Sarvangasana Nasıl Yaparsınız

 1. Sırt üstü düz yatarken yanınızda Birlikte bacaklarını ve kollarını tutarak başlayın.
 2. bir hızlı hareketi ile, bacaklar, kalça kaldırın ve geri dirsekleriniz alt beden destekleyen şekilde ve size omuzlarında yüksek duruyor. belinizi desteklemek için ellerinizi kullanın.
 3. Eğer poz yerleşmek gibi, birbirine senin dirsek yakına gelin emin olun. omurga ve bacaklar düzeltin. Sizin vücut ağırlığı omuz ve üst kollarda durmalıdır. Boyun veya baş vücudunuza destek vermeyin.
 4. Bacaklarınızı pekiştirmek ve ayak parmaklarına işaret etmektedir. yaklaşık 30 ila 60 saniye boyunca duruş tutun. Bunu yaparken derin nefes alın. Boynunun üzerine herhangi bir gerilme hissederseniz, derhal serbest bırakın.
 5. , Serbest Dizlerini düşürmek ve zemine ellerini getirmek için. Daha sonra, düz bir biçimde ve dinlenmek.

Önlemler Ve Kontrendikasyonlar

 1. Bunlar, bu asana yapmadan önce aklınızda tutmalısınız biraz ihtiyat noktalarıdır.

1. Aşağıdaki koşullar varsa bu asana uygulayan kaçının.
a. İshal
b. Baş ağrısı
, c. Yüksek tansiyon
d. Aybaşı
e. Boyun sakatlığı

 1. Bu poz hakim varsa, geç hamilelik içine kadar uygulamaya devam edebilir. Ancak, hamile sonra Sarvangasana pratik başlamak gerekir.
 1. Bu karmaşık bir asana olduğundan bunun bir uzman gözetiminde uygulandığı takdirde, bu en iyisidir.

Başlayanlar İpuçları

Bir acemi olarak, dirsekler üst kol içeriye rulo neden ayrı kayabilir. Bu da, poz daraltma ve ayrıca zorlamalara boyun neden gövde nedenle üst sırtına batmaya neden olabilir. Omuzlarınızı desteklemek için bir battaniye kullanın. yapışkan bir mat Rulo ve uzun ekseni omuz kenarından karşı taraftaki kenara paralel olduğu şekilde, bu paket üzerinde ayarlayın. Eğer poz içine almak Şimdi, senin dirsek kaldırdı ve yapışkan mat üzerine sabitlenmesini sağlar.

Gelişmiş Varyasyonları Pose

kürek kemikleri de streç yoğunlaştırmak için, bu yapmanız gereken budur. İlk olarak, yaygın hem avuç yaymak ve arka gövde karşı koyun emin olun. Daha sonra, küçük parmağı ve yüzük parmağı arkasında kaburga karşı ve yukarıya doğru itilir. eskisi daha Arada bir de, kafasına yakın, her zaman, arkasından ellerini kaldırmak içinde omuz bıçakları basın ve geri ellerini yerleştirin.

Desteklenen Omuz Standı Faydaları

Bunlar omuz standı yoga bazı şaşırtıcı faydaları poz vardır.

 • Bu, beyin sakin yardımcı hafif depresyon tedavi eder ve stresi hafifletir.
 • Bu prostat bezleri, tiroid bezleri, ve karın organları uyarır.
 • boyun ve omuzlar iyi streç olsun.
 • kalça ve bacaklar tonda olsun.
 • Sindirim geliştirildi ve metabolizma düzenlenir.
 • Bu asana menopoz semptomlarını rahatlatır.
 • Yorgunluk ve uykusuzluk azaltılır.
 • Bu asana kür sinüzit, astım ve kısırlığa yardımcı olur.

Salamba Sarvangasana arkasında Bilim

Bu asana en terapötik ve en eski asanas biridir. Antik yoga metne göre, vücuttaki her organ ve çakrayı giderir. Bu bir hastalığı tedavi ve bezi, organ veya sistemin çalışma artırmak yardımcı olur. Bu asana odak gerektirir, ancak de bunu çağrıştırıyor sadece. Şaşılacak tüm asanas anası denir.

Şimdi omuz standı nasıl biliyorum, ne bekliyorsun bilirler? Bazen bir hayatın daha iyi bir perspektif elde etmek omuzlarında yerine kendi ayakları üzerinde durması gerekiyor. Eğer omuz düzenli durmak pratik eğer sağlık pembe kendinizi göreceksiniz.