Tajemství hluboké meditaci – Jak meditovat hluboce

Home » Review » Meditation » Tajemství hluboké meditaci – Jak meditovat hluboce

Tajemství hluboké meditaci - Jak meditovat hluboce

Jste ve stresu? Je všední životní styl dostat k vám? Pokud je vaše odpověď ano, a byla ano nějakou dobu, je pravděpodobné, že byste byli požádáni, aby meditovat. Ale meditace zvuky složité a nudné, že jo? Tak proč tolik lidí, doporučuji vám to?

To je důvod, proč – meditace není cvičení, úkoly, nebo činnost, při níž použít svou mysl. Je to stav klidu. Tak hluboká, že to může být hlubší než nejhlubší spánek můžete někdy mít. V tomto stavu, vaše mysl je samozřejmě ještě i v klidu – bez starostí a agitace, a to je, když se stane meditace.

Zní to jednoduše, že? Ve skutečnosti tomu tak není. Důvodem je to, že jsme tak zmatené v životě a naše obavy, že jsme vyškolených naši mysl neustále myslet. My zamotat v řetězcích myšlenek, a to vyžaduje trpělivost a praxi pro zklidnění mysli a do tohoto stavu meditace.

Proč nemůžeme Vstup do stavu hluboké meditaci snadno?

To vyžaduje úsilí jít hluboko do stavu meditace. Když se ho pokusí, je pravděpodobné, budete cítit, že není jasné, nebo nejsou dále v pohybu. Je to z důvodu nedostatku pozornosti a intenzity. Ty to nechápeš bod hlubokého spánku meditace a jak to udělat správně.

Naše mozky mají dvě funkce. První z nich je ‚znát‘ a druhý je ‚dělat.‘ Meditace je o zklidnění ‚dělá‘, a dokončení klid při zachování ‚věděl.‘

Většina lidí začíná meditovat bez přípravy se pro něj. Dalo by se to neuvědomujete, ale příprava na akt nejen umožňuje utišit svou mysl s lehkostí, ale také dělá celá rutina příjemnější.

Takže zde je několik rad, které vám pomohou uklidnit svou mysl a dostat se do stavu hluboké meditace.

Techniky, které vám pomohou dostat se do stavu hluboké meditace

Příprava 

Jako kdyby meditace není dostatečně tvrdý, příprava pro to může zdát jako mamutí úkol. Ale odborníci říkají, že při přípravě své tělo a mysl, než se ponoříte do stavu naprostého klidu, jste si jisti, že mají velký session. To jsou jen pár hluboké meditační techniky, které můžete udělat, jak si řadit.

1. Uklidněte dech a tělo

Dech, duch a tělo jsou vzájemně propojeny. Když se uvolnit své tělo a uklidnit svůj dech, vaše mysl automaticky uklidní. Když se to stane, parasympatický nervový systém je aktivní, a proto je reakce na stres je regulován.

 Snadný způsob 

Sedět v meditační pozici a dýchat pětkrát. Musíte se ujistit, budete dýchat z nosu a dýchat z úst. Také dechy musí být hluboký a dlouhý. Když se dýchat, je nutné abyste se seznámili přítomné. Když se vydechnout, uvolnit všechny svaly v těle a nechat jít. Pustil své starosti a bolesti. Jak jste to, věnovat zvláštní pozornost vašeho jazyka, čelisti, krku a na čele.

Správná cesta

Musíte cvičit několik jógy ásany a rozveselit své tělo. Trvat asi 10 minut, a to každý příspěvek k jeho plné vyjádření.

To jsou některé ásany, které pomohou uvolnit svou mysl:

 1. Setu Bandhasana
 2. Dhanurasana
 3. Balasana
 4. Adho Mukha Svanasana
 5. ardha matsyendrasana
 6. uttanasana
 7. Supta matsyendrasana
 8. Padmasana
 9. Shavasana

Poté, co jste cvičil tyto ásany, je třeba provést některé dechová cvičení.

Musíte se ujistit, že doba trvání výdechu je delší než dýchání. Takže, pokud jste dýchat po dobu čtyř sekund, vydechněte na osm. Můžete také zkusit tyto časové kombinace: 3-6, 5-10, 6-12, a tak dále. Ujistěte se, že máte dýchat jemně. Klíčem k úspěchu je být pohodlné, a tak poslouchat své tělo, jak budete pokračovat.

2. Ujistěte se, že mysl je šťastná

Největší agenda náš mozek je, aby se zabránilo bolesti a hledat pro potěšení. Tak, jak si připravte se na meditaci vyzkoušet a vytvářet pocit pohody, stability a bezpečnosti. Musíte uklidnit svůj mozek, že je vše v pořádku, takže to není neklidný.

Šťastný mysl je klidná a tříděny, takže vaše cílem musí být, aby se vaše mysl šťastná. To je, jak to lze udělat:

 1. Myslet na věci, které jsou vděčný.
 2. Pokud jste měli dobrý meditativní zkušenosti, myslím, že.
 3. Ujistit se, že je vše v pořádku v tuto chvíli.
 4. Dobrý pocit neustálého uzdravení a roste, co se děje.
 5. Pokud věříte v Boha, můžete pomodlit před meditovat.

Podívejte se na klidném místě na meditaci, daleko od svého telefonu, domácí zvířata, děti, atd Když meditujete, je to váš čas. Nechť všichni kolem vás vědět, že.

3. Nastavte své záměry a potvrzení

Je třeba zaměřit se na záměru před ponořit do meditace. To bude dělat zázraky pro vás. Musíte mít silnou vůli, i když se prosadit s ním. Vaše tvrzení může být na těchto tratích – „Příštích X minut se budu soustředit pouze na své meditaci. Nic jiného pro mě, a nic jiného pro mě přemýšlet o tom, během této doby. Mysl, prosím, nenechávej mě rušit. Začnu teď soustředit.“

Stanovení je klíčem k meditaci. Pokud nechcete mít, neboj. Praxe dělá perfektní.

Praxe

Nyní, že jste připraveni začít svou meditativní sezení, jedná se o několik věcí, které musíte mít na paměti.

4. Přijmout rozptylování

Jako začátečník, jste povinni nechat rozptylovat negativní myšlenky, když meditujete. Netlačte se myslet pozitivně. Akceptovat ty myšlenky, aniž by kritizovat sami. Kritika je škodlivé, a to v souladu s dobrým duchem praxe.

Být šetrný k sobě. Je to vy, kdo učil se dostat nepozorný, a proto je třeba dát svou mysl nějaký čas trénovat, aby se zaměřila. Být laskavý a trpělivý sám se sebou.

5. Radujte Koncentrace

Používáte-li objekt, který vám pomůže zaostřit, bude tam přijde čas, kdy vaše mysl je příliš zaměřený na daný objekt. Nedělejte si starosti. Jen těšit, jak stabilní mysl dostane, protože se soustředí na daný objekt.

Primární funkcí mysli je hledat štěstí a odhání bolest a utrpení. Když se učíte své mysli, jak se soustředit, je také vlak ho najít štěstí s důrazem.

Buddhismus hlásá, že štěstí a radosti, jsou dva z pěti faktorů meditační absorpce. Když se naučíte využívat svou meditaci, vaše mysl je méně neklidný.

Takže když vaše koncentrace se stále vyvíjí, ohnisková objekt. Jakmile se stane stabilní, to nebude rušit. Zůstaň, kde jsi.

Post The Practice

Meditace nekončí, když to skončí. Musíte se ujistit, že praxe následující body, aby byl dokončen celý cyklus meditativní.

6. Come Out Of The meditativního stavu Jemně

Po dokončení se svým meditaci, ujistěte se, že vyjde z ní opatrně. Nemůžete být ve spěchu, když meditujete. Nechte svou mysl odpočinout. Můžete přesunout na krk a prsty první, a pak opatrně otevři oči. Jemný přechod umožňuje převést a kličkovat v této meditační pocit ve vašich životech.

7. pero své myšlenky

Po dokončení s praxí, je zcela nezbytné, aby se na vědomí, jak rutinní bylo. To bude absorbovat návyk do své rutiny, a budete také pochopit, jak meditaci a svou mysl práci.

Odpovědi na tyto jednoduché otázky po každém zasedání, které vám pomohou lépe.

 1. Jak dlouho jsem sedět?
 2. Co cítím se po meditaci?
 3. Jak se moje mysl reagovat, když jsem byl ve stavu meditace?

Odpověď na třetí otázku by mohla být docela nejasný. Takže se ujistěte, poznamenejte věci, jako je to, co myšlenky přišlo na mysl, nebo jak jste se cítil, když jste byla meditaci. Také zkontrolujte, zda jste poznamenali, kolikrát jste se rozptylovat, a jak dlouho jste se mohli zaměřit.

Nyní, když víte  , jak to udělat hluboké meditaci, co ještě čekáte? Meditace je krásná umění. To vyžaduje praxi a vytrvalost, ale když si to pravé, jste si jisti, aby se váš život mnohem lépe. Zkus to!