Sivananda Yoga – Bütün Asana’lar ve Sağladıkları

Home » Review » Yoga Basic » Sivananda Yoga – Bütün Asana’lar ve Sağladıkları

Sivananda Yoga - Bütün Asana'lar ve Sağladıkları

Biliyor musun? Yoga fiziksel enerji ile birlikte zihinsel huzur bulabileceğiniz tek tekniktir. Geleneksel kitaplarında Yoga çalışmalarını binlercesi var. Bir insanın bir günde tüm asanalardan uygulama olamaz açıktır. Ama birkaç pratik ve mastering sen, güç kazanmak kendine güvenen ve enerjik olmanıza yardımcı olabilir.

Sivananda Yoga vendanta Dhanwantari Ashram’dan ve yolları yıllar içinde büyük popülerlik kazanmıştır. Yoganın Bu form, geleneksel meditative ve yavaş bir süreçtir. Swani Sivananda tarafından Swara yoga Pranayama (nefes egzersizleri), Güneş selamlarımla ve 12 asanas oluşmaktadır.

Pranayama:

pranayama yaparken şu basit adımları izleyin:

Derin bir nefes al , sol burun deliği ile sağ burun deliği kapatın ve nefes. Sonra hemen sol burun deliği kapatmak ve sağ burun deliği ile nefes. Bu şekilde burun delikleri değiştirerek hızlı nefes deneyin. Daima yavaş nefes. Bu burun geçişini temizleyerek yardımcı olur. Bunlar sahip solunum problemleri bu pratik önce bir doktora danışmak gerekir.

Güneş Selamlar  da Sivananda yoga önemli bir öğesidir. Eğer bu basit adımları izleyin yapmanız gereken tek şey başlamak için:

Adım 1:  düz bir pozisyonda durup dua pozisyonunda haydi eller getirmek. Burada nefes gerekir.

2. Adım:  Şimdi nefes ve birlikte avuç tutarak yukarı yönde ellerinizi kaldırın.

 3. Adım: parmaklarınızla ayak dokunmak öne eğilmesini sonra Exhale ve.

Adım 4:  Tekrar nefes ve geri Sağ bacağınızı adım, sırtını kemer ve Çenenizi kaldırın.

Adım 5:  Şimdi nefes ve sol bacak geri adım. Şimdi her iki bacak aynı tahta konumdadırlar. Kadar olabildiğince Uzatın. İşte, vücut ağırlığı el ve ayaklarının üzerinde tamamen size bağlıdır.

6. Adım:   Şimdi dizler, göğüs ve alnı düşürmek ve yere temas.

Adım 7:  ileri esneme ve geriye doğru bükülme, nefes. Düz kollarınızı tutun. Bu konum aynı zamanda Sarpasana veya yılan pozisyonu olarak bilinir.

Adım 8:  Bu adımda, nefes ve vücut, kalça yukarı kaldırın ve daha sonra olduğu kadar olabildiğince bunu germek için denemek zorunda. Tüm bedeniyle ağırlık eli ayağı düzgün dengelenmiştir.

Adım 9:  Nefes ve zeminde gergin ayak üstü ile öne Sağ bacağınızı adım. Yine Çeneni kaldırıp düz bakmak.

Adım 10:  Yine, viraj aşağı parmaklarınızla ayak dokunmak.

Adım 11:  Nefes ve başınızın üzerinden geriye doğru kollarınızı germek.

Adım 12:  birinci pozisyona geri gelmek hafifçe Exhale ve.

Surya Namaskara’dan mastering sonra, bir 12 duruş veya Sivananda yoga dahildir asanalardan öğrenmeye ihtiyacı vardır. Yoganın bu formun 12 temel asanas şunlardır:

Shirshasana:

Bu asana yaparken, önce Vajrasana pozisyonda yerde oturmak zorunda. Şimdi sağ el ve sol el ile sağ kol ile sol kolunuzu tutmak mümkün olacak şekilde Ellerinizi yere koyun. Şimdi avuçlarınızın arasında başınızın tacı yerleştirmek deneyin. Sonra hafifçe yukarı doğru bacaklarınızı almaya çalışın. Bu Ardha Shirshasana olarak bilinir. bu şekilde dengeleme deneyin. Başarıyla dengeleme öğrenmek sonra, sonra vücut ile düz bir çizgide yukarı yönde bacaklarınızı hareket ettirmek için deneyin. 30 saniye ve serbest bırakılması için bu pozisyonda kalın. Her zaman herhangi bir asana çıkıp doğru yolu bunu içine girmek yoludur, hatırlıyorum.

Sarvangasana:

Bu, aynı zamanda, omuz standı olarak da bilinir. Burada, bir hasır üzerinde ilk yalan zorunda ve zemin sırtını bekletin. Sonra yukarı yönde bacaklarınızı kaldırarak denemek zorunda. Hatta aynı için ellerin destek alabilir. onlar pozisyonda sabit kalması yardımcı böylece size geri ellerini dinlenmeye çalışın. bacaklarını havaya koyduğumuzda, vücut ile düz bir hizada getirmek ve kadar olabildiğince bunu germek için deneyin. 30 saniye bu pozisyonda kalın ve sonra serbest bırakın.

Halasana:

Eğer poz Sarvangasana içinde sabit olduğunda, denemek ve başınızın üzerinden aşağıya doğru bacaklarınızı getirmek. Yine, burada konumunuzu desteklemek için sırt üstü ellerinizin avuç bekletin.

Matsyasana:

dizleriniz bükük, katta ayakları yere Sırt üstü yatın. Nefes ve yerden hafifçe üst beden kaldırın ve kalça altına ellerini kaydırın. Sonra ellerinizi sırtında kalçalarınızı bekletin. 15 saniye ve serbest bırakılması için sürekli kalın.

Paschimotthanasana:

Önünüzde ileri uzatılmış hem bacakları yere otur. ileri Kollarınızı ve vücudu esnetin ve ayak parmaklarına dokun deneyin. olabildiğince çok ve ayak parmaklarına ulaşmaya çalışırken dizlerinizi bükün.

Bhujangasana:

Bu pozda, bir yılan benzer kavisli poz kendinizi konumlandırmak gerekiyor. Alınından yere temas şekilde yere uyuyun. Şimdi vücudunuza yakın saklanmış olur o şekilde Omuzlarında altında avuç yerleştirin. ayak yukarıdan aşağı mat içine bastırır şekilde bacaklarınızı gerin. Şimdi nefes ve yavaşça yukarı doğru göğüs göndererek, kollarınızı uzatmak için ellerinizi basın. Bu poz yılan gibi görünüyor ve nedenle kobra poz denir ya yılan oluşturmaktadır.

Shalbasana:

Ellerinizi yere dinlenme senin uyluk ve alnın altında istirahat ile göbek uzanın. Şimdi 10 inç sol bacak kadar yükseltmeye çalışıyoruz. Bundan sonra da sağ bacak ile aynı şeyi deneyin. Nihai aşamada, hem ayaklı bunu.

Dhanurasana:

Yay teşkil gibi bu da bilinmektedir. Burada yapmanız gereken tek şey göbek yere dokunmadan ile yere uzanıp etmektir. göğsünüze yanında ellerini tutun. Şimdi derin bir nefes alın ve bacaklarınızı kaldırın ve yukarı uyluk. Aynı zamanda, kendi elleriyle bacaklarını yakalamak için denemek zorunda. 30 saniye ve serbest bırakılması için bu pozisyonda kalın.

Ardha Matsyendrasana:

Düz önünüzde dışarı bacaklarınızı yere otur. Sağ bacak altında sol ayağını kaydırarak sonra yere ayak koydu ve dizlerinizi bükün. katta sol bacak dışında yatırın. sol bacak üzerinde sağ ayak Adım ve yere durmak. Sadece sağ kalçasında arkasında zemine karşı sağ elini basın ve diz yakınında sağ uyluk dış sol üst kol ayarlayın. Sağ diz tavana doğrudan işaret edecektir. Burada, nefes ve sağ uyluk iç tarafına doğru çevirmek zorunda. Yaklaşık 30 saniye boyunca bu pozisyonda kalın ve sonra serbest bırakın. de bu başka bir yol yapmayı deneyin.

Kaksana:

avuç içi aşağı ayaklarınızın önünde ellerinizi yere koyun. dirseklerinizi bükün ve dirsek yukarıdaki kolların üst kısmında dizlerinizi yerleştirin. Ayaklarınızı yerden kademeli olarak gelene kadar hafifçe Ellerinizi üzerinde ileriye Kilonuzu kaydırmaya. pozisyona hop vermeyin. Her zaman bu pozisyonu tutarken ellerinizin önünde yere bakmaya devam et. 10 saniye tutun ve sonra serbest bırakın.

Padahastasana:

Ayaklarınızı birbirine değecek ile Dik dur. Şimdi nefes ve parmaklarınızla ayak dokunmak kalçalarınla ​​aşağıya doğru bükün. tüm süreç içinde gergin kollarınızı tutun. Şimdi yavaşça yukarı doğru yükselir ve ilk pozisyona geri dönün.

Trikonasana:

Geniş ayrı ayaklarını ayrı düz durun. Şimdi 15 dereceye dışarı 90 derece ve sol ayak sağ ayağını dışarı çıkarmak. Vücudunuzun ağırlığı her iki ayakta eşit dengeli olduğundan emin olun. Şimdi kalça aşağı doğru, sağ tarafına vücudunuzu bükün. böylece sol el havaya gelmesini sağlayan düz bel tutar ve sağ el aşağı gelir ve zemin dokunuyor. düz bir çizgide kolunu da tutmaya çalışın. diğer tarafta tekrarlayın.