Yoga Üç-Bölüm Nefesi (Dirga Pranayama) Nasıl Yapılacak

Home » Review » Meditation » Yoga Üç-Bölüm Nefesi (Dirga Pranayama) Nasıl Yapılacak

 Yoga Üç-Bölüm Nefesi (Dirga Pranayama) Nasıl Yapılacak
Hedefler: Nefes, odak

Seviye: Başlangıç

Üç Parça Nefes (Dirga Pranayama) yapabileceğiniz en sakinleştirici, topraklama nefes egzersizleri biridir. Gerçekten şu an üzerinde dikkatini ve fiziksel bedenin duyu ile uyum halinde yardımcı olmak için çalışır. Bu nedenlerden dolayı, genellikle onlar yoga için ayırdığınız zaman onların sıradan hayatları öğrencileri geçiş için bir yol olarak yoga dersleri başında öğretti. Evde pratik ise, aynı şekilde çalışabilir. İlk güne sıyrılmaya ve uygulama için kendinizi hazırlamak için mindere bu pranayama yapın.

Yararları

Derin nefes tüm vücut besleyici, kanınızı oksijen yardımcı olacaktır. Eğer stres altında olduğunuzda, nefesin çabuk ve sığ olabilir. Bu uygulamada olduğu gibi kasıtlı nefes size sakin yardımcı olacaktır. beyne Büyükşehir oksijen akışı size daha odaklı ve uyarı olmasına yardımcı olacaktır. Bu teknik panik atak ele almak bile stresi rahatlatmak ve öğretilmektedir. Eğer gerginlik hissettiği zamanlarda gün boyunca kullanabilirsiniz.

Adım adım talimatlar

Size mat hazırlamak bir alan gerekir. Rahat, bağdaş kurarak pozisyonda otururken bu nefes sıklıkla yapılır, aynı zamanda özellikle de uygulama başlangıcında, sırt üstü yatarken yapmak çok güzel. Eğer yatarak zaman, gerçekten zemine temas ettiğinde vücudunuzun üzerinden hareket nefesini hissedebiliyorum.

 1. Yüzünüzü ve vücudunuzu dinlendirici, kapalı gözlerle sırt üstü yatmak gel. Sen uzanmış bacakları tutmak veya dizlerinizi bükün ve o daha rahat eğer paspasınızın için ayak tabanını getirebilir. siz dizlerinizi bükmeye, onlara birbirlerine karşı dinlensin.
 2. hiçbir şey değiştirmeden nefes doğal nefes alma ve verme gözlemleyerek başlayın. Kendinizi kafanızda aktivite dalıp bulursanız, düşünceler meşgul çalış. Sadece onları fark ve daha sonra soluk alır ve Hasta nefes geri dikkatinizi getiren, bırak gitsinler.
 3. nefes ve burundan derin nefes başlar.
 4. Her Nefes alırken, nefesinle göbek doldurmak. Balon gibi hava ile göbek genişletin.
 5. Her nefes günü, burnundan karnından tüm havayı dışarı atmak. Göbek havası boş olduğundan emin olmak için geri omurganın doğru, göbek çizin.
 6. Yaklaşık beş nefesler için bu derin göbek nefes tekrarlayın. Bu bölüm biridir.
 7. Bir sonraki Nefes alırken, hava ile göbek doldurmak. göbek dolu O zaman, biraz daha fazla nefes çeker ve hava ayrı genişletmek için kaburga neden göğüs kafesi içine genişlemesine izin.
 8. nefes verirken, hava kaburga geri omurga doğru göbek çizim, karnından ardından birbirine daha yakın kaydırın ve icar, göğüs kafesine gelen ilk dönelim.
 9. Yaklaşık beş nefesler için göbek ve göğüs kafesinin içine bu derin nefes tekrarlayın. Bu bölüm ikidir.
 10. Bir sonraki Nefes alırken, hava ile göbek ve göğüs kafesi yukarı doldurun. Sonra genişletmek ve yükselmeye, (yoga kalp merkezi olarak adlandırılır) kalbin etrafını neden köprücük kadar tüm yol biraz daha havada yudum ve üst göğüs doldurmak izin verin.
 11. nefes verirken, nefes kalp merkezi kaburga birbirine slayt izin, göğüs kafesi, daha sonra tekrar aşağı batmaya sağlayan üst göğüs ilk bırak. Son olarak, hava geri omurga doğru göbek çizim, karnından gidelim.
 12. Sonunda nefes üç bölümden duraklamadan sorunsuz olmasına izin geliyor, kendi hızınızda devam edin.
 13. Yaklaşık 10 nefesler için devam edin.

Yaygın hatalar

Bu hataları önlemek, bu uygulamadan en iyi şekilde yararlanmak.

Çok derine Nefes

overcapacity içine akciğerleri zorlamayın. Akciğerlerin onlar patlama olacak gibi değil, rahatça dolu hissetmelidir.

gergin Nefes

Nefesin gelip sorunsuz dışarı çıkmak gerekir.

Değişiklikler ve Varyasyonları

Birkaç farklı şekillerde bu poz çalışabilirler.

Bir Modifikasyon gerekiyor?

Sen oturmuş veya poz yatar herhangi konforlu Üç-Bölüm Nefesi yapabilirsiniz. Kolay Poz Corpse Pose deneyin veya Bound Açısı Pose. Eğer doğru nefes ister emin değilseniz, size sırayla olanların her genişletiyoruz sağlamak için göbek, kaburga ve köprücük yavaşça elinizi koyun.

Bir Challenge için Yukarı?

Eğer herhangi bir sorun olmadan Üç Parça Nefesi yapmak koyduğumuzda, modelle değişebilir. senin ekshalasyonları uzatma deneyin.

Güvenlik ve Önlemler

Bu teknik çoğu insan için güvenli olmalıdır, ancak astım veya solunum güçlüğü diğer nedenlerini varsa zor olabilir. Eğer herhangi bir baş dönmesi hissediyorsanız, normal solunum paterni dönün.