Yoga Okyanus Nefesi (Ujjayi Pranayama) Nasıl Yapılacak

Home » Review » Meditation » Yoga Okyanus Nefesi (Ujjayi Pranayama) Nasıl Yapılacak

 Yoga Okyanus Nefesi (Ujjayi Pranayama) Nasıl Yapılacak

Diğer Adı:  Tıslama Breath, Muzaffer Breath Darth Vader Nefes

Hedefler: Nefes

Seviye: Başlangıç

Okyanus Nefes ( Ujjayi Pranayama ) en sık özellikle Vinyasa tarzı yoga duruşlarını desteklemek üzere kullanılır. Bu nefes alma tekniği olarak, nefesin devrinin uzatılması, boğazına geçecek hava miktarını azaltır. Her inhalasyon ve soluk verme, uzun tam, derin ve kontrollü olduğunu. Rahat bir çapraz bacaklı pozisyonda otururken Bu nefes öğrenebilirsiniz. Sen onu asmak olsun, Yoga uygulama sırasında kullanmaya başlar.

Yararları

Okyanus Nefes yoğunlaşmaktadır ve asana Uygulamaya dair ekstra güç ve odak vererek nefes yönlendirir. Oksijen tüketimini arttırır. Bangalore Ruh Sağlığı ve Nörobilim Ulusal Enstitüsü’nde Nörofizyoloji Bölümü’nden bir klinik çalışma, Hindistan bulundu ujjayi pranayama yaklaşık yüzde 50 oranında uygulamaya sırasında oksijen tüketimini artırabilir.

Bu nefes desen Pratiği da vücudun uçuş veya uçuş yanıtı yatıştırır. Vücudunuz o kadar kısa sürede bir poz olası çıkmak istemesi seni anlatıyor, ama derin nefes ile her şeyin tamam olduğunu resonse söylediğini ve daha uzun süre tutabilir.

ujjayi nefes düşünmek için başka bir yol nefes su gibi bir damlama geçerek ile bir bahçe hortumu gibi boğazını görselleştirmek etmektir. Eğer hortumunun açıklığına üzerinde kısmen baş parmağınızı koyarsanız, süzülerek geliyor suyun gücünü artırır. Bu ujjayi solunum sırasında size boğaz yapıyorsun aynı şeydir. senin dar boğazdan gelir havanın size uygulama sırasında ihtiyaç vücudunuzun bölüme göndermek güçlü, yönlendirilmiş nefesi.

Vinyasa Yoga genellikle bir inhalasyon sonraki veya nefes bir ekshalasyona bir poz diğerine geçmek demektir nefes senkronize hareket, denir. Ama yoga stilleri-it akan uzun tutar içinde size rezerv tankı bulmalarına yardımcı olmak için çağrıda olabilir tam derin yavaş nefes olsa için değil sadece bu nefes kalıpları.

Adım adım talimatlar

  1. kulaklarınıza uzak rahat omuzlarından uzun boylu Dik otur ve gözlerini kapat. hazırlamak için, hiç kontrol tutmak olmadan nefes farkına varır. nefes ve burnundan nefes edilip edilmediğini ağzınızdan nefes başlar.
  2. Boğazına Farkındalığınızı getirin. senin Hasta nefes günü, hafifçe havanın geçişini kısıtlamak suretiyle boğazına (sizin glottis veya yumuşak damak) arkasını tonu başlar. Eğer bir gözlük sisleme düşünün. Hafif bir ıslık sesi duymak gerekir.
  3. Eğer nefes verirken rahat olduğunda, soluduğu için boğaz aynı kasılmasını uygulamak başlar. Sen, bir kez daha yumuşak bir tıslama sesi duymalısınız. Nefes adı nereden geldiğini budur: okyanus gibi geliyor. (Aynı zamanda Darth Vadar benziyor.)
  4. Eğer Nefes ve nefes verirken hem boğaz kontrol edebiliyoruz zaman ağzı kapatmak ve burundan nefes başlar. ağzı açıktı yaptığın boğazına aynı tonlama uygulayarak devam edin. Nefes hala yüksek sesli bir gürültü içinde ve burun çıkan yapacaktır. Bu ujjayi nefes.
  5. Şimdi uygulama sırasında bu nefes kullanmaya başlar. Öğretmen Bir Nefes alırken taşımak için söylerse, bir ujjayi nefes olun. poz tutarken sizi destekleyecek ekstra bir şeyler gerekiyorsa, bu nefes hatırlamak ve uygulamak.

Yaygın hatalar

Okyanus Breath en yaygın hata boğazını sıkma edilir. Yalnızca küçük bir daralma istiyorum.

Değişiklikler ve Varyasyonları

Antrenmanda aşina hale gelmektedir sık ​​Okyanus Nefesi pratik yapın. Duraklatabilir zorunda kalmadan Yoga seanslarında kullanmak isterler. Yoga eğitmeni doğru yapıyor veya başka ipuçları veya değişikliğe ihtiyaç olup olmadığıyla ilgili size geribildirim vermek var.

Gelişmiş uygulayıcıları uygun talimat diğer varyasyonları keşfedebilirsiniz. Kas kilitleri (kullanma bandhas nefes kestiği (kumbhakas) olduğu gibi), bir ileri bir tekniktir.

Güvenlik ve Önlemler

Eğer astım gibi zorluklar veya bir durumun nefes varsa, bu solunum şekli zor olabilir. Eğer yeterince nefes emin olun ve şaşkın veya sersemlik hissederseniz uygulamasına son. Bu uygulama sırasında herhangi bir acı olmamalıdır.