Użyj Sama Vritti pranajamę zmniejszyć stres

Home » Review » Meditation » Użyj Sama Vritti pranajamę zmniejszyć stres

 Użyj Sama Vritti pranajamę zmniejszyć stres
Zgodnie z California College of Ayurveda „Pranajama, jogiczny sztuka oddychania, pochodzi od sanskryckiego korzenia słowa prany i ayama. Prana oznacza«siłę życiową»i ayama oznacza«Rozbudowa, manifestacji, lub przedłużenia.»Praktyka pranajamy, dlatego jest praktyka rozwija własne prana tak, że harmonizuje z uniwersalnym prany „.

Istnieje wiele form pranajamy, w tym single nozdrza oddech, oddech lwa, i oddech ognia. Niektóre z tych technik są dość zaawansowane. Sama vritti jest jednak prosta praktyka, że ​​każdy może się nauczyć. Koncentruje się ona na idei „równe” oddechów, co oznacza, że ​​inhalacja trwa w tym samym czasie co wydechu.

Dlaczego Sama Vritti uspokaja

Joga badano z medycznego punktu widzenia na wiele lat. Badania okaże się, że podobne praktyki jogi oddech może uspokoić swój autonomiczny układ nerwowy, naturalnie zmniejszenie hormonów stresu w organizmie. Pomaga również skupić swój umysł i mogą być wykorzystane w praktyce medytacyjnej.

Niektóre badania sugerują, że jogiczne ćwiczenia oddechowe wpływają na podwzgórze-przysadka-nadnercza (oś HPA osi lub osi HTPA). Dostęp hPa termin, który opisuje szereg oddziaływań występujących różnic między trzema gruczołów dokrewnych: podwzgórze, nadnerczy i przysadki mózgowej. Wspólnie gruczoły stanowiące dostęp HPA regulują trawienie, układ immunologiczny, seksualność, emocje i nastrój.

Zgodnie z opublikowanym przeglądzie literatury medycznej na temat:

„Poprzez zmniejszenie postrzeganego stresu i niepokoju, joga wydaje się modulować systemy reagowania stresem. To z kolei zmniejsza fizjologicznego pobudzenia np zmniejszając częstość akcji serca, obniżenie ciśnienia krwi, a łagodne oddychanie. Istnieją również dowody, że praktyka jogi pomaga zwiększyć tętno zmienność, wskaźnik zdolności organizmu do reagowania na stres bardziej elastycznie.”

Jak zacząć

Sama vritti jest jednym z najbardziej podstawowych form pranajamy. Nawet dzieci mogą nauczyć się praktyki, jak sama vritti, które mogą być wykonane w dowolnym miejscu i zmniejsza stres i niepokój dość szybko. Nauczyć się tego pranajamy, a następnie dodać go do swojego arsenału technik uspokajających.

Instrukcje

  1. Chodź siedzieć w wygodnej, skrzyżowanymi nogami pozycji takich jak łatwy pozie, umieszczając wyściółka pod siedzibą w miarę potrzeby. Jeśli siedząc na podłodze nie jest to możliwe, połóż się na plecach lub usiąść na krześle.
  2. Zamknij oczy i zacząć odczuwać swój naturalny oddech, nie zmieniając niczego w pierwszej kolejności. Daj sobie dobre pięć oddechów lub tak.
  3. Zaczynają powoli liczyć do czterech, jak wdychać. Poświęć chwilę na szczycie swojej drogi oddechowe z płucami pełnymi powietrza. Wtedy też liczyć do czterech podczas wydechu. Znowu chwilę poczuć pusty. Następnie wdychać ponownie do innej liczbie czterech. Kontynuuj ten wzór. Ćwiczenie jest dopasowanie długości wdycha i wydycha firmy.
  4. Można eksperymentować ze zmianą numeru można polegać zbyt; tylko upewnić się, że wdychanie i wydychanie są takie same długości.
  5. Nadal oddycha w ten sposób przez kilka minut.