V akom poradí by ste mali robiť Jóga?

Home » Review » Yoga Basic » V akom poradí by ste mali robiť Jóga?

Racionálne sekvencovania je založený prevažne na jogy cvičíte

V akom poradí by ste mali robiť Jóga?
K dispozícii je spoločná predstava, že je “správny” spôsob, ako sekvencie jogy. To platí najmä u niektorých typov jogy, v ktorom je poradie póz nastaviť, zvyčajne z dôvodu základné zásady, ktorými sa riadi praxe.

S Bikram jogy, napríklad, že sa priradí sled 26 póz (ásany), ktoré sú určené dodržiavať. Princípom je, že tým, že robí tak, môžete sa sústrediť na svoj dych a kvalitou svojich ásan nie navigáciu neustále sa meniace sled pozícií. Podobný je videný s Ashtanga jogy, v ktorom existuje 41 ásan.

Ale malo by to naznačujú, že existuje “správny” spôsob, ako sekvencie ásany, alebo že viac free-form prístupu je vo svojej podstate zle? To do značnej miery závisí na tom, ako zobraziť jogu.

Rozmanitosť v Yoga Practices

Jóga je v konečnom dôsledku o objave. To je dôvod, prečo sú inštruktori označované ako “učiteľov” a cvičenia sú opísané ako “prax.” S jogou, ktorú chcel získať poznatky z každého, koho pracovať (vrátane ostatných študentov), ​​ktoré môžete použiť na svoje vlastné praxe. Ako taký, jóga je individuálna skúsenosť s rôznymi a jedinečnými foriem vyjadrenia.

Je to z toho dôvodu, že nikto súbor pravidiel možno aplikovať na všetky typy jogy. Napríklad, vo svojej knihe “Light on Yoga” BKS Iyengar hovorí, že headstands by mala byť realizovaná na začiatku jogy. V praxi Aštanga Pattabhi Koks, tým headstand je vyhradená pre druhej časti základného očkovania 90 minút.

Je buď prístup “v poriadku?” Na konci, obaja sú, a to je to odroda, ktorá udržuje jogy čerstvé.

Odôvodnenie Mapovanie Poses

S tým bolo povedané, existujú praktické dôvody pre uvedenie niektorých pozícií pred ostatnými. U samotných bezpečnostných dôvodov sa mnohí učitelia začnú praxi s podlahovými ásan k postupnému uvoľneniu šľachy, svaly a väzy pred spustením do stálych pozícií.

Ostatní učitelia budú štandardne dodržiavať určité pózy (najmä tých, ktoré zahŕňajú chrbtice alebo veľkých kĺbov) s counterposes. Napríklad, môže byť rameno stojan nasleduje ryby pre zaistenie proti roztiahnutiu za krk. Rovnako tak po sérii backbends je často pekné robiť predklone, aby pomohol uvoľniť dolnej časti chrbta.

Ale aj vtedy, nie sú tam žiadne tvrdé a rýchle pravidlá. S Iyengar jogy, napríklad koncept póze-counterpose je úplne odmietnutá a zvážiť škodlivé pre prax. Namiesto toho, kurzy sú štruktúrované okolo určitej témy s jedným predstavovať vedúce k druhému pomocou podobnosti skôr ako jeho opozícii.

Výber správneho jóga pre vás

Rôzne učebné štýly priťahujú rôzne ľudí. Ak ste niekoho, kto preferuje väčšie štruktúru vašej praxe, ashtanga alebo Bikram môže byť lepšou voľbou pre vás. Ak by na druhú stranu, ste prijali viac freestyle prístup vinyasa alebo power jóga môže pomôcť rozšíriť svojej praxi tým, že vystaví vás na širšej palete póz.

Na konci, nie je správna alebo zlá voľba. Vy jednoducho potrebujete, aby preskúmala, aký typ (alebo typy) jogy hovorí pre vás ako jednotlivca.

cvičiť doma

Pri cvičení doma, môžete nasmerovať svoju postupnosť póz nastavením váš zámer ako prvý. Zistiť, čo ste dúfal, že dosiahnuť s praxou. Zmysel pre rovnováhu a pokoj? Uvoľnenie napätia v chrbte? Väčšia kontrola v dýchaní a toku pohybu? Nastavením zámer ako prvý, pózy majú spôsob, ako odhaliť sami.

Potom bude potrebné zabezpečiť, aby zadáte prax bezpečne. Do tohto konca:

  • Začnite s jemným rozkladajúce sa pred rozcvičenie s niektorými stálymi pozíciami či Pozdrav slnku.
  • Akonáhle ste plne v teple, môžete presunúť do hlbších pozíciách, ako sú backbends a ochromiť úseky.
  • Končiť praxi ochladenie s niektorými relaxačných pozíciách (napríklad vpred zákrut alebo jemné zvraty) pred usadzovaním do Savasana.

Bez ohľadu na držanie tela si vyberiete, počúvať svoje telo, a budete vždy urobiť správna voľba.