Shakti Yoga – Nedir Ve Faydaları Nelerdir?

Home » Review » Fitness » Shakti Yoga – Nedir Ve Faydaları Nelerdir?

Shakti Yoga - Nedir Ve Faydaları Nelerdir?

zaman zaman stresli hissediyor musunuz? fiziksel uygunluk ile birlikte nihai huzur keşfetmek ister misiniz? İşte bütün ihtiyaçlarınıza akıllı bir çözüm. eşsiz ve YogaOrama ile sınıf yoga stilleri en iyi öğrenin ve sizin için mükemmel bir fitness rejim seçin.

size sağlıklı ve formda kalmanıza zihinsel barış yanı sıra yardımcı kazanmak yardımcı olacaktır iyi yoga stili bulmak için yalvarmak, sonra Shakti Yoga sizin için nihai bir seçim olabilir. Ayrıca denilen yoga Shakti, bu haklı daha alt karın ve kalça hareketi odaklanır olarak yoga bir dişil yolu olarak adlandırılmıştır.

kelime ‘Şakti ‘yaratıcı enerjiyi’ anlamına Sanskritçe’de elde edilmiştir. Shakti Yoga Güç Vinyasa yoga ve Shakti Vinyasa yoga ayrılmıştır. insanlar pranayama ve meditasyon ile birlikte evde pratik çeşitli asanas vardır.

Shakti Yoga kolayca evde pratik olabilir yoga böyle bir şeklidir. Tek gereken biraz zaman ve yoga bu eşsiz türünü uygulamaya çalışmasıdır. Bu Shiva Shakti yoga parçası olarak kabul edilmektedir belli asanas / pozlar vardır. Bu asanalardan Bazı Surya Namaskara’dan dahil edilmiştir.

Güneş Selamlama veya Surya Namaskara’dan Shakti Yoga dahildir. Bu asana pürüzsüz hareketi vurgular ve farklı pozlar arasında geçiş yapar. Surya Namaskara’dan da bakış manevi açıdan görülmektedir. Bu Hintçe geleneğine göre Rab Surya ibadet göstermektedir.

Shakti Yoga Poses

12 adım vardır / Birlikte Güneş selam olsun oluşturan birbiriyle teşkil etmektedir. Basit bir şekilde güneş selam olsun öğrenmek başlamak aşağıda verilmiştir ve adım adım talimatlar izleyin: –

1 Pose:  düz durun. Bir dua konumu / Anjali mudra birlikte ellerini getirin. Nefes.

2 Poz:  Nefes ve yukarı yönde ellerinizi kaldırın, birlikte avuç tutmak. Geriye vücudunuzun üst kısmını bükün.

3 Poz : parmaklarınızla ayak dokunmak ileri viraj Exhale. (Belden Bend)

4 Poz:  Nefes ve sağ bacak geri adım; Sırtını kemer ve Çenenizi kaldırın.

5 Pose:  Şimdi nefes ve sol bacak geri adım. Her iki bacak bir tahta konumda olmalıdır. Onları gerin. İşte, vücut ağırlığı el ve ayaklarda tamamen dengelidir.

: 6 Poz   Dizlerin, göğüs ve alnı indirin ve yere temas.

7 Pose:  ileri germek ve geriye viraj, Nefes. Kollar düz tutun. Bu konum aynı zamanda Sarpasana, Bhujangasana veya yılan pozisyonu olarak bilinir.

8 Pose:  ayak parmaklarına kıvrılıp, Exhale ve kalçanızı kaldırın.

9 Poz:  Nefes ve zeminde gergin ayak üstü ile öne Sağ bacağınızı adım. Yine Çeneni kaldırıp düz bakmak.

10 Pose:  Viraj aşağıya parmaklarınızla ayak dokunmak.

11 Pose:  Başını sokacak geriye kollarınızı germek, Nefes.

12 Poz:  Nefes ve yavaşça geri birinci konuma gelir.

Bu sabah güne başlamak için çok iyi bir egzersizdir. Bu, sağlıklı bir uyum ve gün boyunca gençleşmek tutar. Ayrıca, aynı zamanda size manevi yararlar sağlar.

Surya Namaskara’dan, nefes egzersizleri veya Pranayama ile birlikte aynı zamanda Shakti yoga dahildir. Pranayama temellerini öğrenmek aşağıda listelenen talimatları ve başlamak için: –

1. Shvasana Marga Shuddi:

Pranayama bu tür pratik yaparken, öncelikle tamamen nefes zorundadır. Ardından sol burun deliği kapatın ve sağ biriyle yavaşça nefes bırakın. Bir bu birkaç vuruş yapmak zorunda. Sen başında 5 vuruşları bu başlangıç ​​ve hem de 54. tekrarlayın için sağ tarafta aynı işlemi onları sürebilir.

2. Anulom Vilom:

Bu aynı zamanda alternatif burun nefes olarak bilinir. Sağ burun deliği kapatın ve sol burun deliğinden ile nefes. Sonra hemen sol burun deliği kapatın ve sağ burun deliği ile nefes. Bu şekilde burun delikleri değiştirerek yavaş ve derin nefes deneyin.

3. Kapalbhati:

Sukhasana, Padmasana ya da (size uygun hangisi) Vajrasana poz otur. Tamamen ve derin nefes alın. Şimdi aynı anda burun delikleri hem birkaç vuruş nefes bırakın. Kapalbhati yaparken biri 108 vuruş kadar gidebilir. Eğer bir acemi iseniz o kadar çok vuruş uygulama yok unutmayın. 5 vuruş ile başlayın.

Uyarı : Düzgün uygulanan değilse Kapalbhati zararlı olabilir.

Eğer yoga Farklı türde bir denemek isterseniz Shakti Yoga mükemmel bir seçimdir. düzenli olarak Pratik ve güvence faydaları olsun. lütfen yorumlarınızı paylaşabilirsiniz etmeyin. Pratik Mutlu!