The Real Truth About pocenie się toksyn w Hot Yoga

Home » Review » Fitness » The Real Truth About pocenie się toksyn w Hot Yoga

 The Real Truth About pocenie się toksyn w Hot Yoga
Być może słyszeliście, że można „pocić się toksyn”, wykonując Bikram jogę lub inne style hot jogi. W rzeczywistości, termin stał się tak popularny, że wiele z nich zaczęły przypisywać praktykę ze świadczeń medycznych, które nie mogą być w rzeczywistości nie istnieje.

Zrozumienie Sweat i detoksykacja

Twój organizm jest mało wyrafinowane urządzenie z systemem własnych, aby pozbyć się rzeczy, to nie można używać lub nie potrzebują. Odwołujemy się do tych rzeczy jak toksyny.

Po rozbiciu przez wątrobę toksyn we krwi lub żółć są filtrowane przez nerki lub jelita i wydalany z organizmu w moczu lub stolce. Wbrew temu, co niektórzy mogą powiedzieć, pot naprawdę nie jest częścią równania.

Funkcja potu jest schłodzenie ciała w dół, kiedy to został przegrzany. Może się to zdarzyć podczas wytężonej aktywności, gdy jesteś przesadnie ubrana lub na szczególnie gorący letni dzień. Ostatecznie przyczyną potu nie ma wpływu na jego treść, a przynajmniej nie w taki sposób, uznawanych korzystne.

Pot składa się głównie z wody i śladowych ilości mocznika, kwas mlekowy i minerałów.

Z wyjątkiem wody, żaden z produktów w swojej potem wydalane są w wystarczająco dużych ilościach, aby zmienić lub poprawić funkcje metaboliczne organizmu. Jeśli już, to nadmierna utrata płynów przez pot może być szkodliwe, jeżeli nie jest łatwo wymienić.

Nawet sodu wydalane potu jest więc szybko ponownie wchłaniany przez nabłonkowych kanałów sodowych skórę, że w niewielkim stopniu w celu zmiany poziomu sodu we krwi.

Minimalizowanie toksyn środowiskowych

Nasze ciała są narażone na różnego rodzaju toksyn na co dzień, w tym pestycydów i zanieczyszczeń w powietrzu, konserwanty w żywności jemy, a detergentów i kosmetyków umieściliśmy na naszej skórze. Te rzeczy są złe dla organizmu? Prawdopodobnie.

Jednak, aby sugerować, że ćwiczenia oparte pot może złagodzić te efekty jest bezzasadny. To sugeruje, że można podjąć działania przeciwko czemuś powinieneś unikać w pierwszej kolejności. Zamiast starać się „pocić się” chemikalia jesteś narażony, minimalizować ekspozycję poprzez spożywanie zdrowej żywności, przy użyciu naturalnych środków czyszczących, a czytając etykietę każdego produktu masz zamiar umieścić na lub w organizmie.

Korzyści pocenie Hot Yoga

Jeśli chodzi o „pocenia się toksyn” w gorącej jogi, wielu ludzi będzie to zrobić pod domniemania, że ​​mogą pozbyć się martini wczorajszego lub płyty z chili ser frytki wiedzieli, że nie powinien jeść. Prawdę mówiąc, podczas jogi nie pomoże pocić te rzeczy, w praktyce nadal może zaoferować korzyści.

Wysiłek fizyczny sam pomogą spalić trochę tłuszczu z kalorii spożywanych przez Ciebie. Jednakże fakt, że temperatura została podniesiona w gorącej jogi nie znaczy, że spalisz więcej tłuszczu. Raczej jest to prosta czynność wykonując-wstanie z krzesła i zawodowym uliczne, które pomaga spalić tłuszcz, niezależnie od temperatury otoczenia.

Inne korzyści z gorącej jogi obejmują:

  • Masz tendencję do spalania większej ilości kalorii z powodu zwiększonej częstości akcji serca i metabolizmu.
  • Przepływ krwi na swoich rękach i nogach jest zwiększona, dostarczając więcej utlenionej krwi do mięśni.
  • napięcie mięśni i elastyczność są lepsze.
  • Stres jest zwolniony, i czujesz się lepiej o siebie.