Vinyasa Yoga Nedir?

Home » Review » Yoga Basic » Vinyasa Yoga Nedir?

Vinyasa Yoga Nedir?

vb Ashtanga, Iyengar, Bikram, – yoga pratiği yeterince ilginç değilmiş gibi, seçim için yogalarin çeşitleri vardır

Vinyasa Yoga sadece nefesiyle bağlantılı hareketi anlamına gelir. duruşlar birlikte ya kısa ya da daha uzun akışında dizilmiştir.

Yoganın Vinyasa tarzı inanılmaz dinamiktir. Bu zihninizi odaklı kalması gerekir ve mevcut uygulamalarla akışına ayak uydurmak edebilmek için anlamına gelir. Eğer odak zaman da, sen uzağa sürüklüyor kaçının. Böylece, bunun yerine kafanın içinde sıkışmış olma, vücudunuzun paralel içindedir.

Vinyasa Yoga 101

Vinyasa Flow nedir?

Vinyasa Yoga, çok yoga diğer formları gibi, Hatha Yoga kaynaklanıyor. Vinyasa hareketi ile nefes uyum anlamına gelir. Bu daha dinamik akışına aksi statik asanalardan döner.

Vinyasa akış çağdaş formlar, ayrıca yaygın bir serbestte Aştanga olarak tarif edilmektedir Güç Yoga ve akışı, aradı. Bunlar pratikte katı yapısına sadık yoktur.

Uygulama Temel İlkeler Ve Felsefeler

iddia gibi, Vinyasa hareketiyle nefes mükemmel koordinasyon olduğunu. düşünüldüğünde, bu bu uygulama aşağıdaki felsefeleri ve ilkelerdir.

Belirli hareketleri

Vinyasa bir dizideki her asana arasındaki kendilerini sık hareketlerin çok özel dizi ifade eder. Dikkatlice bir uzmana almak önemlidir, bu yüzden de yoga eğitmenin takdirindedir.

Nefes

Nefes veya nefes sürenin uzunluğu asanas arasındaki geçiş geçirdikleri süreyi belirlemektedir. Yalnızca vücut hizasını mükemmelleştirmek yerine, sizin nefes ve asanas arasındaki yolculuğun dikkat etmeleri gerekmektedir. Sen yoga bu tarz uygularken rahat diyafram stilini kullanarak nefes gerekir. nefes Ujjayi tarzı – Bu senin boğazını rezonansa okyanusun sesi gibi görünmeli.

Kas kasılmaları

Vinyasa Yoga ayrıca güvenli ve sorunsuz içine ve her asana dışına geçiş olanağı veren bandha veya kas kilitleme sesine kulak veriyor. Üç büyük bandhas vardır:

  1. Mula Bandha perine ve kalça bölgelerini kasları gevşeterek gerçekleştirilir.
  1. Uddiyana Bandha omurga doğru olarak göbek çekme ve daha sonra biraz yukarı hareket ile gerçekleştirilir. Bu alt karın kasları sözleşme yardımcı olur.
  1. Jalandhara Bandha Eğer sternum yukarı kaldırın ve burnunuzun ucuna sizin bakış vardiya ederken yavaşça çene düşürerek gerçekleştirilir.

Vinyasa Yoga Faydaları

Bunlar Vinyasa Yoga yapan bazı şaşırtıcı faydaları vardır.

1. sakin bir anlamda aşılar

Nefes ve nefes olarak oluşturulmuş sürekli döngü vardır. Bu zihninizi ve bedeninizi hem yatıştırmaya yardımcı olur.

2. Bütün Vücut detoxes

başka bir poz dan koordineli hareketler bir kardiyo egzersiz gibi dahili ısı ve hareket üretir. Bu, böylece vücudun arınma içinde yardımcı ter sağlar.

3. Artış Esneklik Ve Kas Gücü yardımcı olur

senin pratik tempolu-yavaş veya hızlı tempolu olsun, vücudunuz için mükemmel bir egzersiz için yapar.

4. Mevcut Rehber kalmak verir

Yoga anı yaşamak yardımcı olur ve bu gerçeği ve mutluluğa giriş kapısıdır.

Vinyasa Uygulaması Bugün

Bir Vinyasa Yoga sınıf için kayıt olmanız, bunu genellikle oldukça dinamik olduğunu göreceksiniz. Bir Vinyasa uygulama size odaklanmış kalmak ve şimdiki zamanda gerektirir. uygulama meditasyon karşılaştırılabilir ve genellikle hareketli meditasyon denir.

temposu öğretim bağlı olarak değişebilir, bu nedenle sınıf beğeninize göre çok hızlı veya çok yavaş ise, kendi eğitmen değiştirmek isteyebilirsiniz.

Bir zamanki Vinyasa sınıfı Surya Namaskaras ile başlar. önce ve / veya dersten sonra meditasyon dahil birkaç sınıfları vardır.

Vinyasa Krama Nedir?

Vinyasa Krama belirli bir amaç içine adım-adım ilerlemedir. Bu hedef, karmaşık veya ileri asana olabilir.

Bize Bu konuyu daha ileri yıkmak edelim.

Vinyasa hareket ve nefes senkronizasyon olup.

Krama adım adım ilerlemektir.

Eğer Vinyasa Krama yoga taahhüt Yani, temelde bir şey haline büyür. Bu durumda, daha karmaşık bir asana için basit hareket. “Poz zirve” gelişmiş veya içine almak için önce kendinizi hazırlamak.

Genellikle bir Vinyasa Krama dizisi bireysel temasına dayalı olacaktır, örneğin, bir ileri viraj tema veya arka viraj tema. Ama eğitmen ayrıca zirve içine poz ilerlerken çalışmak gerekir her kısmına konsantre sınıf yuvarlak tane yapmaya çalışacak.

Çoğu öğrenci Vinyasa Akış için bir Vinyasa KRAMA ekleyerek zihin ve vücuda çok daha mantıklı olduğunu bulmak. daha karmaşık asanas geldiğinde vücut hazırlanacak görünüyor ve sistematik akış sakin ve enerjik tutar.

Eğer yoga derinliklerini keşfetmek gibi, uygulamaya Vinyasa Akış / KRAMA eklemeyi unutmayın. Bu Yoganın en etkili ve sistematik yöntemlerden biridir. Bunu love eminiz!