Shakti jóga – co to je a jaké jsou jeho výhody?

Home » Review » Fitness » Shakti jóga – co to je a jaké jsou jeho výhody?

Shakti jóga - co to je a jaké jsou jeho výhody?

Cítíte se vystresovaní občas? Chtějí zjistit, konečný klid spolu s fyzickou kondici? Tady je chytré řešení pro všechny vaše potřeby. Učit se jedinečné a nejlepší ve své třídě styly jógy s YogaOrama a zvolte perfektní fitness režimu pro vás.

Pokud si touží zjistit nejlepší jógy styl, který vám pomůže získat duševní klid, stejně jako vám pomůže zůstat fit a zdravá, pak Shakti jóga by mohla být nejlepší volbou pro vás. Také se nazývá Yoga Shakti, ale toto bylo správně označován jako ženský způsob, jak cvičit jógu, protože se zaměřuje spíše na pohyb spodní břicho a boky.

Slovo ‚Shakti‘ byl odvozen z Sanskrit termín, který znamená ‚kreativní energie‘. Shakti jóga je rozdělen do Power Vinyasa jógy a Shakti Vinyasa jógy. Existují různé ásany, které mohou lidé praktikují doma spolu s pránajámy a meditace.

Shakti jóga je jedna taková forma jógy, který může být snadno cvičil doma. Chce to trochu času a úsilí do praxe tento jedinečný druh jógy. Existují určité ásany / pózy, které jsou považovány za součást tohoto Shiva Shakti jóga. Některé z těchto ásan jsou začleněny do Pozdrav slunci.

Sun pozdravy nebo Pozdrav slunci je součástí Shakti Jóga. Tento asana klade důraz na plynulý pohyb a přechody mezi jednotlivými pozicemi. Pozdrav slunci je také patrné z duchovního hlediska. To líčí uctívat Pána Surya podle tradice Hindi.

Shakti Jóga

K dispozici je 12 kroků / představuje propojený které dohromady tvoří Pozdrav slunci. Chcete-li se dozvědět Pozdrav slunci v jednoduchým způsobem sledovat krok za krokem pokyny níže a začněte: –

Představovat 1:  Postavte se rovně. Přineste si ruce v modlitbě pozici / Anjali mudra. Vydechněte.

Představovat 2:  Nadechněte se a zvedněte ruce směrem vzhůru, držet dlaně. Ohýbat horní část těla dozadu.

Představovat 3 : Vydechněte, předklánět se dotknout nohou prsty. (Bend od pasu)

Představovat 4:  Nadechněte se a krok pravou nohu zpět; arch záda a zvedněte bradu.

Představovat 5:  Teď vydechněte a krok zpět svou levou nohu. Obě nohy by měl být v poloze prkna. Protáhnout jim. Zde se vaše tělesná hmotnost je zcela vyvážený na rukou a nohou.

Představovat 6:   Snižte kolena, hrudníku a čelo a dotýkat země.

Představovat 7:  nádechu úsek dopředu a ohýbat dozadu. Udržujte ruce rovně. Tato pozice je také známá jako Sarpasana, Bhujangasana nebo pozice hada.

Představovat 8:  Vydechněte, kroutit prsty u nohou, a zvedněte boky.

Představovat 9:  Nadechněte se a krok pravou nohu dopředu v horní části nohy natažené na podlaze. Opět zvednout bradu a dívat přímo.

Představovat 10:  Bend dolů na dotek nohy s prsty.

Představovat 11:  Nadechněte se, natáhnout ruce dozadu od nad hlavou.

Představovat 12:  Vydechněte a jemně vrátit na první pozici.

To je velmi dobré cvičení, jak začít svůj den v dopoledních hodinách. To vás udrží zdravé, fit a omlazuje celý den. Navíc, to vám dává duchovní přínos stejně.

Spolu s Pozdrav slunci, dechových cvičení nebo Pránájáma je také součástí Shakti jóga. Naučit se základy pránájámy, postupujte podle pokynů uvedených níže a začněte: –

1. Shvasana Marga Shuddi:

Zatímco cvičí tento typ pránajámě, jeden musí nejprve dýchat úplně. Zavřete levou nosní dírku a pomalu uvolňují dech s pravou. Člověk se musí provést v několika tahy. Můžete začít tím, že 5 úderů na začátku a vzít je do 54. Opakujte stejný postup na pravé straně stejně.

2. Anulom Vilom:

Toto je také známé jako alternativní dýchání nosem. Uzavřete pravou nosní dírkou a vdechovat levou nosní dírkou. Pak okamžitě zavřít levou nosní dírku a vydechněte pravou nosní dírkou. Tímto způsobem se snaží pomalu a zhluboka dýchat změnou nozdry.

3. Kapalbhati:

Sedět v Sukhasana, Padmasana nebo Vajrasana Pose (podle toho, co vám vyhovuje). Dýchat úplně a hluboce. Nyní uvolnění dechu v několika úderů z obou nosních dírek najednou. Jeden může jít až na 108 úderů, zatímco dělá Kapalbhati. Pamatovat necvičí tolik tahů, pokud jste začátečník. Začněte s 5 úderů.

Varování : Kapalbhati mohou být škodlivé, pokud není správně praktikována.

Shakti jóga je ideální volbou, pokud chcete vyzkoušet jiný druh jógy. Cvičit pravidelně a získat jeho ujistil výhody. Do podělit o své zpětné vazby. Šťastné Cvičení!