Shakti Yoga – co to jest i jakie są jego zalety?

Home » Review » Fitness » Shakti Yoga – co to jest i jakie są jego zalety?

Shakti Yoga - co to jest i jakie są jego zalety?

Czy czujesz się zestresowany czasami? Chcesz dowiedzieć się ostateczny spokój wraz ze sprawności fizycznej? Oto inteligentne rozwiązanie dla wszystkich Twoich potrzeb. Dowiedz się wyjątkowy i najlepszy w klasie stylów jogi z YogaOrama i wybrać idealny fitness system dla Ciebie.

Jeśli pragniesz dowiedzieć się, najlepszy styl jogi, które pomogą Ci zdobyć spokoju psychicznego, jak również pomóc utrzymać się dobrze i są zdrowe, a następnie Shakti joga może być najlepszy wybór dla Ciebie. Również nazywany Yoga Shakti, zostało to słusznie określane jako kobiecy sposób uprawiania jogi, ponieważ skupia się bardziej na ruch dolnej brzucha i bioder.

Słowo „Shakti” został pochodzi od terminu sanskryckiego który oznacza „energię twórczą”. Shakti joga jest podzielony na mocy Vinyasa jogi i Shakti Vinyasa jogi. Istnieją różne asany, które ludzie mogą ćwiczyć w domu wraz z pranajamy i medytacji.

Shakti joga jest jedną z takich form jogi, które mogą być łatwo praktykowane w domu. Wystarczy trochę czasu i wysiłku, aby uprawiać ten wyjątkowy rodzaj jogi. Istnieją pewne asany / pozy, które są uważane za część tego Shiva Shakti jogi. Niektóre z tych asan są włączone w Surjanamaskar.

Sun Salutations lub Surjanamaskar jest wliczone w Shakti jogi. Asana kładzie nacisk na płynny ruch i między różnymi pozycjach. Surjanamaskar widoczny jest również z duchowego punktu widzenia. Przedstawia wielbienie Pana Surya Według tradycji hindi.

Shakti jogi

Istnieje 12 kroków / stawia sobą powiązane które razem tworzą Powitania Słońca. Aby dowiedzieć się Powitania Słońca w prosty sposób śledzić krok po kroku instrukcje podane poniżej i zacząć: –

Pose 1:  Stań prosto. Przynieś swoje ręce w pozycji modlitwy / Anjali mudra. Wydychać.

Pose 2:  Wdech i podnieść ręce w kierunku do góry, trzymając dłonie. Zgiąć górną część ciała do tyłu.

Pose 3 : Wydech, pochylać się ku przodowi dotknąć stopy palcami. (Odgięcia od pasa)

Pose 4:  Wdech i krok prawą nogę do tyłu; garbić i podnieś swoją brodę.

Pose 5:  Teraz wydech i krok do tyłu lewą nogę. Obie nogi powinny być w stanie desek. Rozciągnąć je. Oto Twoja masa ciała jest całkowicie zrównoważony na dłoniach i stopach.

Pose 6:   Obniż kolana, klatkę piersiową i czołem i dotknąć ziemi.

Pose 7:  Wdech, rozciągają się do przodu i do tyłu zagięcie. Trzymaj ramiona proste. Ta pozycja jest znana również jako Sarpasana, Bhujangasana lub położenie węża.

Pose 8:  Wydech, zwijają swoje palce i unieś biodra.

Pose 9:  Wdech i krok prawą nogę do przodu z górnej części stopy rozciągniętego na podłodze. Ponownie podnieś swoją głowę i spojrzeć prosto.

Pose 10:  dół Bend dotknąć stopy palcami.

Pose 11:  Wdech, rozciągnąć ramiona z tyłu nad głową.

Pose 12:  Wydech i delikatnie wrócić do pierwszej pozycji.

Jest to bardzo dobre ćwiczenie na rozpoczęcie dnia rano. Utrzymuje cię zdrowe, dopasowanie i odmłodzony przez cały dzień. Dodatkowo, to daje korzyści duchowe, jak również.

Wraz z Surjanamaskar, ćwiczenia oddechowe lub Pranajama jest również w Shakti jogi. Aby nauczyć się podstaw pranajamy, wykonaj instrukcje wymienione poniżej i zacząć: –

1. Shvasana Marga Shuddi:

Podczas uprawiania tego typu pranajamy, trzeba najpierw oddychać całkowicie. Następnie zamknąć lewe nozdrze i zwolnić oddech powoli z prawej. Trzeba to zrobić w kilku uderzeń. Można zacząć to o 5 uderzeń na początku i zabrać je do 54. Powtórz ten sam proces, po prawej stronie, jak również.

2. Anulom Vilom:

Ten jest również znany jako alternatywnej oddychania przez nos. Zamknij prawą dziurkę i wdychać z lewego nozdrza. Wtedy natychmiast zamknąć lewe nozdrze i wydech z prawego nozdrza. W ten sposób starają oddychając powoli i głęboko zmieniając nozdrza.

3. Kapalbhati:

Siedzieć w Sukhasana, Padmasana lub Vajrasana stanowi (w zależności od tego który Ci odpowiada). Oddychaj głęboko i całkowicie. Teraz zwolnij oddech na kilka uderzeń z obu nozdrzy w tym samym czasie. Można udać się do 108 uderzeń robiąc Kapalbhati. Pamiętaj, nie ćwiczyć tak wiele uderzeń, jeśli jesteś początkującym. Zacznij od 5 uderzeń.

Ostrzeżenie : Kapalbhati mogą być szkodliwe, jeśli nie praktykował prawidłowo.

Shakti joga jest doskonałym wyborem, jeśli chcesz wypróbować inny rodzaj jogi. regularnie ćwiczyć i dostać swoje zapewnionych korzyści. Czy udostępniać informacje zwrotne. Praktykowanie szczęśliwy!