Yoga Emzirme Moms için Poses

Home » Review » Health » Yoga Emzirme Moms için Poses

Eğer bir emzirme anne iseniz, vücudunuz sizin boyun, omuz en hissediyor ve geri. Orada, emzirmeyle ilgili çok güzel şeyler vardır, ama bir acıyan geri onlardan biri değil. Bunlar yoga pozlar aşağı ve omuzlarınızı geri hareketli ve göğsünü yeniden açılması vurgulayarak bu kambur-over his karşı olacaktır. Yalnızca yeni doğum yapmış ise, sakin ol ve bir şey ağrıya neden oluyorsa, durdurun.

Kedi İnek Germe (Chakravakasana)


Eğer çok hemşirelik verirken, bebeği besleyen olmasanız bile o kambur-over pozisyonda sıkışmış gibi hissedebilirsiniz. Birkaç kedi inek uzanıyor yapmak etkili bir yapıştırmayarak, geri omurga içine hareketlilik getirir. yüksek sırtınızı yukarı Doming tarafından yuvarlatılmış pozisyon (kedi) abarttığını deneyin. Bu kemerli pozisyon (inek) daha da iyi hissettirecek.

Sfenks Pose


Sfenks poz biraz kalp açıklığı tanıtmak için güzel ve nazik bir yol sunar. Bir mat çıkmak için zaman yoksa bu senin yatakta yatan poz yapmak bile olabilir. Veya, karın süresi hakkında ne bebeğinizi gösterme fırsatı alır. Sadece kulaklarınıza uzak aşağı omuzlarınızı devam ettiğinden emin olun. Avucunuzun ve ön kolda içine sıkıca basılması bunu yapmak için iyi bir yoldur.

Bir ArtıracaktırANKARA veya Blok ile Kalp Açılış

Yalnızca birkaç dakikanız varsa, bu kalp senin gitmesine-streç açacağı olun. Bir blok ihtiyacımız olacak (tercihen köşeli bir yuvarlanır) veya bununla birlikte, tam etkiyi almak için kürek kemikleri altında desteklemek. Biz üst vücut üzerinde odaklanıyoruz çünkü gerçekten burada bacaklarınızı ne yaptığım önemli değil. Sen, yere düz tutmak tanrıça konumuna dizlerini açıp, ya da sadece dizlerinizi bükmeye ve yere ayak tabanları yerleştirebilirsiniz.

Köprü Pose (Setu Bandha Sarvangasana)


Köprünün için, kalçanızı kaldırın vücudunuzun altında ellerini geçmeli ve bir seferde birinin altında omuzlarınızı rulo oluşturmaktadır. Sırt üstü güvenle omuz bıçakları hissedin. Eğer kalçanızı kaldırın ne kadar yüksek endişe etmeyin. Eğer blok kullanışlı varsa, desteklenen bir köprü deneyebilirsiniz. blokunuz sakrum altına gider.

Yarım Tekne Pose (Parsva Navasana)


Yarım tekne kalbin açılması ve aynı anda abs üzerinde çalışmak için şansı sunuyor. Burada hatırlanması gereken şey, sizin gövde getirebilir ne kadar yüksek önemi yoktur olmasıdır. Uzun ve düz omurga tutmak daha önemlidir. , Yuvalarına omuzlarınızı Tak birlikte omuz bıçakları çizmek ve bu eylemler göğsünü genişletilmesine izin verir. Eğer bir diyastası rektusları varsa, karın egzersizleri devam etmeden önce doktorunuzla konuşun.

Taramalı Fingers ile İleri Bend

Gerçek ileriye eğilme bu poz isteğe bağlıdır. ana olay, uzun boylu ayağa omuzlarınızı geri döndürün arkanızda parmaklarınızı geçmeli, yere doğru ellerini çizmek ve göğsünü şişirmek etmektir. İlave güzelleşmek için, ileri bacaklarınızı eğil. Bu daha rahat bir varyasyon ise dizlerinizi bükün.

Genişletilmiş üçgen teşkil (Utthita Trikonasana)

Utthita Trikonasana
Alt omzunun üzerinden doğrudan üst omuz istifleme odaklanmak poz üçgenin en iyi göğüs streç almak için. En iyi kolunu düzelt ve yere paralel getirmek. Kolunuzu tamamen yukarı kaldırmadan önce prize omzunu takın. O iyi hissediyor olmadığını Ayrıca kalça elinizi tutabilir. Üçgen senin de kınşı için büyük bir streç.

Aşağı bakan Köpek (Adho Mukha Svanasana)


Aşağı doğru bakan köpek sadece bir kez iyi hissettiriyor. Biz kalp açıklığı vurgulayan oldum beri aracılığıyla göğsünü itmek ve omurga hamak izin vermek istiyorum gibi sen hissedebilirsiniz. dışa üst kollarını haddeleme tarafından düz bir sırt ve geniş kürek kemikleri yerine amaçlayan bu günaha karşı. Amacımız, bedeni denge durumuna getirmek ters yönde ayarsız Vurma etmektir.

Son düşünce

ağrıyan omuz ve sırt tahliye etmek için emzirme ayları boyunca uzanır kullanın. Bebeğiniz büyüdükçe, daha seyrek hemşire olabilir, ama daha ağır bir bebek tutan tıpkı yorucu olabilir. Bu bebeğinizin gelişimine katkıda bulunanlar gibi kendi vücut bakımı önemlidir. Ayrıca, yeni annelerin yönelik daha pozlar için bölgenizdeki anne ve bebek yoga dersleri keşfetmek.