Virasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Home » Review » Yoga Basic » Virasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Virasana Do Ve Faydaları Nelerdir Nasıl

Sanskritçe: वीरासन; Vira – kahraman, Asana – duruşu; saptırmak-AHS-anna – As telaffuz

Virasana Kahraman Pose çevirir bir Sanskritçe kelimedir. Geleneksel kahraman dünya için savaşan türüdür. O korur ve kendi korur. O düşmanıyla fethetti sadece bir kez hala oturur. yogik kahraman / kendi iç kargaşa aşmak içindir. Bu asana yok sadece.

Sen Asana musunuz Önce Bilmeniz Gerekenler

Bu asana meditasyon poz, yani sabah bu poz uygulama eğer en iyisidir. Ama sen de akşam yapabiliriz.

Asana aç karnına yapılması gerektiğini zorunlu değildir. Eğer önceki veya yoga asanas ile takip edilmektedir Ama eğer bu asana yapmak için önce en az dört ila altı saat yemek içinde en iyisi. Ayrıca, bağırsakları temiz olduğundan emin olun.

Seviye: Temel
Stil: Hatha Yoga
Süre: 30 ila 60 saniye
: Tekrarlama Yok
gerer: Dizler, Uyluk, Bilekler
güçlendirir: Ayağın Kemerler

Virasana Nasıl Yaparsınız

 1. katta diz çök. Dizlerin kalçaların altına alınırlar emin olun. Ellerin dizlerinin üzerine dinlensin.
 2. Ayaklarınızın arasındaki boşluk otomatik genişler, böylece birbirine dizlerin yakın getirin. Bu sizin kalça genişliğinden daha geniş olmalıdır.
 3. Ardından, sıkıca yere ayak üstleri basın.
 4. Yavaşça sizin kendinizi minderde oturan bulmak öyle ki, kalçalarını düşürün. uzakta buzağılar yuvarlayın. kalçaların topuklarını arasında doğru olduğundan emin olun.
 5. Sen poz içine alırken, dizlerinin herhangi keskin, büküm duyguları hissetmiyorum emin olmak gerekir.
 6. Ayak parmaklarını dışa doğru ve geri gelin edelim. Sizin iç ayak bilekleri dizlerinizi korumak için çizilmiş olmalıdır.
 7. göbek çekin. zemine başınızın tacı adresinin tailbone uzatın.
 8. Yaklaşık 30 saniye boyunca pozisyonda tutun. Serbest bırakmak. Bu poz rahat olsun, aynı zamanda meditative duruş olarak kullanabiliriz.

Önlemler Ve Kontrendikasyonlar

Bunlar, bu asana yapmadan önce akılda tutulması gereken dikkatli bir kaç noktalarıdır.

 1. Eğer kalp sorunları varsa bu asana kaçının.
 2. Eğer bir baş ağrısı varsa, bu asana pratiği yaparken bir destek yalan.
 3. Eğer bir diz yaralanması varsa sertifikalı yoga eğitmeni gözetiminde bunu uygulayan sürece, bu asana kaçının.

Başlangıç ​​İpucu

bir acemi olarak, size zor katta ayak üst basıncını dengelemek için yararlı olabilir. Eğer ayak sırtında iç kısmı dış kısımlarına göre daha sert basmak olduğunu göreceksiniz. nazikçe katta her ayağın küçük parmakları itme gibi Bunu önlemek için, ayak dış kenarları boyunca sizin avuç içi tabanını itin.

Gelişmiş Tadilatına Pose

, Poz derinleştirmek avuç içi ile dizlerinizi yutmak ve kollarınız düz yapmak için. Şimdi dizlerinin üzerine çekin. omuz bıçakları sırt karşı sağlam olduğundan emin olun. senin göğüs kemiğinin üst kısmını yukarı kaldırın, ve çene göğsündeki düşürdüm. Boynunun arka gergin olmadığından emin olun. Yaklaşık 20 saniye boyunca poz tutun. Sonra, dizlerini bırakın ve tarafsız tutumunu başınızı kaldırın, ancak sternumdaki asansörü tutan devam edin.

Hero Of Faydaları Pose

Bunlar Virasana bazı şaşırtıcı faydaları vardır.

 1. Bu ayak bilekleri, baldırlar ve dizler iyi streç verir.
 2. ayak kemerleri güçlü hale gelir.
 3. Bu asana sürecini iyileştirir sadece bir sindirim gibi davranır ama aynı zamanda gaz rahatlatır.
 4. Bu menopoz belirtilerini hafifletmek için yardımcı olur.
 5. Bu rahatlatmak ve hamileliğin ikinci üç aylık dönem boyunca bacakların şişmesine azaltmaya yardımcı olur.
 6. Bu bacaklar kan dolaşımını artırır ve yorgun bacaklar rahatlatır.
 7. Bu duruş artırmaya yardımcı olur.
 8. Yüksek tansiyon, astım ve düz taban tedavi yardımcı olur.

Virasana Science Behind

Bunu şaşırtıcı onlar Virasana uygulayan zaman en Yogilerin sözlülük duyusunu kaybeder olduğunu bulabilirsiniz. Bu asana inanılmaz basit gibi görünse de, esnek olacak şekilde uyluk, ayak bileklerini ve kalçanızı gerektirir. Aynı zamanda derin bir ekranı dolduracak dizlerini gerektirir. bu katta oturan için kullanılmaz beri ayak sırtında üzerinde muazzam bir baskı var. Ayrıca alt gövde kompres ve uyluk gerginlik hissedeceksiniz. Elbette, bunlar gazi olan, sürece çok az insan, Virasana içinde neşeyle oturup bulacaksınız.

Ama, dayan! Virasana faydaları şaşırtıcı. Bu sizin bacaklar iyi streç verir ve koşu, yürüyüş ve bisiklet gibi basit günlük aktivitelere yardımcı olur. Bu ayak kemer kuvvet verir. Kişisel kuadriseps uzatılmış, ve sakrum genişletilir. Bütün gün bir sandalyede oturup, sakrum genellikle sıkışık olduğu için bu iyidir. Bu asana da doğru sindirime yardımcı olur.

Eğer Virasana farz olduğunda, onun duruşu bu meditasyon için ideal poz yapar boşluk ve sessiz duygusu telkin. Ayrıca çok bağlı almadan ruhsal durumunun farkına varır. Bu tutum güçlü gövdeli ve istikrarlı görüşlü savaşçı andırmaktadır.

Hazırlık Poses

Baddha Konasana
Bālāsana

Takip Poses

padmasana
Bakasana

Şimdi poz Virasana nasıl biliyoruz, ne bekliyorsun? Bu, varlık anlamak ve daha güçlü ve kendinizi ve etrafınızdaki dünyanın daha farkına böylece içeride derin defterleri yardımcı olan bir güzel asana olduğunu.