Tajemnice głębokiej medytacji – Jak głęboko medytować

Home » Review » Meditation » Tajemnice głębokiej medytacji – Jak głęboko medytować

Tajemnice głębokiej medytacji - Jak głęboko medytować

Jesteś zestresowany? Jest przyziemne życia dotarcie do ciebie? Jeśli odpowiedź brzmi tak, i nie było tak przez jakiś czas, to jest prawdopodobne, że został poproszony, aby medytować. Ale medytacja dźwięki skomplikowane i nudne, prawda? Więc dlaczego tak wielu ludzi polecam to zrobić?

To dlatego – medytacja nie jest to ćwiczenie, zadanie lub czynność, w którym stosuje się swój umysł. Jest to stan spoczynku. Tak głęboko, że może być głębsza niż najgłębszego snu może kiedykolwiek. W tym stanie, twój umysł jest oczywiście nadal i spokój – wolne od zmartwień i agitacji, a to jest, gdy medytacja dzieje.

Brzmi łatwo, prawda? Właściwie, to nie jest. Powodem jest to, że są tak zagmatwane w życiu i że mamy przeszkolonych nasz umysł stale myśleć naszych zmartwień. Mamy zaplątać w łańcuchy myśli, a to wymaga cierpliwości i praktyki, aby uspokoić umysł i wprowadzić ten stan medytacji.

Dlaczego nie możemy wejść w stan głębokiej medytacji Łatwo?

To wymaga wysiłku, aby przejść w głąb stanu medytacji. Podczas próby go, to prawdopodobnie będziesz czuć, że nie jest jasne, czy nie idą dalej. Jest to spowodowane brakiem ostrości i intensywności. Nie rozumiesz punkt głębokiej medytacji snu i jak zrobić to dobrze.

Nasze umysły mają dwie funkcje. Pierwszym z nich jest „wiedzieć”, a druga jest „robienie”. Medytacja jest o uspokojenie „działanie” i wypełniając ciszę przy zachowaniu „wiedząc”.

Większość osób zaczyna medytować bez przygotowania się do niego. Być może nie zdaje sobie sprawy, ale przygotowuje się do aktu nie tylko pozwala wyciszyć swój umysł z łatwością, ale również sprawia, że ​​cała rutyna bardziej przyjemne.

Więc oto kilka wskazówek, które pomogą uspokoić swój umysł i uzyskać w stan głębszej medytacji.

Techniki, które pomogą Ci w stan głębokiej medytacji

Przygotowanie 

Jakby medytacji nie jest wystarczająco trudne, przygotowanie do niej może wydawać się trudne zadanie. Ale eksperci twierdzą, że kiedy przygotować swoje ciało i umysł, zanim zagłębić się w stanie całkowitego spoczynku, to na pewno mają wielki sesji. Więc te kilka głębokich technik medytacyjnych, które możesz zrobić, jak przygotowują się.

1. Uspokój oddech i ciało

wszystko oddech, umysł i ciało są ze sobą połączone. Kiedy zrelaksować ciało i uspokoić oddech, twój umysł automatycznie się uspokaja. Gdy to się stanie, układ przywspółczulny jest aktywna, a zatem, odpowiedź na stres jest regulowany.

 Łatwa droga 

Siedzieć w medytacji postawy i oddychać pięciokrotnie. Musisz upewnić się, oddychać przez nos i wydech z ust. Ponadto, musi być głębokie oddechy i długie. Kiedy oddychać, trzeba zrobić sobie sprawę z obecnej. Kiedy wydech, zrelaksuj wszystkie mięśnie w swoim ciele i po prostu puścić. Puścić swoich zmartwień i bólu. Jak to zrobić, należy zwrócić szczególną uwagę na swój język, szczęki, gardła i czole.

The Right Way

Musisz ćwiczyć kilka asan jogi i rozjaśnić swoje ciało. Trwać 10 minut, a nie każdy post do pełnej ekspresji.

Oto niektóre asany, które pomogą zrelaksować umysł:

 1. Nastawienie Bandhasana
 2. Dhanurasana
 3. Balasana
 4. Adho Mukha Svanasana
 5. ardha Matsyendrasana
 6. Uttanasana
 7. Supta Matsyendrasana
 8. padmasana
 9. Shavasana

Kiedy już praktykowane te asany, trzeba zrobić kilka ćwiczeń oddechowych.

Musisz upewnić się, że czas trwania wydechu jest dłuższy niż w oddychaniu. Tak więc, jeśli oddychać przez cztery sekundy, wydech do ośmiu. Można również spróbować te kombinacje czas: 3-6, 5-10, 6-12, i tak dalej. Upewnij się, delikatnie oddychać. Najważniejsze jest, aby być wygodne, aby słuchać swojego ciała, jak iść dalej.

2. Upewnij się, że umysł jest szczęśliwy

Największym agenda Nasz mózg jest uniknięcie bólu i szukanie przyjemności. Tak, jak przygotować się do medytacji, spróbuj wygenerować uczucia zadowolenia, stabilności i bezpieczeństwa. Musisz uspokoić swój mózg, że wszystko jest dobrze, tak że nie jest niespokojny.

Szczęśliwy umysł jest spokojny i sortowane, więc należy dążyć, aby twój umysł szczęśliwy. W ten sposób można to zrobić:

 1. Pomyśl o rzeczy, które są wdzięczni.
 2. Jeśli mieli dobre doświadczenia medytacyjnego, pomyśl o tym.
 3. Zapewnić sobie, że wszystko jest dobrze w tej chwili.
 4. Czuć się dobrze o stałej uzdrawiania i rośnie, że się dzieje.
 5. Jeśli wierzysz w Boga, można powiedzieć modlitwę przed medytować.

Poszukaj cichego miejsca do medytacji, z dala od telefonu, zwierzęta, dzieci, itd Kiedy medytujesz, to jest twój czas. Niech wszyscy wokół o tym wiesz.

3. Ustaw intencje i afirmacje

Musisz skupić się na swoim zamiarze przed zagłębić się w medytacji. Będzie czynić cuda dla Ciebie. Trzeba mieć silną wolę, choć do przeprowadzenia przez to. Twoja afirmacja może być na tych liniach – „Przez następne X minut, skupię się tylko na mojej medytacji. Nie ma nic innego dla mnie zrobić, a nic innego mi się myśleć o tym czasie. Umysł, proszę mi nie przeszkadzać. Zacznę koncentrując się teraz.”

Określenie to klucz do medytacji. Jeśli go nie masz, nie martw się. Praktyka sprawia, że ​​doskonały.

Ćwiczyć

Teraz, że jesteś gotowy, aby rozpocząć sesję medytacyjną, to jest kilka rzeczy, które trzeba pamiętać.

4. Zebrane rozpraszających

Jako początkujący, jesteś zobowiązany do uzyskania rozproszony przez negatywne myśli podczas medytacji. Nie pchać się myśleć pozytywnie. Zebrane te myśli bez krytykowania siebie. Krytyka jest szkodliwe, a nie w zgodzie z duchem dobrej praktyki.

Bądź łagodny dla siebie. To ty nauczył się dostać rozproszony, a więc należy podać swój umysł trochę czasu do pociągu, aby być skoncentrowany. Bądź miły i cierpliwy z siebie.

5. Raduj koncentracji

W przypadku korzystania z obiektu, które pomogą Ci skoncentrować się, nadejdzie czas, kiedy twój umysł jest zbyt skoncentrowany na tym obiekcie. Niech się Pan o to nie martwi. Po prostu cieszyć się jak stabilny umysł dostaje gdyż koncentruje się na tym obiekcie.

Podstawową funkcją umysłu jest dążenie do szczęścia i odjechać ból i cierpienie. Kiedy uczysz swój umysł jak koncentrat, można również trenować go znaleźć szczęście z naciskiem.

Buddyzm głosi, że szczęście i radość są dwa z pięciu czynników medytacyjnego wchłonięcia. Kiedy nauczysz się cieszyć medytacji, twój umysł jest mniej niespokojny.

Więc gdy stężenie jest w fazie rozwoju, należy użyć ogniskowej obiekt. Raz staje się stabilny, nie przeszkadza to. Wystarczy zatrzymać się gdzie jesteś.

Praktyka postu

Medytacja nie kończy się, kiedy się kończy. Musisz upewnić się, ćwiczyć następujące punkty w celu zakończenia pełnego cyklu medytacyjny.

6. Wyjdź z medytacyjny stan łagodnego

Kiedy skończysz z medytacji, upewnij się, że wyjdzie z nim delikatnie. Nie można być w pośpiechu podczas medytacji. Pozwól odpocząć umysłowi. Można przenieść swój kark i palce, a potem delikatnie otwórz oczy. Delikatne przejście pomaga przenosić i splot w tym medytacyjnym uczucie w swoim życiu.

7. Pen swoje myśli

Po zakończeniu z praktyką, jest to bardzo istotne, aby zanotować jak rutyna była. Będzie to chłonąć nawyku do swojej rutyny, a także zrozumieć jak medytację i pracę umysłu.

Odpowiedzieć na te proste pytania po każdej sesji, aby pomóc Ci lepiej.

 1. Jak długo siedzę?
 2. Co czuję po medytacji?
 3. Jak mój umysł reagują, gdy byłem w stanie medytacji?

Odpowiedź na pytanie trzecie może być dość niejasne. Więc upewnij się zanotować rzeczy jak to, co myśli przyszło do głowy, albo jak się czułeś, gdy byłeś medytacji. Ponadto, upewnij się zanotować, ile razy został rozproszony i jak długo można się skupić.

Teraz, gdy wiesz  , jak to zrobić głęboką medytację, co czekasz? Medytacja to piękna sztuka. To wymaga praktyki i wytrwałości, ale kiedy masz rację, masz pewność, aby twoje życie o wiele lepiej. Spróbuj!