Üçüncü Trimester Prenatal Yoga

Home » Review » Health » Üçüncü Trimester Prenatal Yoga

 Üçüncü Trimester Prenatal Yoga
Üçüncü üç aylık dönem ilerledikçe, doğum öncesi yoga daha zor hale (sadece merdivenlerden yukarı yürürken kendi ayakkabı bağlama ve yatakta devrilmesi gibi) olabilir. genel yorgunluk ve duygu hantal yapmak gibi göbek büyüklüğü, gerçek faktör haline gelir. Eğer ikinci üç aylık dönemde bazı gayretle yoga mümkün olsaydı, kendinizi hemen kayıt kolaylaştırmak için pay verelim. göbek sıkıştırmak Tüm pozlar şimdi kaçınılmalıdır. Eğer bitiş tarihi yaklaştıkça giderek ihtiyatlı bir yaklaşım al, ama sürece o kadar hissediyorum doğum öncesi yoga durdurmak için hiçbir neden yoktur. Her zamanki gibi, doğum öncesi yoga dos ve yapılmaması gerekenler gözden geçirmelidir.

Yeni Yogiler

Bazı kadınlar sadece kendi doğum izni alırken doğum öncesi yoga yapmaya başlamak için zaman bulmak. Bu durumda, yine de yoga uzanıyor ve nazik uygulama yaparak bazı yarar elde edebilirsiniz. Sadece öğretmen durumunuzu biliyor ve bunu sakin ol emin olur emin olun; Bu aşırıya zamanı değil.

Deneyimli Yogiler ve Ev Uygulayıcılar

Şimdiye kadar vücudunuza dinleme ve bunu ne derse saygı için kullanılır. Bunu yapmak için Devam ve hamileliğin sonuna kadar güvenli bir yoga yarar olacaktır. Bunları yapabilmek hissetmek gibi prenatal güneş saygılarımla gibi geç yapılabilir.

Doğum için hazırlanıyor

fiziksel olarak hazırlamaya bile daha yoga vücudunuzun dinlemek ve beklentisiyle olmadan anında olmanı öğreterek bebeğin doğumu için zihinsel hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Bunu yapmanın en iyi yolu, burundan uzun içine çektiği kullanarak, nefes odaklanmak ve ağız içerisinden nefes. Bu pranayama doğum nefes denir ve sadece emek aracılığıyla alır şey olabilir.

Üçüncü Trimester Uyarlamalar

etrafında 36 haftalıkken, genellikle yapmanız dönüş sayısını azaltmak için tavsiye edilir. Bebek şu anda doğum pozisyonuna yerleşme, bu nedenle olumsuz yönde kendi konumunu değiştirebileceğini herhangi pozlar yapmak istemiyoruz. Ayrıca bebeğiniz bu pozlar onu açmak için yardımcı olabilir ve bu durumda dipçik, sürece poz duvar ve köprü yukarı bacaklar yapıyor durmalıdır. Kedi-inek streç gibi dört ayak üzerinde yapılan pozlar da makat bebek dönüm için iyidir. Aşağı köpek eller ve dizler poz yerine, hafif bir inversiyon olduğundan Ayrıca yapmanız aşağı bakan köpek sayısının azaltmalıdır. Çömelme erken doğum riski olmadıkça gebelik sonuna kadar uygun olmaya devam etmektedir.

Doktor ya da ebe konuşun

İnversiyon Bacaklar Up Duvar gibi pozlar, Köprü Pose, Aşağı-Karşılaşılan açmak için bir makat bebek zorlayabilir, ancak bebeğiniz kafa üstü doğum kanalından yerleşmeden ise en aza indirilmelidir Köpek veya kedi-inek streç.

Buna ek olarak, rahatsız olur herhangi poz yapmayı kes. Kendine sen hep yaptığım şeyleri yapmaya mümkün olmayabilir kabul etmek izin verin. Gebelik muhtemelen hayatınıza büyük bir uyum olmuş, ama yeni bir bebek sahibi karşılaştırıldığında sönük kalır. Bebeğiniz geldiğinde artık yetiştirmek tüm esnekliği (fiziksel daha zihinsel fazlası) Size iyi bir şey yapacağız.