Sivananda Yoga – Wszystkie Asany i ich korzyści

Home » Review » Yoga Basic » Sivananda Yoga – Wszystkie Asany i ich korzyści

Sivananda Yoga - Wszystkie Asany i ich korzyści

Czy wiesz? Joga jest jedyną techniką, gdzie można znaleźć spokój psychiczne wraz z energii fizycznej. Istnieją tysiące asan jogi w tradycyjnych książek. Jest oczywiste, że osoba nie może praktykować asany wszystkie w jeden dzień. Ale ćwiczenia i opanowanie kilku pomoże Ci zdobyć siłę, staje się pewny siebie i energiczny.

Sivananda joga vendanta dhanwantari aśramie i jego sposoby zyskały ogromną popularność w ostatnich latach. Ta forma jogi to tradycyjny, medytacyjny i powolny proces. Swara joga przez Swani Sivananda obejmuje pranajamy (ćwiczenia oddechowe), pozdrowienia słońce i 12 asan.

Pranajama:

Robiąc pranayamę, wykonaj następujące czynności:

Weź głęboki oddech zamknąć prawe nozdrze i wdech z lewego nozdrza. Wtedy natychmiast zamknąć lewe nozdrze i wydech z prawego nozdrza. W ten sposób starają szybki oddech zmieniając nozdrza. Zawsze wdychać powoli. To pomaga w oczyszczaniu przewodu nosowego. Te mające problemy z oddychaniem mają przed praktykowania tego, aby skonsultować się z lekarzem.

Sun Pozdrowienia  są również ważnym elementem Sivananda jogi. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać te proste kroki, aby zacząć:

Krok 1:  Stań w pozycji wyprostowanej i przynieść swoje ręce w pozycji modlitewnej. Tu trzeba wydech.

Krok 2:  Teraz wdech i podnieść ręce w kierunku do góry, trzymając dłonie.

 Krok 3: Wydech, a następnie wygiąć naprzód dotykać stopy palcami.

Krok 4:  Ponownie wdychać i krok prawą nogę do tyłu, łuk plecach i unieś podbródek.

Krok 5:  Teraz wydech i krok do tyłu lewą nogę. Teraz obie nogi są w tej samej pozycji deski. Naciągnąć go tak bardzo jak to tylko możliwe. Oto Twoja masa ciała jest całkowicie na rękach i nogach.

Krok 6:   Teraz opuść kolana, klatkę piersiową i czołem i dotknąć ziemi.

Krok 7:  Wdech, rozciągają się do przodu i do tyłu zagięcie. Trzymaj ramiona prosto. Ta pozycja jest znana również jako Sarpasana lub położenie węża.

Krok 8:  Na tym etapie trzeba wydech i unieś biodra swoje ciało, a następnie spróbuj naciągnąć go tak bardzo jak to tylko możliwe. Ciężar całego ciała jest prawidłowo wyważone na rękach i nogach.

Krok 9:  Wdech i krok prawą nogę do przodu z górnej części stopy rozciągniętego na podłodze. Ponownie podnieś swoją głowę i spojrzeć prosto.

Krok 10:  Ponownie, zginać w dół, aby dotknąć stopy palcami.

Krok 11:  wdech i wyciągnij ręce do tyłu, z nad głową.

Etap 12:  wydech i ostrożnie się z powrotem do pierwszego położenia.

Po opanowaniu Surjanamaskar, trzeba nauczyć się 12 postawy lub asany, które są zawarte w Sivananda jogi. W 12 podstawowych asan tej formy jogi są następujące:

shirshasana:

Podczas wykonywania tej asany, trzeba najpierw usiąść na podłodze w pozycji Vajrasana. Teraz połóż dłonie na ziemi w taki sposób, że będziesz w stanie utrzymać swoją lewą rękę z prawą ręką, a prawą ręką z lewej strony. Teraz spróbuj umieścić koronę z głowy między dłońmi. Następnie spróbuj wziąć nogi lekko do góry. Jest to znane jako ardha shirshasana. Spróbuj równoważenia to w ten sposób. Po pomyślnym nauczyć równoważenia, a następnie spróbuj przenieść swoje nogi w kierunku do góry w linii prostej ze swoim ciałem. Pozostawać w tej pozycji przez 30 sekund i uwolnienia. Zawsze należy pamiętać, właściwa droga, aby wyjść z każdej asany jest sposób wprowadzić do niego.

Sarvangasana:

Znane jest to również jako stojak na ramię. Tutaj masz do pierwszego leżą na macie i odpocząć plecach na podłodze. Wtedy trzeba spróbować podnoszenie nogi w kierunku do góry. Można nawet przyjąć poparcie swoich rąk do tego samego. Starają się odpocząć na was ręce do tyłu, tak że mogą one pomóc pozostać stały w miejscu. Gdy Twoje nogi są w powietrzu, starają się doprowadzić je w prostej linii z ciała i naciągnąć go tak bardzo jak to tylko możliwe. Pozostań w tej pozycji przez 30 sekund, a następnie zwolnić.

halasana:

Kiedy jesteś stały w Sarvangasana pozy, spróbuj i przynieść swoje nogi w dół znad głowy. Znowu tu odpocząć w dłoniach na plecach, aby wesprzeć swoją pozycję.

Matsyasana:

Połóż się na plecach na podłodze z ugiętymi kolanami, stopy na podłodze. Wdech i unieś górną część ciała lekko nad podłogą i wsunąć dłonie pod pośladki. Wtedy reszta pośladki na grzbietach rąk. Pozostają stabilne w ciągu 15 sekund i uwalnianie.

Paschimotthanasana:

Usiąść na podłodze z obu nóg przedłużony do przodu przed sobą. Rozciągnąć swoje ręce i ciało do przodu i starają się dotknąć palcami. Ugnij kolana tak samo, jak można próbować osiągnąć swoje palce.

Bhujangasana:

W tej pozie, trzeba ustawić się w zakrzywionej pozie przypominającej węża. Spać na ziemi w taki sposób, że czoło dotyka ziemi. Teraz połóż dłonie pod ramiona w taki sposób, że zostaje schowany blisko ciała. Rozprostować nogi w taki sposób, że górna część nogi naciska na matę. Teraz wdech i powoli nacisnąć ręce rozciągnąć ramiona, wysyłając swoją klatkę piersiową w górę. Ta poza wygląda jak wąż i dlatego nazywa się kobra stwarzają lub wąż stwarzają.

Shalbasana:

Połóż się na brzuchu z rękami spoczynku poniżej ud i czole spoczywającymi na podłodze. Teraz starają się podnieść lewą nogę do 10 cali. Po tym, spróbować zrobić to samo z prawą nogą też. W końcowym etapie, to zrobić z obu nóg.

Dhanurasana:

Ten jest również znany jako Bow stwarzają. Wszystko co musisz zrobić, jest tu leżeć na podłodze brzuch dotykania ziemi. Trzymaj ręce oprócz klatki piersiowej. Teraz weź głęboki wdech i unieś nogi i uda się. Jednocześnie, trzeba spróbować złapać nogi rękami. Pozostawać w tej pozycji przez 30 sekund i uwolnienia.

Ardha Matsyendrasana:

Usiądź na podłodze z nogami prosto przed siebie. Zegnij kolana, połóż stopy na podłodze, a następnie przesuń lewą nogę pod prawą nogą. Leżał na zewnątrz lewej nogi na podłodze. Krok prawą nogę na lewą nogę i stać go na podłodze. Naciśnij prawą dłoń na podłodze tuż za prawym pośladku i ustawić lewe ramię na zewnątrz prawym udzie blisko kolana. Prawe kolano będzie wskazywać bezpośrednio na sufit. Tutaj trzeba wydech i skręcić w kierunku wewnętrznej strony prawym udzie. Pozostaje w tej pozycji przez 30 sekund i następnie uwolnić. Spróbuj zrobić to w drugą stronę.

Kaksana:

Połóż dłonie na podłodze przed stopami dłońmi. Zegnij łokcie i kolana umieścić na górnej części ramiona powyżej łokci. Niewielkie zmiany masy ciała do przodu nad swoimi rękami, aż nogi się stopniowo z podłogi. Nie wskoczyć na pozycję. Zawsze patrząc w podłogę przed swoimi rękami, trzymając tę ​​pozycję. Przytrzymaj przez 10 sekund, a następnie zwolnić.

Padahastasana:

Stań prosto ze stopami dotykając wzajemnie. Teraz wydech i zgiąć w dół od bioder dotykać stopy palcami. Trzymaj ręce rozciągnięte w całym procesie. Teraz powoli rosnąć w górę i wrócić do pierwszej pozycji.

Trikonasana:

Stań prosto, oddzielić swoje nogi szeroko rozstawione. Przejdźmy teraz prawą nogą do 90 stopni i lewą stopę na zewnątrz do 15 stopni. Upewnić się, że waga Twojego ciała jest zrównoważony równo na obu stopach. Teraz zegnij ciało po prawej stronie, od bioder w dół. Utrzymuje pasa prosto, dzięki czemu twoja lewa ręka wymyślić w powietrzu i prawą ręką przychodzi i dotyka ziemi. Staraj się trzymać obie ręce w linii prostej. Powtórz po drugiej stronie.