Shanti Yoga – Jak udělat a jaké jsou jeho výhody?

Home » Review » Yoga Basic » Shanti Yoga – Jak udělat a jaké jsou jeho výhody?

Shanti Yoga - Jak udělat a jaké jsou jeho výhody?

Být v klidu je nejlepší možná věc. ‚Shanti‘, jak víte, je sanskrtské slovo, které pochází z ‚Shantham,‘ což znamená, klid a cvičit jógu Shanti vám přesně to dává.

Není to jednoduchý způsob, myslí si. Výcvik zahrnuje stává fyzicky, duševně a duchovně neporušený. Snahou je naprosto stojí za to, ačkoli. Mít své energie v synchronizaci je skvělý, a to je zážitek, který nelze popsat slovy.

Zvědaví to zkusit, ne? Máme vše, co potřebujete vědět o tom, přímo tady. Číst dál.

Co je Shanti jóga?

Shanti Yoga je styl vyvinutý Shanti Gowan, známý jógy guru se sídlem v Austrálii. Narodil se a vyrůstal v Indii, že je dobře-zběhlý s koncepcí jógy a ájurvédy a vylepšil ho rozvíjet Shanti jóga.

Shanti Yoga léčí fyzickou bolest a snižuje emocionální problémy. Jedná se o celostní lék a přináší kompletní wellness. K tomu všemu, Shanti jóga je jemné, snadné a jednoduché.

Tento styl pracuje na svém těle, mysli a ducha. Fyzikální aspekty metody zahrnují jemné a relaxační cvičení, které posílí vaše klouby, svaly a kosti.

Po připevnění na fyzické aspekty, funguje to na vlastní emoční pohodu skrze meditaci a jógové dýchání. Zarovnání fyzické a duševní, je to, co dělá Shanti jóga stojí stranou.

Shanti Yoga je kombinace dechu, Jóga a meditace. Pomáhá při hojení prostřednictvím soustředění, vědomí a povědomí o těle.

To vše v kombinaci s Ayurveda, je Shanti Yoga kompletní a nejlepší. Pojďme se podívat na jeho procesu.

Shanti Yoga Practice

Shanti jóga praxe zahrnuje tři kroky, které jsou vnější jógu, vnitřní jógu a integrální jógy.

vnější Yoga

Vnější jóga je fyzický aspekt Shanti jógy. Skládá se ze sady Jóga, které posílí vaše tělo a otevřou své jádro. Dělají vaše tělo pružné a vaše končetiny agilní.

Účelem je to, aby se vaše tělo zdravé vnější a tím chránit a podporovat své vnitřní tkáně.

Pojďme se dozvědět o některých Shanti Jóga níže.

1. Bhujangasana (Low Cobra Pose)

Bhujangasana nebo Low Cobra Pose je mírné variace Cobra Pose. Tady, netáhnou tolik jako ty v Cobra Pose. Póza podobá zvednutou hlavu hada. Bhujangasana je energizující backbend, a je třeba jej držet tak dlouho, jak budete cítit pohodlně.

2. Bitilasana (kráva Pose)

Bitilasana nebo kráva Pose připomíná postoj krávy, a je proto pojmenován tak. Sanskrit slovo ‚Bitila‘ rozumí kráva. Bitilasana je klečící asana a funguje nejlépe, když cvičil v dopoledních hodinách. Držet pózu tak dlouho, jak budete cítit pohodlně v něm.

3. Padmasana (lotosu představují)

Padmasana nebo Lotus Pose je perfektní sedu, který je také tradiční praxe sedí ve starověké Indii. Tato póza se předpokládá, že meditovat. Je to výraznější verze jednoduchého dřepu. Sedět v něm tak dlouho, jak to půjde.

4. Vrikshasana (Tree Pose)

 Vrikshasana nebo Tree Pose je stojící asana, který je ideální pro získání rovnováhy. To je vykonáváno s otevřenýma očima, na rozdíl od mnoha jiných ásan. Ásana je podobné pozici stromu. Držet pózu, dokud můžete vyrovnat ji na jedné noze pohodlně.

5. Adho Mukha Svanasana (dolů směřující psa)

Adho Mukha Svanasana nebo dolů směřující Dog Pose je převrácený póza, která vypadá jako pes předklonu. Cvičit ásany na lačný žaludek brzy ráno pro dosažení nejlepších výsledků. Držet pózu tak dlouho, dokud není žádný tah, stretch, nebo jakékoliv jiné bolesti.

vnitřní Yoga

Vnitřní Jóga je uzdravení a posílení své vnitřní orgány tím, že uvolňuje, šíření a regulaci toku prány v celém těle. A to se děje praxí Pranayama, což je jógové dýchání.

Tady jste v kontrole nádechu a výdechu vzduchu a také zcela vědomi tohoto procesu.

integrální jóga

Integrální Jóga se zaměřuje na harmonizaci a vyvážení psychiku a najít spojení mezi myslí a tělem. Poté, co bylo dosaženo, jste si vědomi své duše a jeho místo v širším všeobecným duchem.

Výhody Shanti jógy 

 • Shanti Yoga zmenšuje překážky v toku Prana a napomáhá v šíření do každého města, každý nervových zakončení, a každé vlákno vašeho bytí.
 • Posiluje imunitu.
 • Zlepšuje spánek a umožní vám lépe spát.
 • Zajišťuje duševní klid.
 • Shanti zotavení jóga pomáhá po operaci nebo chemoterapie.
 • Zmírňuje bolesti pohybového systému.
 • Shanti jógy zlepšuje pružnost těla a snižuje tuhost.
 • Léčí psychosomatických poruch.
 • Nabízí efektivní řešení pro hubnutí a obezitě.
 • Shanti jóga může léčit a předcházet fibromyalgie.
 • Snižuje vysoký krevní tlak.
 • Pomáhá při kloubních potížích, artritidě a rehabilitaci.
 • Shanti jóga re-nabudí organismus a působí proti únavě.
 • Stimuluje krevní oběh energie v těle a zlepšuje duševní jasnost.

Znalecké Odpovědi pro čtenáře Otázky

Mohu cvičit jógu Shanti zatímco zotavuje ze zranění, operace?

Ano, ale pouze po konzultaci se svým lékařem a učitelem jógy.

Je Shanti Yoga náboženské?

No, Shanti Yoga má duchovní prvky, které vám pomohou lépe sami.

Kombinace psychické, fyzické a duchovní wellness je nejlepší způsob, jak žít, a když tam je osvědčený způsob snadno dostupné, které vám pomohou jej dosáhnout, měli byste se naučit a okamžitě cvičit. Udělat Shanti Yoga součástí vašeho života, a nebudete litovat. Pokračuj.