Shavasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Home » Review » Yoga Basic » Shavasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Shavasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Poz shavasana, Savasana veya Ölü Asana olduğu Shava – Ölü; Asana – Poz; ve diye bildirilir – Shuh-vah-sana; Sanskritçe:  शवासन

Bu poz nedenle bunun adını, ölü bedenin duruş benzer ve olduğunu. Shava  (शव Sava) “ceset” anlamına gelen ve  Asana  (आसन, Asana) “duruş” veya .Bu pozisyon oldukça kolay görünüyor “koltuk”, ancak tamamen vücudunuzu rahatlamaya ihtiyaç beri o da en zor biri olabilir anlamı ve zihin. Bu poz genellikle aktif bir yoga seansından sonra uygulanmaktadır. Derin şifa telkin ve tamamen vücudunuzu rahatlatır. Ayrıca son derece yorgun ve hızlı bir şekilde işe geri almak gerektiğinde poz bu uygulama olabilir. Bu canlandırıcı ve gençleştirici olduğunu.

Ne Should Know Asana Pratiği önce

Shavasana dinlenme ve rahatlama teşvik etmektedir. Ancak, bunu pratik olarak uykuya dalma kendinizi dizginlemek gerekir. Eğer uykulu hissediyorsanız, tüm yapmanız gereken daha derin, daha hızlı nefes almaktır etmektir. Konsantrasyon Bu asana için kilit öneme sahiptir.

Seviye: Temel
Stil: Aştanga Yoga
Süre: 10-12 dakika
Repetitions: Yok
Güçlü: vücudu geri yükler

Shavasana (Ceset Pose) Nasıl Yaparsınız

  1. poz süresi boyunca hiçbir rahatsızlık olacağını sağlanması yere düz uzanın. Eğer rahat, ancak herhangi bir yastık veya minder koymayın emin olun. Eğer sert bir yüzeye yalan eğer iyi olacaktır.
  2. Gözlerini kapat.
  3. onlar rahatça fark vardır öyle ki bacaklarını yerleştirin. Bacaklarınızı tamamen dinlenmek ve ayak parmakları yana dönük olduğundan emin olun.
  4. Kolların açık avuç bırakarak ve yukarı bakacak şekilde, biraz ayrı vücudunuzun boyunca yerleştirilmiş ve olmalıdır.
  5. Şimdi yavaşça ayak parmakları başlayarak vücudunuzun her alanda dikkat çekmek. Bunu yaparken, derin gevşeme hali vücudunuzu ayarı, yavaş yavaş, henüz derin nefes. sürecinde uykuya dalmak etmeyin.
  6. yavaşça, henüz derinden nefes al. Bu tam gevşeme kazandıracaktır. Nefes alırken, vücudunuz enerji alacaktır, ve siz nefes gibi vücudunuzun sakin olur. Diğer tüm görevleri unutarak kendinizi ve vücut üzerinde odaklanın. gidip teslim edelim! Ama uyumadığınıza emin olun.
  7. Yaklaşık olarak 10 ila 12 dakika vücudunuzun bir tarafa rahat ve tazelenmiş, rulo hissediyor, gözlerini tutarak kapattı. Eğer Sukhasana kadar oturmak kadar bir dakika pozisyonda kalın.
  8. Birkaç derin nefes alın ve tekrar gözlerini açmadan önce çevrenizdeki farkındalığını kazanmak.

Önlemler Veya shavasana Of Kontrendikasyonlar

Bu asana kesinlikle güvenlidir ve herkes ve herkes tarafından yapılabilir. Doktorunuz Sırt üstü yatmak etmemenizi tavsiye ettiğini sürece, bu asana uygulama olabilir.

Eğer hamileyseniz, bir konfor için destek başını ve göğsünü dinlenmek için iyi bir fikir olabilir.

Başlangıç ​​İpucu

Bizim meşgul, stresli hayatlarımızda, tamamen gidip dinlenmek izin oldukça görev olabilir. Shavasana hakkında en zor kısmı kasık yumuşar, böylece uyluk kemiklerinin başları yayınlayacak. kasık yumuşatmak etmezse, bu uygun nefes kısıtlamak ve dolayısıyla vücutta gerginlik yaratabilir. Bununla mücadele etmek için, çünkü ağırlığı basılı kasık katlama yerinden, uyluk beş kiloluk ağırlıkları yerleştirebilir ve ardından uyluk kemiğinin başını düşünebiliriz.

Gelişmiş Değişiklikler Pose

  1. Eğer omuz, göğüs veya sırt gerginlik yaşarsanız, omuzlar katta rahat etmeyecek ve bu boyun ağrılarını olacaktır. Bu durumda, biraz başınızı yükseltmek ve boyun ile aynı seviyeye getirmek için iyi bir fikirdir. Bu ensesini yumuşatmaya yardımcı olacaktır. Tek yapmanız gereken tek şey senin omuzlarında üst biter şekilde başınızın altına bir katlanmış battaniye konur.
  2. Alt sırt kasları veya harmstrings sıkı ise, poz ceset veya savasana uygulama yaparken bacaklarınızı yükseltmek için iyi bir fikir olabilir. Eğer alt sırt ve kalçada ağrı ve rahatsızlık olduğunda bu bile iyi çalışır. Tek yapmanız gereken tek şey bir dizlerinizin altına hakkını desteklemek yerdir. Bir el altında destek yoksa, sen battaniye biriktirecek ve dizlerinizin altına koyun olabilir.

Shavasana Faydaları (Ceset Pose)

Bu duruş Yoganın en önemli duruşlar biridir ve sayısız faydaları vardır.

1. Bir meditative Finale Vücut Getiriyor

vücut rahatlatır ve sırayla hücre ve dokuları ve bültenleri stresi onarmaya yardımcı olan bir derin meditatif halde, gider.

2. rahatlatır Ve Vücut yatıştırır

Shavasana yeniler ve vücut gençleştirir. O yoğun biri olmuştur, özellikle eğer antrenman için büyük bir sonudur. Savasana aynı zamanda batmaya egzersiz için uzay ve zaman verir. Bu egzersiz ve günlük işleri arasında mükemmel bir tampon olduğunu.

3. Kan basıncı ve Anksiyete azaltır

Vücudunuzun rahatlatır ve yatıştırır gibi, kan basıncı da düşer ve bu kalbini dinlenmesine yardımcı olur. Sonuç olarak, anksiyete kontrol altında.

4. konsantrasyon ve bellek geliştirir

meditasyon doğrudan etki odaklanma ve konsantrasyon olduğunu. Eğer shavasana içinde ise vücudunuzun her alana odaklanmak iken, zihniniz otomatik konsantrasyon ve hafızayı geliştirir.

Enerjinin 5. artırır Düzeyleri

Savasana anlık enerji kazanmak için en hızlı ve en güvenli yoldur. 10 dakikalık ara vücudunuzun bir enerji yüklemesi yapar ve böylece, verimliliği artırır.

Shavasana arkasında Bilim (Ceset Pose)

Shavasana egzersiz ve dengeli bir diyet senin kadar önemlidir beden ve zihin, nihai rahatlama sağlar.

, Büküm, sözleşme ve kasların ters çevrilme germe içerir yorucu antrenmanın ardından shavasana vücudunuzun dinlenme ve yeniden toplamak için izin verir. Hatta en ihmal edilen kaslar zaman bu kadar kısa bir süre içinde kendi stres bırakmaya biraz zaman alacak.

Yoga nöromüsküler bilgilerin bir sürü ile sinir sistemini donatır. Shavasana zihniniz günün düzenli stres ile meşgul alır önce sinir sistemi bu bilgiyi entegre yardımcı olur.

Shavasana aklını ve vücudun derin bilinç kazandırır. Sen almak her nefes derece farkına varır. Bu nedenle, içinde ilgilenenler için derin meditasyon için harika bir başlangıç ​​olabilir.

Yoga bir ritüel. Egzersizin etkileri zihin ve beden içine sızmak için uygulama kendisi, ardından yukarı sıcak ile başlar ve entegrasyon aşamasında bir tür ile sona içindir. Shavasana o elde etmesine yardımcı olur. Bu tatmin edici bir egzersiz için mükemmel sonudur.

Hazırlık Poses

Eğer tüm aktif asanas ve pranayamas tamamlanınca Bu asana yapılmalıdır.

Takip Poses

Sukhasana veya kolay poz ile shavasana kadar izleyin.

Zihni rahatlatır ve vücudu iyileştiriyor. En iyi bölüm bu asana yapmak için hiçbir çaba gerektirir ve size gidip gerçekten dinlenmek izin fırsatı sağlamasıdır. tüm meyvelerini yoga rejime bu temel asana ekleyin.