Stres Azaltma Sama Vritti Pranayama kullanın

Home » Review » Meditation » Stres Azaltma Sama Vritti Pranayama kullanın

 Stres Azaltma Sama Vritti Pranayama kullanın
Ayurveda California College of göre, “Pranayama nefes yoga sanatı, Sanskritçe kök kelime prana’nın ve Ayama geliyor. Prana anlamına gelen‘hayat gücü’ve Ayama anlamına gelen‘genişleme, tezahürü veya uzamasına.’Pranayama uygulamasını, bu nedenle, evrensel prana ile uyum böylece kendi prana genişleyen bir uygulamadır.”

Tek burun deliği nefes, aslan nefes ve yangın nefes dahil Pranayama birçok biçimi vardır. Bu tekniklerin bazıları oldukça ileri seviyededir. Sama vritti Ancak herkesin öğrenebileceği basit bir uygulamadır. Bu inhalasyon verme gibi zaman aynı miktarda sürer, yani “eşit” nefes fikrine odaklanır.

Neden Sama Vritti Sakinleştirici mi

Yoga yıllardır tıbbi açıdan incelenmiştir. Çalışmalar nefes ilgili yoga uygulamaları doğal olarak vücutta stres hormonları azaltarak, otonom sinir sistemi sakin bulmak. Aynı zamanda zihninizi odaklama ve meditasyon pratiğinde kullanılabilir yardımcı olur.

Bazı çalışmalarda yogik nefes alma egzersizleri hipotalamus-hipofiz-adrenal eksen (HPA eksen veya HTPA eksen) etkilediğini düşündürmektedir. hipotalamus, adrenal ve hipofizi HPA erişim üç fark endokrin bezleri arasında meydana gelen etkileşimlere bir dizi tanımlayan bir terimdir. Birlikte, HPA erişimi oluşturan bezleri sindirim, bağışıklık sistemini, cinsellik, duygular ve ruh halini düzenler.

Konuyla ilgili tıbbi literatürde yayımlanmış bir incelemede göre:

“Algılanan stres ve anksiyete azaltarak, yoga stres tepkisi sistemlerini modüle görünmektedir. Bu da, fizyolojik uyarılma örneğin, kalp atış hızını azaltarak kan basıncını düşürücü ve solunum hafifletilmesi azalır. Ayrıca yoga egzersizleri kalp atış hızını artırmaya yardımcı olduğunu gösteren veriler de vardır değişkenliği, vücudun özelliğinin göstergesidir daha esnek strese yanıt vermek.”

Nasıl Başlayın

Sama vritti pranayama en temel formlarından biridir. Hatta çocuklar oldukça hızlı bir şekilde stres ve anksiyete neredeyse her yerde yapılabilir ve azaltır edilebilir sama vritti gibi bir uygulama, nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz. Bu pranayama öğrenin ve daha sonra sakinleştirici teknikler cephanelik ekleyin.

Talimatlar

  1. gerektiği gibi koltuğun altına dolgu yerleştirerek, bu tür kolay poz olarak rahat bir bağdaş kurarak pozisyonda oturmak için gel. katta oturan mümkün değilse, sırt üstü yatmak veya bir sandalyede oturmak.
  2. Gözlerinizi kapatın ve ilk başta herhangi bir değişiklik olmadığını, doğal nefes fark etmeye başlar. Kendine iyi beş nefes kadar verin.
  3. Nefes alıp verirken yavaşça dörde saymak başlayın. hava dolu akciğerler ile inhalasyon üstündeki bir dakikanızı ayırın. nefes verirken Sonra da dörde sayılır. Yine boş hissetmek için bir dakikanızı ayırın. Sonra dört başka bir sayımına tekrar nefes. Bu kalıbı devam edin. egzersiz nefes aldığında ve Hasta nefes uzunluklarının maç için.
  4. Sen de saymak numarasını değiştirerek denemeler yapabiliriz; Sadece inhalasyon ve soluk verme aynı uzunlukları olduğundan emin olun.
  5. Birkaç dakika bu şekilde nefes devam edin.