Sivananda Yoga – Všechny Asanas a jejich výhody

Home » Review » Yoga Basic » Sivananda Yoga – Všechny Asanas a jejich výhody

Sivananda Yoga - Všechny Asanas a jejich výhody

Víš? Jóga je jediná metoda, kde můžete najít duševní klid spolu s fyzickou energii. Existují tisíce jógových ásan v tradičních knih. Je zřejmé, že člověk nemůže praktikovat veškeré ásany za jeden den. Ale cvičení a mastering některé vám pomohou získat sílu, stal sebevědomý a energický.

Sivananda jóga vendanta dhanwantari ášramu a její způsoby získaly obrovskou popularitu v průběhu let. Tato forma jógy je tradiční, meditativní a pomalý proces. Swara yoga by Swani Šivánandou se skládá z Pranayama (dechová cvičení), Sluneční pozdravy a 12 ásan.

Pranayama:

Zatímco dělá pránájámu, postupujte podle následujících jednoduchých kroků:

Zhluboka se nadechněte Zavřete pravou nosní dírku a nadechněte se levou nosní dírkou. Pak okamžitě zavřít levou nosní dírku a vydechněte pravou nosní dírkou. Tímto způsobem se snaží rychlé dýchání změnou nozdry. Vždy inhalovat pomalu. To pomáhá při čištění nosní průchod. Těch, které mají problémy s dýcháním muset poradit se s lékařem před prováděním této.

Pozdrav slunci  jsou také důležitým prvkem Sivananda jóga. Vše, co musíte udělat, je sledovat tyto jednoduché kroky, jak začít:

Krok 1:  Stojan v přímé poloze a aby vaše ruce v modlitbě pozici. Zde máte k výdechu.

Krok 2:  Nyní inhalovat a zvedněte ruce směrem vzhůru, aby vaše dlaně.

 Krok 3: Vydechněte a poté ohnout dopředu na dotek nohy s prsty.

Krok 4:  Znovu nadechnout a krok pravou nohu zpět, oblouk záda a zvedněte bradu.

Krok 5:  Nyní vydechnout a krok zpět svou levou nohu. Nyní obě nohy jsou ve stejné pozici prkna. Natáhnout ho, stejně jako můžete. Zde se vaše tělesná hmotnost je zcela v rukou a nohou.

Krok 6:   Nyní snížit kolena, hrudníku a čelo a dotýkat země.

Krok 7:  nádechu úsek dopředu a ohýbat dozadu. Držte ruce rovně. Tato pozice je také známá jako Sarpasana nebo pozice hada.

Krok 8:  V tomto kroku budete muset výdechu a zvedněte své tělo, boky a pokuste se jej natáhnout co nejvíce to půjde. Hmotnost celého těla je správně dáno na rukou a nohou.

Krok 9:  Nadechněte se a krok pravou nohu dopředu v horní části nohy natažené na podlaze. Opět zvednout bradu a dívat přímo.

Krok 10:  Opět ohnout dolů na dotek nohy s prsty.

Krok 11:  Nadechněte se a protáhnout paže dozadu od nad hlavou.

Krok 12:  Vydechněte a jemně vrátit na první pozici.

Po zvládnutí Pozdrav slunci, je třeba se naučit 12 pozic nebo ásany, které jsou zahrnuty v Sivananda jóga. Těchto 12 základních ásan této formy jógy jsou:

Shirshasana:

Zatímco dělá tento ásany, musíte nejprve sednout na podlahu Vajrasana poloze. Nyní položte ruce na zem tak, že budete schopni udržet svou levou ruku s pravou rukou a pravou ruku s levou rukou. Nyní se snaží umístit korunu hlavy mezi dlaněmi. Potom zkuste vzít nohy mírně nahoru. Toto je známé jako Ardha Shirshasana. Zkuste vyvažování to takhle. Po úspěšném naučit vyvažování, pak se snaží přesunout své nohy směrem vzhůru v přímé linii se svým tělem. Zůstane v této poloze po dobu 30 sekund a uvolněte. Vždy pamatujte, že správný způsob, jak vyjít z jakéhokoliv ásan je způsob, jak vstoupit do něj.

Sarvangasana:

To je také známý jako ramenní stojanu. Zde máte na první ležet na podložce a odpočinout si záda na podlaze. Pak budete muset vyzkoušet zvedání nohy směrem nahoru. Můžete si dokonce vzít podporu svých rukou pro stejný. Pokuste se na vás zádová opěrka rukou tak, aby vám pomohou zůstat stálý v poloze. Jakmile se vaše nohy jsou ve vzduchu, se snaží přivést je v přímém zákrytu se svým tělem a natáhnout ho, stejně jako můžete. Zůstaňte v této poloze po dobu 30 sekund a pak je uvolněte.

Halasana:

Když jste v ustáleném v Sarvangasana představovat, vyzkoušet a přinést nohy dolů z nad hlavou. Opět zde odpočinout dlaň ruce na zádech, aby podpořila svou pozici.

Matsyasana:

Lehněte si na záda na podlaze s pokrčenými koleny, nohama na podlaze. Nadechněte se a zvedněte horní část těla mírně nad zem a posuňte ruce pod hýždí. Pak se na hřbetech rukou odpočinku hýždě. Zůstává stálý po dobu 15 sekund a uvolněte.

Paschimotthanasana:

Sedněte si na zem s oběma nohama rozšířena dopředu před vámi. Natáhnout ruce a tělo dopředu a snaží se dotknout prsty. Pokrčte kolena, stejně jako je to možné, a pokusit se dosáhnout prsty.

Bhujangasana:

V této póze, musíte umístit se do zakřiveného póze, která připomíná hada. Spát na zemi takovým způsobem, že vaše čelo dotkne země. Nyní umístit své dlaně za ramena takovým způsobem, že se dostane zastrčený v blízkosti vašeho těla. Protáhnout nohy tak, že horní část nohou tlačí dolů do rohože. Nyní inhalovat a pomalu stiskněte ruce natáhnout ruce, posílání hrudník nahoru. Tato póza vypadá jako had, a proto se nazývá kobra představovat nebo had představovat.

Shalbasana:

Lehněte si na břicho s rukama odpočívá pod stehna & čelo spočívat na podlaze. Nyní se snaží zvýšit svou levou nohu až 10 palců. Za to, že se snaží dělat to samé s pravou nohou taky. V konečné fázi to s oběma nohama.

Dhanurasana:

Toto je také známé jako Bow představovat. Jediné, co musíte udělat, je zde ležet na podlaze s břicho dotýká země. Udržujte ruce vedle vaší hrudi. Nyní se zhluboka nadechněte a zvedněte nohy a stehna nahoru. Ve stejné době, budete muset snažit chytit nohy rukama. Zůstane v této poloze po dobu 30 sekund a uvolněte.

Ardha matsyendrasana:

Sedět na podlaze s nohama rovně ven před vámi. Pokrčte kolena, dát si nohy na zem a pak přesuňte levou nohu pod vaší pravé noze. Položit na vnější straně levé nohy na podlaze. Krok pravou nohu přes levou nohu a postavit ji na podlahu. Stiskněte pravou ruku na zem těsně za pravé hýždi a nastavit pomocí levé paži na vnější straně pravého stehna blízko kolena. Pravé koleno bude ukazovat přímo na strop. Zde máte vydechnout a otočit směrem k vnitřní straně pravé stehno. Zůstane v této poloze po dobu 30 sekund a pak je uvolněte. Vyzkoušejte to na druhou stranu taky.

Kaksana:

Položte ruce na zem před vašima nohama s dlaněmi dolů. Pokrčte kolena a umístit vaše kolena v horní části paží nad lokty. Mírně posunout svoji váhu dopředu přes ruce, dokud vaše nohy přicházejí postupně z podlahy. Nenechte hop do správné polohy. Vždy mějte při pohledu na podlaze v přední části svých rukou, zatímco drží tuto pozici. Držet po dobu 10 sekund a pak je uvolněte.

Padahastasana:

Postavte se rovně s nohama navzájem dotýkají. Teď vydechněte a ohýbat dolů z vašich boků na dotek nohy s prsty. Držte ruce natažené v celém procesu. Nyní se pomalu stoupat nahoru a vrátit se zpět na první pozici.

Trikonasana:

Postavte se rovně, oddělte vaše nohy daleko od sebe. Nyní otočte pravou nohu na 90 stupňů a levou nohu ven o 15 stupňů. Ujistěte se, že váha vašeho těla je dáno rovnoměrně na obě nohy. Nyní ohnout své tělo na pravé straně, směrem dolů z boků. Udržuje pas rovný, což umožňuje vaše levá ruka přijít do vzduchu a vaše pravá ruka jde dolů a dotkne země. Snažte se, aby obě ramena v jedné přímce. Opakujte na druhé straně.