Satyananda Yoga – Co to jest, asan i zalety

Home » Review » Yoga Basic » Satyananda Yoga – Co to jest, asan i zalety

Satyananda Yoga - Co to jest, asan i zalety

Z biegiem lat, pojęcie współczesnej jogi ewoluowała. Historia jogi sięgają czasów starożytnych, kiedy asany jogi zostały włączone do codziennej rutyny ludzi. Joga może być praktykowana przez wszystkich. Joga ma różne formy, z których jeden jest Satyananda joga.

Satyananda joga jest międzynarodowym uznaniem i został opracowany przez współczesnego mistrza sztuki jogi, Swami Saraswati Satyanand. Jest to jedna z takich form jogi, który obejmuje wszystkie główne gałęzie jogi jak bhakti joga, pranayam, hatha jogi, itp Radżajogi Głównym aspektem tej formy jogi jest to, że jeden z jej rodzajów.

Większość osób może się mylić co do których rodzaj jogi jest dla nich odpowiedni. Satyananda Joganidra jest to typ, które każdy może wykonać. To może być praktykowana przez wszystkich niezależnie od wieku i zdrowia fizycznego. Praktykujących medytację regularnie może pomóc pozbyć się różnych chorób, a nawet pomóc w osiągnięciu pokoju.

Satyananda joga to idealne połączenie starożytnych, jak również nowoczesna forma jogi. Medytacja, asany i ćwiczenia oddechowe są zawarte w tej formie jogi. Jeśli chcesz nauczyć się jogi Nidhra Swami Saraswati Satyananda, spróbuj zrobić kroki i zacząć:

1. Asana:

Asana jest ważnym aspektem jogi. Jeden ma do opanowania asany jogi z powodzeniem praktykować Satyananda jogi. Korzyści robi asan to elastyczność, lepsze zdrowie i stabilność psychiczną. Bhujangasan , Dhanurasan , Padmasana , Paschimottanasana , Shalbasana , Majrasana , Swastikasana , Tadasana , Vajrasana są różne formy asan, które są zawarte w Satyananda jogi. Asany pomóc zrelaksować ciało i stał się bardziej jędrna i energiczny. Po wykonaniu asany, nowa energia przepływa w całym organizmie, który daje dobre samopoczucie.

2. Pranajama:

Oddychanie jest ponownie istotnym elementem Satyananda jogi. Trzeba mieć pełną kontrolę nad jego / jej oddychanie. Robiąc jogę, powinieneś być w stanie bardzo dobrze zrozumieć, kiedy wdech i wydech, kiedy. Jeśli jesteś w stanie uzyskać to prawo, to na pewno można zrobić pranayamę prawidłowo.

Podczas uprawiania pranayamę, trzeba mieć solidną wiedzę mudras. Energia, która jest tworzona podczas uprawiania medytacji lub pranayama jest przenoszony do naszego organizmu poprzez mudras. Dlatego trzeba mieć dobrą znajomość mudras.

  • Robiąc mudry, dotknij czubkiem palca swoją rękę za czubkiem kciuka. Zachować pozostałe trzy palce prosto. Jest to idealne podczas uprawiania pranayamę mudra lub śpiewanie „OM”.

Wykonaj te proste kroki, aby praktyka pranajamy w domu:

– Należy zachować oba nozdrza otwarte, a następnie wdech i wydech z obu przewodów nosowych. Ten typ pranajamy jest szybki oddech z obu boków nosa. Trzeba wdech i wydech z maksymalną prędkością.

– Spróbuj zrobić powyższy mudra a następnie zamknij prawą dziurkę, i wdychać z lewego nozdrza, a następnie natychmiast zamknąć lewe nozdrze i wydech z prawego nozdrza. W ten sposób starają oddychanie przez zmianę nozdrza.

Praktykowanie pranayamę codziennie pomaga osiągnąć spokój psychiczny. odświeża również swoje ciało i duszę.

3. Medytacja:

W Satyananda jogi, istnieją różne techniki medytacyjne, które można ćwiczyć. Również mudra jest bardzo ważne podczas medytacji. Mudra tworzy pozytywną energię, która następnie zostanie przeniesiona do ciała po zakończeniu medytacji.

Praktykowanie medytacji codziennie pomaga pozbyć się stresu; zwiększa poziom koncentracji i sprawia, że bardziej świadomi swojego umysłu i duszy. Uczy idealny sposób życia życie.
Klasa Satyananda joga pozwala uzyskać ekspozycję na wszystko – od prawej do medytacji asan. Pod koniec sesji jogi Satyananda, upewnij się, że zawsze intonować „OM” 11 razy na głos. Wibracje, które tworzy, daje pozytywną energię na cały dzień.