Supta Matsyendrasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Home » Review » Yoga Basic » Supta Matsyendrasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Supta Matsyendrasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Supta – Yatan, Matsyendra – Balık Efendisi, Asana – Poz; – As telaffuz Soop-tah maht-see-en-DRAHS-ah-nuh

Supta Matsyendrasana, ayrıca Yatan Twist, Balık Of Yatan Rab Pose, Supine Twist’i denir ve Jathara Parivartanasana, onarıcı acemi poz olduğunu. Zihin ve beden dinlenmek için söylenir. Bu asana bir Yogi ve Şiva öğrenci oldu balık Rab, Matsyendra, adını taşımaktadır.

Bu Asana musunuz Önce Bilmeniz Gerekenler

Eğer bu asana pratiği önce boş Mide ve bağırsakları tutmaya emin olmalısınız. gıda sindirilmiş olur böylece asana yapmak ve uygulama sırasında tüketmek için yeterli enerji vardır en az dört ila altı saat öncesinde yemek var.

Sabah yoga ilk iş uygulamaya en iyisidir. Ama sabah çalışamaz durumunda, akşam bunu uygulamaya yolunda.

Seviye: Temel
Stil: Hatha Yoga
Süre: 30 ila 60 saniye
Tekrarlama: Bir kere her tarafında
gerer: Karın, göğüs, Omuzlar, Alt sırt, kalça, Orta omurga, Yukarı geri
Güçlendirir: İç organlar, Omurga

Supta Matsyendrasana (Sırtüstü twist) Nasıl Yaparsınız

 1. Bu asana başlamak için, yassı ve düz sırt üstü yatmak gerekir. katta belinize basın hafifçe Exhale ve.
 2. karın kasları Sözleşme. Ardından, nefes ve yerden ayaklarınızı kaldırın olarak dizlerinizi bükün.
 3. Nefes ve onlar omuzlu bir düz çizgi oluşturmak öyle dışarı kollarınızı germek. onlar bu ekstra destek vermek ve böylece aşağı doğru bakacak şekilde avuç içi yerleştirin. omurganızı desteklemek için temel kaslarını kullan. Bunu yaparken, dizlerinizi birbirine ve ayaklarını getir.
 4. Nefes ve dizlerinizin daha Ayaklarınızı biraz daha yüksek kaldırın.
 5. Emin dizlerin ve ayak dizilir yapım Exhale ve zemin solundaki bacaklarınızı. Ayrıca dizlerinizi kalça hizasında olmalıdır emin olmalıdır ve topuk kalçalarınızı uzak bir ayak dinlenme gerekir.
 6. Nefes yavaş ve derinden nazikçe sağınızda başını döndürecek kadar. Eğer üst omurgada bir büküm muhafaza edebiliyoruz öyle ki sağ omuz aşağı kökünü. Eğer omuz seviyesinde kollarınızı tutarsanız, o omuzlar kök yardımcı olacaktır. yaklaşık 30 ila 60 saniye boyunca poz tutun.
 7. poz serbest bırakmak için, zemine ellerini basın ve karın kasları sözleşme. Nefes ve göğsünüze üzerine göğüs ve diz kaldırın. Dizlerini tutun.
 8. Nefes. göğsünüze kadar uyluk çekin ve uyluk için baş ve göğsünü kaldırabilir. Kafanın yükseltilir olarak omuzlarınızı kaldırmayın emin olun.
 9. Omuzlarınızı düşürün ve zemine kafa ve karın kasları sözleşme. Sonra tekrar kollarınızı germek, ve diğer tarafta büküm tekrarlayın.

Önlemler Ve Kontrendikasyonlar

Bunlar, bu asana yapmadan önce aklınızda tutmalısınız biraz ihtiyat noktalarıdır.

 • Eğer alt sırt ciddi sorunlar varsa bu asana uygulayan kaçının.
 • Hamile iseniz, sadece bir uzman gözetiminde bu asana uygulama. Ayrıca dizlerinizin arasına bir yastıkla bu asana uygulayan rahat olabilir.
 • Dahili bir organın ameliyatı geçirmiş varsa bu asana kaçının.

Başlangıç ​​İpucu

Bir acemi olarak, bu asana bacaklarınızı yığını zor olabilir. Yani sadece kadar olabildiğince en üst diz germek emin olun. Çok fazla zorlama. Eğer üst diz dinlenmek için desteklemek ya bir yastık kullanabilirsiniz. Bu hareket aralığını azaltmak yardımcı olacaktır.

Gelişmiş Varyasyon Pose

kalçalarını streç artırmak için, Bu varyasyonu deneyebilirsin.

Soldaki üzerinde sağ diz çapraz ve eğer yeterince esnek olup olmadığını o zaman, neredeyse Garudasana içinde bacaklarınızın pozisyonunu taklit sol baldır kaslarında etrafında sağ ayağını sarın. hafifçe sağa kalça taşıyın ve sola dizlerinizi bırakın. Ardından yeniden merkeze bacaklarınızı getirmek ve karşı tarafta asana tekrarlayın.

Supine Twist’in Faydaları

Bunlar Supine Twist bazı şaşırtıcı faydaları vardır.

 • Bu sizin omurga ve vertebra yeterince hareket almak ve bu nedenle daha esnek hale sağlıyor.
 • Bu uyarır ve iç organlarını seslerdir.
 • Bu sizin iç organlara tam detoks sunmaktadır.
 • Bu asana daha iyi sindirim sağlar.
 • Üst sırt iyi streç omuzlarınızı geri, göğüs, orta omurga, kalça, alt verir ve.
 • geri sertlik veya ağrı da omurga, kalça bölgesi, veya alt varsa, bu asana onu rahatlatmak yardımcı olur.
 • Bu stres ve anksiyete serbest bırakır.

Supta Matsyendrasana arkasında Bilim

Hemen hemen her yoga büküm ayrı farklı ağrıları gelen stifled nefes, halsiz sindirim ya da düşük enerji, rahatlatmak yardımcı olacak bir merhem olarak hizmet vermektedir. Size serinletici bir enerji destek verir. Bir büküm size Özünde vücudu sıkılması gücünü hissetmek fırsatı verir. Eğer nefes geliştirmek hissediyorum ve boynunda gerginlik ve geri dışarı kolaylaştıracak. Bir büküm da bitkin sinirleri yatıştırır. Eğer olarak yatay pozisyonunu zaman, spiraller ve duruş eğrileri etrafında dinlenmeye ve bu nedenle, büküm omurga derinliklerine nüfuz etmesini sağlar. Bunun sonunda, temiz gençleşmiş ve yenilenmiş hissediyorum eminiz.

Şimdi biliyoruz ki  oturarak büküm yoga yapmak nasıl poz, ne bekliyorsun? Bir büküm rahat ve rahatlatıcı ve bu büküm, katma sağlık faydaları ile, çalışırken tamamen değer.