Vajrasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Home » Review » Yoga Basic » Vajrasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Vajrasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Sanskritçe: वज्रासन; Vajra – Elmas veya Thunderbolt, Asana – Poz; vahj-RAH-sah-na olarak telaffuz

Vajrasana bir diz çökmüş poz olduğunu ve elmas veya yıldırım anlamına Sanskritçe bir kelime Vajra (वज्), adını alır. Asana (आसन), tabii ki, araçlar oluşturmaktadır. Bu elmas da Adamintine Pose denir poz. Genellikle, Pranayama, Kapalabhati ve Anulon Vilom gibi nefes egzersizleri bu pozisyonda otururken yapılır ve sayede, vücut bir elmas kadar güçlü olur söylenir.

Sen Asana musunuz Önce Bilmeniz Gerekenler

Yoga aç karnına uygulanan gerekiyordu, ancak bu asana birkaç istisna biridir. Güvenle bir yemekten sonra bu asana gerçekleştirebilir. Yemekten hemen sonra yapıldığı takdirde Aslında, daha etkilidir. Bu poz uygun sindirim teşvik etmektedir.

 • Seviye: Yeni Başlayanlar
 • Stil: Vinyasa
 • Süre: 5-10 Dakika
 • Tekrar: Yok
 • Gerer: Bilekler Uyluk, Dizler, Kalça
 • Güçlendirir: Bacaklar, Geri 

Vajrasana Nasıl Yaparsınız 

 1. geriye sizin alt bacak germe ve onları bir arada tutan, Diz çök. Senin büyük ayak parmakları birbirlerine geçmelidir.
 2. Yavaşça kalçalarınızı baldır kasları üzerinde topuklar ve uyluk dinlenirken şekilde vücudunuzu eğin.
 3. Dizlerinin üstüne ellerini yerleştirin ve başınızı kesinlikle düz ileriye bakışları ayarlayın.
 4. nefes dikkatinizi çevirin. Nefes nasıl tam olarak farkında olun ve siz nefes ve nefes gibi dikkatle gözlemleyin.
 5. Sen nefes konsantre ve zihninizi sakinleştirmek için gözlerinizi kapatın olabilir.
 6. 5 ila 10 dakika en az bu pozisyonda kalmaya çalışın.

Önlemler Ve Kontrendikasyonlar

Bu asana son derece güvenlidir. Ancak, bu size bu asana uygulayan başladıklarında konusunda dikkatli olması gereken bir kaç şey vardır.

 • Bu bir diz sorunu veya yakın zamanda dizde ameliyat geçiren varsa bu asana kaçınmak en iyisidir.
 • onların karın üzerinde baskı önlemek, böylece bu asana uygulama sırasında Hamile kadınlar biraz ayrı dizlerini tutmalı.
 • Eğer alt omurları üzerinde herhangi omurga rahatsızlıkları muzdarip iseniz, bu poz önlemek için en iyisidir.
 • Bağırsak ülseri, bel fıtığı, ya büyük ya da küçük bağırsak ile ilgili herhangi bir diğer sorunlar muzdarip olanlar bir yoga eğitmeni gözetiminde bu pozu uygulamalıdır.

Başlayanlar İpuçları

Eğer bu pozisyonu üstlenecek zaman bir acemi olarak, bacakların hiçbir zaman ağrıya başlayabilir olasıdır. Böyle bir durumda, yapmanız gereken tüm asana geri ve ileri bacaklarını uzatmak olduğunu. senin ayak bilekleri, dizler ve baldır kasları iyi bir masaj verin. Zamanla uygulama ile, bu asana rahatça 30 dakika kadar gitmek gerekir.

Ayrıca, yeni başlayanlar onlar poz veya süresini artırarak daha fazla gezinmeye çalışmadan önce bel kaslarının gücünü betterinğe yavaş ve kademeli çalışmalıdır. bel güçlendirdi sonra nefesinde gerginlik azalır. Size daha fazla vücut alabilir daha kendini zorlarsan, poz faydaları en aza indirilmiştir dikkat etmek de önemlidir.

Gelişmiş Değişiklikler Pose

Vajrasana gelişmiş varyasyon Supta Vajrasana olduğunu. Eğer Vajrasana oturup bir kez bu varyasyonda, sen geriye eğilip yere hem Dirseklerinizi yanı sıra dirsek yerleştirmek gerekir. Başınızın tacı yere değen kadar Ardından, omurga ve boyun kemer. Bu asana sırt, boyun kasları güçlendirmeye yardımcı olur ve göğüs bölgeleri. Aynı zamanda göğüs genişler ve akciğer sorunları hafifletir. Ancak, bu poz denemeden önce Vajrasana ustalaşmak önemlidir. Bu bir yoga öğretmeni gözetiminde Supta Vajrasana uygulamaya da en iyisidir.

Vajrasana Faydaları

Bunlar Vajrasana birkaç şaşırtıcı faydaları vardır.

 • Bu asana sindirimi iyileştirir ve düzenli egzersizle, kabızlık ortadan kaldırır.
 • Daha iyi sindirim ülseri ve asiditeyi önler.
 • Bu asana geri güçlendirir ve bel sorunları ve siyatik muzdarip hastaları rahatlatır.
 • Bu asana çok pelvik kasları güçlendirir.
 • Bu doğum sancıları dışarı hafifletmek için yardımcı olur ve aynı zamanda adet krampları azaltır.
 • Bu asana bunu dik poz olduğundan, meditative bir devlet gitmek istediğinizde varsaymak iyi olanlardan biridir.

Vajrasana Science Behind

Vajrasana istikrarlı, sağlam poz ve onu üstlenecek olanlar kolayca sarsılmış edilemez. Bu bir meditative poz, ama bu poz oturan oldukça zor olabilir. Bir bacaklarda ağrı ve poz usta ve meditative bir devlet girmek için akılda huzursuzluk fethetmek zorundadır. Bir hareketsiz oturmak kendilerini eğitmek ve içinde onların zihin yatırım yapmak isteyen olmalıdır.

Vajrasana alt pelvik bölgedeki kan dolaşımını düzenler. ayaklarınızın üstünde oturan bacaklarda kan akımını azaltır ve bu nedenle sindirim sisteminin etkinliğinin artırılması, sindirim alanda bunu artırır.

Şimdi mükemmel Vajrasana nasıl biliyoruz, ne bekliyorsun? Bu asana vücudu güçlendirmek ve zihin odaklama mükemmel bir birleşimidir. Bu yoga en kolay asanas biri olabilir, ama emin zihninizi ve vücut hala mükemmel olduğundan emin olmak için oldukça zordur.