Satyananda Yoga – Asana’lar Ve Faydaları Nedir

Home » Review » Yoga Basic » Satyananda Yoga – Asana’lar Ve Faydaları Nedir

Satyananda Yoga - Asana'lar Ve Faydaları Nedir

Yıllar içinde, çağdaş yoga kavramı gelişmiştir. yoga asanaları insanların günlük rutin dahil edildiğinde yoga geçmişi çok eskilere dayanıyor. Yoga bir ve herkes tarafından yapılabilir. Yoga biri Satyananda yoga, farklı şekilleri vardır.

Satyananda yoga uluslararası üne ve modern sanat yoga ustası Swami Satyanand Saraswati tarafından geliştirilmiştir. Bu yoga bu formun ana yönü onun türlerinden birisidir olmasıdır bhakti yoga, pranayam hatha yoga, raja yoga, vb gibi yoga tüm büyük dalları içeren yoga böyle bir şeklidir.

Çoğu insan yoga türü onlar için uygun olan şekilde karışabilir. Satyananda yoga nidra herkesin gerçekleştirebileceği türüdür. Her ne olursa olsun yaş ya da fiziksel sağlığı biri tarafından uygulanan ve edilebilir. Düzenli olarak meditasyon çeşitli hastalıkların kurtulmak yardımcı ve hatta barışın ulaşmada yardımcı olabilir.

Satyananda yoga bir antik mükemmel bir uyum yanı sıra yoga modern şeklidir. Meditasyon, asanas ve nefes egzersizleri tüm yoga Bu formda yer almaktadır. Eğer, Swami Satyananda Saraswati tarafından Yoga Nidhra öğrenmek istiyorsanız şu adımları deneyin ve Başlamak yapın:

1. Asana:

Asana yoga önemli bir yönüdür. Bir başarı Satyananda yoga yoga asanalardan ana vardır. Yapıyor asanalardan Faydaları esneklik, gelişmiş sağlık ve zihinsel dengesini içerir. Bhujangasan , Dhanurasan , Padmasana , Paschimottanasana , Shalbasana , Majrasana , Swastikasana , Tadasana , Vajrasana Satyananda yoga dahildir asanas çeşitli şekilleridir. Asanas Eğer vücudunuzu gevşetin ve daha esnek ve enerjik olmasına yardımcı olur. Ayrıca asana sonra yeni bir enerji size iyi bir duygu veriyor vücuda yayılır akar.

2. Pranayama:

Nefes tekrar Satyananda yoga önemli bir bileşenidir. Bir onun / onu nefes üzerinde tam kontrole sahip olmalıdır. yoga yaparken, ne zaman nefes vermek teneffüs ve çok iyi anlamak gerekir. O hakkı almak mümkün değilse, o zaman kesinlikle düzgün pranayama yapabilirsiniz.

pranayama pratik ederken, bir mudras sağlam bir bilgiye sahip olması gerekir. pratik meditasyon veya pranayama mudras aracılığıyla vücuda aktarılır iken oluşturulur enerjisi. biri mudras iyi bir bilgiye sahip olması gerekir nedeni budur.

  • mudras yaparken, başparmağın ucuyla Elinizin işaret parmağınızın ucuna dokunun. Diğer üç parmak düz tutun. Bu pranayama pratik veya ‘OM’ terennüm ederken mükemmel mudra olduğunu.

Evde pranayama alıştırma yapmak için aşağıdaki basit adımları izleyin:

– Açık burun delikleri hem tutun ve sonra nefes ve her iki burun pasajda ile nefes. Pranayama Bu tip hem burun tarafla da hızlı nefes olduğunu. Bir nefes ve maksimum hızda nefes gerekir.

– Yukarıda belirtilen mudralar yaparak deneyin ve sonra sağ burun deliği ile sağ burun deliğini kapatın ve sol burun deliği ile nefes ve ardından hemen sol burun deliği kapatın ve nefes verin. Bu şekilde burun delikleri değiştirerek nefes deneyin.

Günlük pranayama Pratiği zihinsel barış sağlamak için yardımcı olur. Aynı zamanda bedeninizi ve ruhunuzu yeniler.

3. Meditasyon:

Satyananda Yogada pratik çeşitli meditasyon teknikleri vardır. Ayrıca, mudra meditasyon yaparken çok önemlidir. Mudra Eğer meditasyon tamamlamak kez o zaman vücudunuza transfer alır bir pozitif enerji yaratır.

Meditasyon hergün Pratiği stresinden kurtulmasına yardımcı olur; sizin konsantrasyon seviyelerini artırır ve zihin ve ruhun daha farkında yapar. Size hayatı yaşamanın mükemmel bir yol öğretir.
Sağ asanas gelen meditasyon – Bir Satyananda yoga sınıfı her şeye bir pozlama elde etmenizi sağlar. Senin Satyananda yoga seansı sonunda, her zaman yüksek sesle ‘OM’ 11 kez ilahiyi emin olun. Yarattığı titreşim, gün boyunca size pozitif enerji verir.