Viparita Karani Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Home » Review » Yoga Basic » Viparita Karani Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Viparita Karani Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Sanskritçe: विपरीतकरणी; Viparita – Ters, Karani – Doing; vip-par-ee-tah araba AHN-ee – As telaffuz.

Viparita Karani hafif inversiyon ve aynı zamanda Ters Gölü Pose veya Bacaklar Up Duvar Pose denir. Kurulda diğer sağlık yararları bir ana, vücudunuzda etkilerini yaşlanma karşıtı gelmiştir. Bazı Hindu kutsal Viparita Karani kırışıklıkları azaltır hem de koyunda yaşlılık ve ölümü hem tutar sadece belirtmektedirler. Bu asana, onarıcı poz olma, kan vücudun her kısmına dolaşmasına olanak tanır. Bu nedenle, sadece herhangi bir hastalık hakkında rahatlatmak yardımcı olur.

Sen Viparita Karani musunuz Önce Bilmeniz Gerekenler

Eğer bu asana pratiği önce boş Mide ve bağırsakları tutmaya emin olmalısınız. Gıda sindirilmiş olur böylece asana yapmak ve uygulama sırasında tüketmek için yeterli enerji vardır en az dört ila altı saat öncesinde yemek var.
Sabah yoga ilk iş uygulamaya en iyisidir. Ama sabah çalışamaz durumunda, akşam bunu uygulamaya yolunda.

Seviye: Temel
Stil: Hatha Yoga
Süre: 5 ila 15 dakika
: Tekrarlama Yok
gerer: Ön gövde, boyun Geri, Geri bacaklar

Viparita Karani Nasıl Yaparsınız

Bir onarıcı poz olan birçok kişi bu asana yaparken destekleri, yastıklar ve katlanmış battaniye gibi sahne kullanmaktan zevk. Bu asana yaparken yanınızda istediğiniz bir pervane tutun. Daha sonra, aşağıdaki adımları uygulayın.

 1. Bir duvara yakın bir açık alan bulun ve ayak önünüzde yaymak katta, ve vücudun sol tarafı duvara dokunuyor öyle ki, onun yanında oturmak.
 2. Nefes. duvara karşı bacaklarınızı basının geri ayak tabanı yukarı yüz ve bu olmasına dikkat ederek sırt üstü uzanın. Bu pozisyonda rahat olsun size hareketin biraz sürecektir.
 3. Biraz duvardan uzağa kalçalarınızı yerleştirin veya duvara karşı onları bastırın.
 4. Sırtınız ve baş katta dinlenme emin olun. Vücudunuzun 90 derecelik açı oluşturacak şekilde bulacaksınız.
 5. kalçanızı yukarı kaldırın ve onların altında bir aksesuar kaydırın. Ayrıca kalça desteklemek ve alt vücut o eğri oluşturmak için ellerinizi kullanabilirsiniz.
 6. nötr pozisyonda başınızı ve boynunuzu koruyun ve boğazını ve yüzünü yumuşatmak.
 7. Gözlerinizi kapatın ve nefes al. En az beş dakika pozisyonda tutun. herhangi bir tarafa bırakın ve rulo. Dik oturur önce nefes alın.

Önlemler Ve Kontrendikasyonlar

Bunlar, bu asana yapmadan önce aklınızda tutmalısınız biraz ihtiyat noktalarıdır.

 • Bu asana hafif inversiyon ve bu nedenle, bu menstruasyon sırasında kaçınılmalıdır.
 • Eğer glokom gibi ciddi göz problemleri varsa bu asana kaçının.
 • Ciddi sırt ve boyun problemleri varsa, sertifikalı yoga eğitmeni gözetiminde bu asana yaptığınızdan emin olun.
 • Bu asana pratiği yaparken ayaklarınızın bir karıncalanma fark ederseniz, pelvis yakın topuklarını getirerek, dizlerinizi bükmeye ve tabanları dokunun.

Başlangıç ​​İpucu

Bir acemi olarak, zor bu poz ayarlarının iyi yapılması gerekiyor bulabilir. Bunun için, senin uyluk kemiklerinin başları sıkıca duvarına doğru bastırılması şekilde nefes gerekir. Bu omurga, göbek ve kasık serbest yardımcı olacaktır. Sen gövde üzerinden iner ve duvara yakın uyluk kemiklerinin başları iterek teneffüs hayal gerekir. Her seferinde Nefes verirken uyluk kemikleri duvara sert basmak izin ve gövde Duvardan uzak çekin.

Varyasyon Pose

Eğer yeterli alan varsa onlar duvara karşı olduğunda, bir geniş ‘V’ bacaklarınızı yayılabilir. Bu kasık ve uyluk streç artacaktır. Alternatif olarak, streç artırmak dizlerinizi bükmeye ve birlikte tabanları dokunmak. Sonra, aşağı ayak dış kenarlarını slayt ve daha yakın pelvis için topuklu getir. kasıktan streç artırmak için iç uyluk üst karşı ellerini itin.

Ters Gölü Faydaları Pose

Bunlar Viparita Karani bazı şaşırtıcı faydaları vardır.

 1. Bu yorgun, sıkışık ayak ve bacaklarda dinlenmek için yardımcı olur.
 2. Geri bacakların, gövde ön verir ve boyun iyi streç arkasına.
 3. Hafif bir sırt ağrısı hafifletir.
 4. Bu yatıştırmaya ve zihin yatıştırmaya yardımcı olan bir asana olduğunu.
 5. Bu asana aşağıdakiler için tedavi edici faydaları vardır:
  a. Anksiyete
  b. Artrit
  , c. Sindirim sorunları
  d. Baş ağrısı
  e. Yüksek ve alçak tansiyon
  f. Uykusuzluk
  gr. Migren
  h. Hafif depresyon
  i. Solunum hastalıkları
  j. İdrar bozuklukları
  k. Varisli damarlar
  l. Aybaşı krampları
  m. Adet öncesi sendrom
  , n. Menopoz

Viparita Karani arkasında Bilim

Bu Asana omurga, ayaklar, bacaklar rahatlatır enerji veren bir ters çevirme ve sinir sistemidir. Bu nazikçe tam bir rahatlama bir duruma vücudu getiriyor. Ne olursa olsun tecrübe seviyesi, herhangi yoga öğrenci bu asana yapabilirsiniz. Size gün içinde biraz zaman alırken oyunculuk yapıyor ve dolayı kaynaklanan, vücudun ve beyin ve saf olma durumuna geçmesine ileri hareketlerini tersine çevirmek için söylenir. Bu aklın derin meditasyon durumuna geçmesine olanak sağlar. Aynı zamanda beyni rahatlatır ve daha kendinin farkında yapar.

Çünkü bu asana genellikle vücut shavasana gider hemen önce, yoga rejiminin sonunda yapılır bu yatıştırıcı faydaları olduğunu. Ama bu asana da bağımsız pratikte var ve bu rutin bir parçası olarak alınabilir.

Eğer düzenli egzersiz rutin bu asana eklerseniz, zihin, beden ve ruh rahat ve restore edilmesi eminiz. Bu asana anında ayaklarının üzerinde bütün gün olmuştur, özellikle uzun ve yorucu bir günün ardından ruh halinizi havaya kaldırır. Tek ihtiyacınız beş dakikadır – bu basit asana size enerji nasıl şaşıracaksınız!